Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Der Kaiser was de grootste in Duitsland en ook een fijn mens'

'Der Kaiser was de grootste in Duitsland en ook een fijn mens'

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus heeft met emotionele woorden gereageerd op het overlijden van de Duitse voetballegende Franz Beckenbauer. "De schok is groot", reageerde de oud-aanvoerder van de Duitse nationale ploeg bij Bild. "Ook al wist ik dat hij zich al een tijdje niet lekker voelde."

Beckenbauer overleed zondag op 78-jarige leeftijd, maakte zijn familie maandag bekend. 'Der Kaiser' won als speler en bondscoach de wereldtitel, net als de Braziliaan Mário Zagallo en Fransman Didier Deschamps.

Matthäus was aanvoerder van de Duitse ploeg die in 1990 onder leiding van Beckenbauer de wereldtitel pakte. "Zijn dood is een verlies voor het voetbal en voor heel Duitsland", weet hij. "Hij was een van de grootsten als speler en coach, maar ook buiten het veld. Franz was niet alleen in het voetbal een uitmuntende persoonlijkheid. En hij genoot wereldwijde erkenning. Iedereen die hem kende, weet wat voor een geweldig en genereus mens Franz was. Ik zal hem missen."

Inspiratiebron

Rudi Völler is nu directeur van de Duitse voetbalbond. Hij voetbalde onder bondscoach Beckenbauer bij de nationale ploeg. "Zonder hem waren we in 1990 nooit wereldkampioen geworden", zegt hij. "Hij is een inspiratiebron voor meer dan één generatie. 'Der Kaiser' zal voor altijd het stralende licht van het Duitse voetbal blijven. Met Beckenbauer verliest het Duitse voetbal zijn grootste persoonlijkheid en ik verlies een goede vriend."

Ook de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann eerde Beckenbauer met mooie woorden. "Voor mij is hij de beste voetballer uit de Duitse geschiedenis en ook als coach was hij subliem", reageerde hij. "Als hij een kamer binnenkwam, lichtte de kamer op. Hij stond boven alles."

Grootste aller tijden

Hans-Joachim Watzke is directeur van Borussia Dortmund, de grote concurrent van het door Beckenbauer zo geliefde Bayern München. "Franz is voor mij de grootste Duitse voetballer aller tijden en ook nog eens een heel fijn mens", vertelde hij aan Duitse journalisten. "Ik kan niet omschrijven hoeveel hij voor het Duitse voetbal heeft betekend."

De 34-jarige Thomas Müller, speler van Bayern München, rouwt ook om het overlijden van de erevoorzitter van zijn club. "Rust zacht, keizer Franz. We zullen nooit vergeten wat je voor het voetbal in Duitsland hebt gedaan", reageert hij via sociale media.

Ook bondskanselier Olaf Scholz reageerde snel op het overlijden van Beckenbauer. "Wereldkampioen als speler en coach, Franz Beckenbauer was een van de grootste voetballers van Duitsland en voor velen 'Der Kaiser" ook omdat hij verschillende generaties enthousiast maakte voor het Duitse voetbal. Wij zullen hem missen. Mijn gedachten zijn bij zijn familie en vrienden."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

9 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

9 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

10 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

10 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

11 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

13 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

14 uur geleden