Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Der Kaiser was de grootste in Duitsland en ook een fijn mens'

'Der Kaiser was de grootste in Duitsland en ook een fijn mens'

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus heeft met emotionele woorden gereageerd op het overlijden van de Duitse voetballegende Franz Beckenbauer. "De schok is groot", reageerde de oud-aanvoerder van de Duitse nationale ploeg bij Bild. "Ook al wist ik dat hij zich al een tijdje niet lekker voelde."

Beckenbauer overleed zondag op 78-jarige leeftijd, maakte zijn familie maandag bekend. 'Der Kaiser' won als speler en bondscoach de wereldtitel, net als de Braziliaan Mário Zagallo en Fransman Didier Deschamps.

Matthäus was aanvoerder van de Duitse ploeg die in 1990 onder leiding van Beckenbauer de wereldtitel pakte. "Zijn dood is een verlies voor het voetbal en voor heel Duitsland", weet hij. "Hij was een van de grootsten als speler en coach, maar ook buiten het veld. Franz was niet alleen in het voetbal een uitmuntende persoonlijkheid. En hij genoot wereldwijde erkenning. Iedereen die hem kende, weet wat voor een geweldig en genereus mens Franz was. Ik zal hem missen."

Inspiratiebron

Rudi Völler is nu directeur van de Duitse voetbalbond. Hij voetbalde onder bondscoach Beckenbauer bij de nationale ploeg. "Zonder hem waren we in 1990 nooit wereldkampioen geworden", zegt hij. "Hij is een inspiratiebron voor meer dan één generatie. 'Der Kaiser' zal voor altijd het stralende licht van het Duitse voetbal blijven. Met Beckenbauer verliest het Duitse voetbal zijn grootste persoonlijkheid en ik verlies een goede vriend."

Ook de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann eerde Beckenbauer met mooie woorden. "Voor mij is hij de beste voetballer uit de Duitse geschiedenis en ook als coach was hij subliem", reageerde hij. "Als hij een kamer binnenkwam, lichtte de kamer op. Hij stond boven alles."

Grootste aller tijden

Hans-Joachim Watzke is directeur van Borussia Dortmund, de grote concurrent van het door Beckenbauer zo geliefde Bayern München. "Franz is voor mij de grootste Duitse voetballer aller tijden en ook nog eens een heel fijn mens", vertelde hij aan Duitse journalisten. "Ik kan niet omschrijven hoeveel hij voor het Duitse voetbal heeft betekend."

De 34-jarige Thomas Müller, speler van Bayern München, rouwt ook om het overlijden van de erevoorzitter van zijn club. "Rust zacht, keizer Franz. We zullen nooit vergeten wat je voor het voetbal in Duitsland hebt gedaan", reageert hij via sociale media.

Ook bondskanselier Olaf Scholz reageerde snel op het overlijden van Beckenbauer. "Wereldkampioen als speler en coach, Franz Beckenbauer was een van de grootste voetballers van Duitsland en voor velen 'Der Kaiser" ook omdat hij verschillende generaties enthousiast maakte voor het Duitse voetbal. Wij zullen hem missen. Mijn gedachten zijn bij zijn familie en vrienden."

Meer uit Voetbal

Bayern München in Champions League drie duels zonder Díaz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.

11 uur geleden
Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

13 uur geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

15 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

15 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

15 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

18 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

19 uur geleden