Depay: transfer naar Barcelona is droom die uitkomt
BARCELONA (ANP) - Met zijn transfer naar FC Barcelona komt een droom uit voor Memphis Depay. Dat zei de aanvaller van het Nederlands elftal in een videoboodschap aan de fans van de Spaanse club. "Dit is letterlijk een droom die uitkomt, om voor de grootste club ter wereld met de beste fans te gaan spelen", zei Depay, die de tekst 'Dream Chaser' op zijn borst heeft laten tatoeëren.
De 27-jarige aanvaller beschikte bij Olympique Lyon over een aflopend contract. Depay werd in verband gebracht met heel wat Europese topclubs. De keuze viel op FC Barcelona, waar de oud-PSV'er wordt herenigd met Ronald Koeman. Onder bondscoach Koeman leefde Depay de afgelopen jaren helemaal op in Oranje.
"Eindelijk is het officieel, ik ben heel blij dat ik naar Barcelona ga", zei Depay vanuit het trainingskamp van Oranje in Zeist. Hij zou daar ook zijn gekeurd door de Spaanse club. "De fans van Barcelona houden enorm veel van voetbal. Ik ben bijzonder opgewonden om voor deze fans in een vol stadion te gaan spelen. Ik wil het bestuur, de voorzitter en trainer van Barcelona bedanken dat deze deal tot stand is gekomen. Ik heb samen met mijn team dit akkoord gesloten. Ik ben heel trots en ga alles geven voor deze club. Ik ben er klaar voor", aldus Depay, die voor twee jaar gaat tekenen. Hij sloot zijn boodschap af met 'Visca Barça!', oftewel: lang leve Barcelona.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
22 uur geleden