Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Der Kaiser was de grootste in Duitsland en ook een fijn mens'

'Der Kaiser was de grootste in Duitsland en ook een fijn mens'

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus heeft met emotionele woorden gereageerd op het overlijden van de Duitse voetballegende Franz Beckenbauer. "De schok is groot", reageerde de oud-aanvoerder van de Duitse nationale ploeg bij Bild. "Ook al wist ik dat hij zich al een tijdje niet lekker voelde."

Beckenbauer overleed zondag op 78-jarige leeftijd, maakte zijn familie maandag bekend. 'Der Kaiser' won als speler en bondscoach de wereldtitel, net als de Braziliaan Mário Zagallo en Fransman Didier Deschamps.

Matthäus was aanvoerder van de Duitse ploeg die in 1990 onder leiding van Beckenbauer de wereldtitel pakte. "Zijn dood is een verlies voor het voetbal en voor heel Duitsland", weet hij. "Hij was een van de grootsten als speler en coach, maar ook buiten het veld. Franz was niet alleen in het voetbal een uitmuntende persoonlijkheid. En hij genoot wereldwijde erkenning. Iedereen die hem kende, weet wat voor een geweldig en genereus mens Franz was. Ik zal hem missen."

Inspiratiebron

Rudi Völler is nu directeur van de Duitse voetbalbond. Hij voetbalde onder bondscoach Beckenbauer bij de nationale ploeg. "Zonder hem waren we in 1990 nooit wereldkampioen geworden", zegt hij. "Hij is een inspiratiebron voor meer dan één generatie. 'Der Kaiser' zal voor altijd het stralende licht van het Duitse voetbal blijven. Met Beckenbauer verliest het Duitse voetbal zijn grootste persoonlijkheid en ik verlies een goede vriend."

Ook de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann eerde Beckenbauer met mooie woorden. "Voor mij is hij de beste voetballer uit de Duitse geschiedenis en ook als coach was hij subliem", reageerde hij. "Als hij een kamer binnenkwam, lichtte de kamer op. Hij stond boven alles."

Grootste aller tijden

Hans-Joachim Watzke is directeur van Borussia Dortmund, de grote concurrent van het door Beckenbauer zo geliefde Bayern München. "Franz is voor mij de grootste Duitse voetballer aller tijden en ook nog eens een heel fijn mens", vertelde hij aan Duitse journalisten. "Ik kan niet omschrijven hoeveel hij voor het Duitse voetbal heeft betekend."

De 34-jarige Thomas Müller, speler van Bayern München, rouwt ook om het overlijden van de erevoorzitter van zijn club. "Rust zacht, keizer Franz. We zullen nooit vergeten wat je voor het voetbal in Duitsland hebt gedaan", reageert hij via sociale media.

Ook bondskanselier Olaf Scholz reageerde snel op het overlijden van Beckenbauer. "Wereldkampioen als speler en coach, Franz Beckenbauer was een van de grootste voetballers van Duitsland en voor velen 'Der Kaiser" ook omdat hij verschillende generaties enthousiast maakte voor het Duitse voetbal. Wij zullen hem missen. Mijn gedachten zijn bij zijn familie en vrienden."

Meer uit Voetbal

Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

1 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

1 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

4 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

6 uur geleden
Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

9 uur geleden
The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

15 uur geleden
FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

20 uur geleden