Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Der Kaiser was de grootste in Duitsland en ook een fijn mens'

'Der Kaiser was de grootste in Duitsland en ook een fijn mens'

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus heeft met emotionele woorden gereageerd op het overlijden van de Duitse voetballegende Franz Beckenbauer. "De schok is groot", reageerde de oud-aanvoerder van de Duitse nationale ploeg bij Bild. "Ook al wist ik dat hij zich al een tijdje niet lekker voelde."

Beckenbauer overleed zondag op 78-jarige leeftijd, maakte zijn familie maandag bekend. 'Der Kaiser' won als speler en bondscoach de wereldtitel, net als de Braziliaan Mário Zagallo en Fransman Didier Deschamps.

Matthäus was aanvoerder van de Duitse ploeg die in 1990 onder leiding van Beckenbauer de wereldtitel pakte. "Zijn dood is een verlies voor het voetbal en voor heel Duitsland", weet hij. "Hij was een van de grootsten als speler en coach, maar ook buiten het veld. Franz was niet alleen in het voetbal een uitmuntende persoonlijkheid. En hij genoot wereldwijde erkenning. Iedereen die hem kende, weet wat voor een geweldig en genereus mens Franz was. Ik zal hem missen."

Inspiratiebron

Rudi Völler is nu directeur van de Duitse voetbalbond. Hij voetbalde onder bondscoach Beckenbauer bij de nationale ploeg. "Zonder hem waren we in 1990 nooit wereldkampioen geworden", zegt hij. "Hij is een inspiratiebron voor meer dan één generatie. 'Der Kaiser' zal voor altijd het stralende licht van het Duitse voetbal blijven. Met Beckenbauer verliest het Duitse voetbal zijn grootste persoonlijkheid en ik verlies een goede vriend."

Ook de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann eerde Beckenbauer met mooie woorden. "Voor mij is hij de beste voetballer uit de Duitse geschiedenis en ook als coach was hij subliem", reageerde hij. "Als hij een kamer binnenkwam, lichtte de kamer op. Hij stond boven alles."

Grootste aller tijden

Hans-Joachim Watzke is directeur van Borussia Dortmund, de grote concurrent van het door Beckenbauer zo geliefde Bayern München. "Franz is voor mij de grootste Duitse voetballer aller tijden en ook nog eens een heel fijn mens", vertelde hij aan Duitse journalisten. "Ik kan niet omschrijven hoeveel hij voor het Duitse voetbal heeft betekend."

De 34-jarige Thomas Müller, speler van Bayern München, rouwt ook om het overlijden van de erevoorzitter van zijn club. "Rust zacht, keizer Franz. We zullen nooit vergeten wat je voor het voetbal in Duitsland hebt gedaan", reageert hij via sociale media.

Ook bondskanselier Olaf Scholz reageerde snel op het overlijden van Beckenbauer. "Wereldkampioen als speler en coach, Franz Beckenbauer was een van de grootste voetballers van Duitsland en voor velen 'Der Kaiser" ook omdat hij verschillende generaties enthousiast maakte voor het Duitse voetbal. Wij zullen hem missen. Mijn gedachten zijn bij zijn familie en vrienden."

Meer uit Voetbal

Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

1 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

2 uur geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

2 uur geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

3 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

5 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

5 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

5 uur geleden