Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay: transfer naar Barcelona is droom die uitkomt

Depay: transfer naar Barcelona is droom die uitkomt

BARCELONA (ANP) - Met zijn transfer naar FC Barcelona komt een droom uit voor Memphis Depay. Dat zei de aanvaller van het Nederlands elftal in een videoboodschap aan de fans van de Spaanse club. "Dit is letterlijk een droom die uitkomt, om voor de grootste club ter wereld met de beste fans te gaan spelen", zei Depay, die de tekst 'Dream Chaser' op zijn borst heeft laten tatoeëren.

De 27-jarige aanvaller beschikte bij Olympique Lyon over een aflopend contract. Depay werd in verband gebracht met heel wat Europese topclubs. De keuze viel op FC Barcelona, waar de oud-PSV'er wordt herenigd met Ronald Koeman. Onder bondscoach Koeman leefde Depay de afgelopen jaren helemaal op in Oranje.

"Eindelijk is het officieel, ik ben heel blij dat ik naar Barcelona ga", zei Depay vanuit het trainingskamp van Oranje in Zeist. Hij zou daar ook zijn gekeurd door de Spaanse club. "De fans van Barcelona houden enorm veel van voetbal. Ik ben bijzonder opgewonden om voor deze fans in een vol stadion te gaan spelen. Ik wil het bestuur, de voorzitter en trainer van Barcelona bedanken dat deze deal tot stand is gekomen. Ik heb samen met mijn team dit akkoord gesloten. Ik ben heel trots en ga alles geven voor deze club. Ik ben er klaar voor", aldus Depay, die voor twee jaar gaat tekenen. Hij sloot zijn boodschap af met 'Visca Barça!', oftewel: lang leve Barcelona.

Meer uit Voetbal

Xavi haalt geen vervanger bij Oranje voor afgehaakte Gakpo

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.

1 uur geleden
Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

17 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

17 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

17 uur geleden
Oranje schrapt training van maandag in Zeist

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.

18 uur geleden
Meerdink spreekt van 'jongensdroom' na hoofdrol bij basisdebuut

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.

19 uur geleden
Meerdink helpt Oranje bij basisdebuut met twee treffers aan zege

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).

20 uur geleden