Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay 'supertrots' op status topscorer aller tijden

Depay 'supertrots' op status topscorer aller tijden

KAUNAS (ANP) - Memphis Depay mag zich sinds zondag topscorer aller tijden van Oranje noemen. De 31-jarige aanvaller van het Braziliaanse Corinthians scoorde in de uitwedstrijd tegen Litouwen (2-3) tweemaal en zorgde daarmee dat het Nederlands elftal aan kop bleef in groep G van de WK-kwalificatie.

"Het waren belangrijke doelpunten. Ik ben er blij mee", vertelde Depay bij de NOS. Met vijftig doelpunten stond hij voor het duel nog gelijk met Robin van Persie. Het record was niet het hoogste doel van de aanvaller, vertelde hij. "Dat is iets voor de media, zo'n record. Ik sta in de spits, ben bezig met goals maken en assists geven. Ik ben blij dat ik het record heb bereikt en dat we verder kunnen. Maar ik ben wel supertrots."

Depay had iedereen in de kleedkamer bedankt. "Maar mijn dank gaat ook naar Robin van Persie, naar Klaas-Jan Huntelaar, naar Arjen Robben en Patrick Kluivert, al heb ik met die laatste nooit gespeeld. Maar hij is wel een van degenen die me hebben geïnspireerd om het Nederlands elftal te halen."

Kritiek is er ook weleens op de spits. "Maar met mij heb je een aanvaller die veel doelpunten maakt en assists geeft. Ik heb altijd vertrouwen gehouden in mezelf en probeer mijn voeten te laten spreken en te vertrouwen op het team. Het zijn de spelers die weten waar ik de bal wil hebben. Zoals Cody (Gakpo) vandaag bij mijn 51e en Denzel (Dumfries) bij de volgende. Mooi dat hij die assist gaf. Hij is zo belangrijk voor de ploeg. Ik kijk niet naar campagnes over wie er in de spits moet. Ik probeer het zo goed mogelijk in te vullen. Jullie zijn nog niet van me af."

Meer uit Voetbal

Polen dankzij zege op Finland in spoor van Oranje

CHORZOW (ANP) - Polen heeft in de WK-kwalificatiepoule waarin ook Nederland is ingedeeld met 3-1 gewonnen van Finland. De Polen bleven daarmee in punten gelijk met koploper Oranje, maar hebben wel een wedstrijd meer gespeeld.

1 uur geleden
Herstel Duitsland in WK-kwalificatie met zege op Noord-Ieren

KEULEN (ANP) - De nationale Duitse voetbalploeg heeft zich hersteld van het verrassende verlies bij Slowakije waarmee het donderdag de WK-kwalificatie was begonnen. De ploeg van bondscoach Jürgen Nagelsmann versloeg Noord-Ierland in Keulen met 3-1.

1 uur geleden
Koeman: duels met Spanje moeten Oranje niet blijven achtervolgen

KAUNAS (ANP) - Ronald Koeman vindt niet dat de twee interlands tegen Spanje van maart het Nederlands elftal moeten blijven achtervolgen. Dat zei de bondscoach zondag op een persconferentie in Kaunas, waar zijn elftal in de WK-kwalificatie met 3-2 van Litouwen won.

1 uur geleden
Koeman geraakt door record van ooit 'zeurende buitenspeler' Depay

KAUNAS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was zondag geraakt door het moment dat Memphis Depay de score tegen Litouwen opende. De 31-jarige spits, die in de tweede helft nog een doelpunt maakte, is nu met 52 treffers in zijn eentje topscorer aller tijden van Oranje.

2 uur geleden
Koeman ziet Oranje na prima begin in oude fouten vervallen

KAUNAS (ANP) - Ronald Koeman vond het moeilijk te begrijpen dat het Nederlands elftal zich na een prima begin tegen Litouwen in de problemen bracht. Dat zei de bondscoach op een persconferentie in Kaunas, waar Oranje moeizaam met 3-2 won.

2 uur geleden
Steijn had bij debuut het gevoel dat hij zich in spel FIFA bevond

KAUNAS (ANP) - Zijn debuut voor het Nederlands elftal voelde zondag wat onwerkelijk voor Sem Steijn. "Het was heel gaaf. Een beetje onwerkelijk. Alsof je in een spel van FIFA zit", vertelde de 23-jarige middenvelder van Feyenoord, die in de uitwedstrijd tegen Litouwen na ruim een uur spelen in mocht vallen. Kort na de invalbeurt van Steijn zorgde Memphis Depay voor de winnende 3-2.

3 uur geleden
Oranje-aanvoerder Van Dijk had 'slechte avond' in Litouwen

KAUNAS (ANP) - Virgil van Dijk sprak na de 3-2-zege in de WK-kwalificatie op Litouwen van een 'slechte avond'. De aanvoerder van Oranje zag zijn ploeg in Kaunas snel op 2-0 komen, maar nog voor rust stond het weer gelijk. Met zijn tweede treffer redde Memphis Depay de 3 punten voor Nederland, dat leidt in de poule.

3 uur geleden