Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay vraagt Franse regering toestemming om voor Oranje te spelen

Depay vraagt Franse regering toestemming om voor Oranje te spelen

LYON (ANP) - Voetballer Memphis Depay heeft via sociale media toestemming gevraagd aan de regering van Frankrijk om naar Nederland te mogen afreizen om zich bij de selectie van het Nederlands elftal te voegen. Vanwege maatregelen ter bestrijding van het coronavirus kan dat mogelijk niet.

Spelers uit de profcompetities van Frankrijk mogen niet voor hun land in de WK-kwalificatie spelen, als ze naar een land buiten de Europese Unie moeten. Dat gaat gedeeltelijk op voor de uitwedstrijden van Oranje.

"Franse regering, mag ik alsjeblieft naar mijn nationale team", zegt Depay, die speelt voor Lyon. "Dat zou wel zo fair zijn aangezien u voor het nationale elftal van Frankrijk ook een uitzondering maakt."

Veiligheid boven alles

Oranje begint maandag aan de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Turkije, Letland en Gibraltar.

In een persconferentie bij zijn club zei Depay ook dat veiligheid boven alles gaat, maar dat het reizen met het nationale team heel veilig gaat en van bubbel naar bubbel, waarbij de spelers geen contact hebben met mensen buiten de nationale ploeg.

Afrikaanse spelers

De aanvoerder van Lyon nam het ook op voor de Afrikaanse spelers in Frankrijk. "Bijvoorbeeld, hier in Frankrijk is het aantal coronabesmettingen behoorlijk hoog en in sommige Afrikaanse landen is het aantal gevallen juist best laag. Ik hoop dat ze daar nog een verstandige beslissing over nemen. We moeten in deze tijd als landen elkaar steunen en als je maatregelen neemt voor één groep, bijvoorbeeld dat Afrikaanse spelers niet mogen reizen, ziet dat er niet fraai uit. Dat lijkt dan op discriminatie."

Over zijn eigen beschikbaarheid voor het Nederlands elftal denkt Depay dat dat nog wel goed zal komen. "Ik wil niet op de zaken vooruitlopen, want ik denk dat voor de Europese nationale teams nog wel een uitzondering zal worden gemaakt."

Meer uit Voetbal

Verdediger Huijsen staat voor toptransfer naar Real Madrid

BOURNEMOUTH (ANP) - Dean Huijsen is dicht bij een transfer naar Real Madrid. De Spaanse topclub is bereid bijna 60 miljoen euro voor de verdediger te betalen. Dat is volgens de BBC de afkoopsom die de in Amsterdam geboren international van Spanje in zijn contract bij Bournemouth heeft laten opnemen.

16 minuten geleden
FC Groningen niet akkoord met twee duels schorsing voor Valente

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van twee wedstrijden schorsing (plus één voorwaardelijk) voor Luciano Valente. De middenvelder kreeg in de slotfase van het thuisduel met Ajax (2-2) een rode kaart na een sliding met twee benen op Jordan Henderson.

1 uur geleden
Nottingham Forest-aanvaller Awoniyi uit kunstmatige coma

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-aanvaller Taiwo Awoniyi is ontwaakt uit zijn kunstmatige coma, meldt de BBC. Die was volgens de Britse omroep nodig om zijn hartslag te reguleren na een eerste operatie. De Nigeriaanse international zou bij zijn botsing tegen een doelpaal zondag in het competitieduel met Leicester City (2-2) een geperforeerde darm hebben opgelopen.

2 uur geleden
Vooronderzoek naar Groningen-keeper Vaessen om slaan

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal start een vooronderzoek naar FC Groningen-doelman Etienne Vaessen voor zijn rol in het opstootje na afloop van het thuisduel met Ajax woensdag (2-2). "De aanklager heeft op tv-beelden waargenomen dat Vaessen herhaaldelijk op agressieve wijze de confrontatie zoekt met spelers en/of stafleden van Ajax en hij een speler of staflid van Ajax, die op de grond zit, slaat", meldt een woordvoerder.

3 uur geleden
KNVB stopt met publicatie voorselectie Oranje

ZEIST (ANP) - De KNVB stopt met het publiceren van de voorlopige selectie voor het Nederlands elftal. Deze lijsten met spelers zijn volgens de voetbalbond "steeds vaker een momentopname die - door blessures, vorm, fitheid of andere omstandigheden - kort na publicatie alweer (deels) achterhaald zijn". Ook wil de bond "meer nadruk leggen op de spelers die uiteindelijk daadwerkelijk een uitnodiging ontvangen".

4 uur geleden
Real Madrid stelt titelfeest FC Barcelona met late zege uit

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het kampioensfeest van FC Barcelona met minimaal een dag uitgesteld. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti nam diep in blessuretijd afstand van Real Mallorca: 2-1. Oranje-international Frenkie de Jong en Barcelona verzekeren zich donderdag bij een zege op Espanyol op eigen kracht van de 28e landstitel uit de clubgeschiedenis.

13 uur geleden
Beukema en Dallinga winnen met Bologna Italiaanse beker

ROME (ANP) - Sam Beukema en Thijs Dallinga hebben met Bologna de Italiaanse beker gewonnen. In de finale in Rome was het elftal van trainer Vincenzo Italiano met 1-0 te sterk voor AC Milan. Dan Ndoye maakte in de 53e minuut het doelpunt.

13 uur geleden