Depay ziet dat hiërarchie bij Oranje is veranderd
WOLFSBURG (ANP) - Memphis Depay merkt dat de hiërarchie binnen Oranje tegenwoordig heel anders is dan bijna elf jaar geleden, toen hij debuteerde voor de nationale ploeg. "Het Nederlands elftal is een omgeving waar iedereen wat kan zeggen", zei hij zondag op een persmoment van Oranje tijdens het EK in Wolfsburg. "Vroeger namen de ervaren spelers de leiding. De rest volgde en hield zijn mond. Nu durven alle spelers hun mening te geven."
De 30-jarige Depay debuteerde in 2013 voor Oranje toen Robin van Persie, Arjen Robben en Wesley Sneijder de grote jongens waren. Nu is de spits zelf een van de leiders, maar ziet hij ook jonge internationals hun mening geven. "De hiërarchie is veranderd", ziet Depay, die niet weet of dat beter is.
"Iedereen moet een mening hebben", stelde hij. "Maar niet iedereen moet die ook uiten. Vroeger was er misschien meer duidelijkheid. Dit zorgt dan weer voor een hechter team. Ik vind het lastig om te zeggen wat beter werkt, maar dit past in ieder geval beter bij deze groep. Wat er nu is, hoort bij het DNA van ons team."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
10 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
10 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
14 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
15 uur geleden