Depay vraagt Franse regering toestemming om voor Oranje te spelen
LYON (ANP) - Voetballer Memphis Depay heeft via sociale media toestemming gevraagd aan de regering van Frankrijk om naar Nederland te mogen afreizen om zich bij de selectie van het Nederlands elftal te voegen. Vanwege maatregelen ter bestrijding van het coronavirus kan dat mogelijk niet.
Spelers uit de profcompetities van Frankrijk mogen niet voor hun land in de WK-kwalificatie spelen, als ze naar een land buiten de Europese Unie moeten. Dat gaat gedeeltelijk op voor de uitwedstrijden van Oranje.
"Franse regering, mag ik alsjeblieft naar mijn nationale team", zegt Depay, die speelt voor Lyon. "Dat zou wel zo fair zijn aangezien u voor het nationale elftal van Frankrijk ook een uitzondering maakt."
Veiligheid boven alles
Oranje begint maandag aan de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Turkije, Letland en Gibraltar.
In een persconferentie bij zijn club zei Depay ook dat veiligheid boven alles gaat, maar dat het reizen met het nationale team heel veilig gaat en van bubbel naar bubbel, waarbij de spelers geen contact hebben met mensen buiten de nationale ploeg.
Afrikaanse spelers
De aanvoerder van Lyon nam het ook op voor de Afrikaanse spelers in Frankrijk. "Bijvoorbeeld, hier in Frankrijk is het aantal coronabesmettingen behoorlijk hoog en in sommige Afrikaanse landen is het aantal gevallen juist best laag. Ik hoop dat ze daar nog een verstandige beslissing over nemen. We moeten in deze tijd als landen elkaar steunen en als je maatregelen neemt voor één groep, bijvoorbeeld dat Afrikaanse spelers niet mogen reizen, ziet dat er niet fraai uit. Dat lijkt dan op discriminatie."
Over zijn eigen beschikbaarheid voor het Nederlands elftal denkt Depay dat dat nog wel goed zal komen. "Ik wil niet op de zaken vooruitlopen, want ik denk dat voor de Europese nationale teams nog wel een uitzondering zal worden gemaakt."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
10 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
12 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
13 uur geleden