Depay scoort voor FC Barcelona bij zege op New York Red Bulls
HARRISON (ANP) - FC Barcelona heeft mede door een doelpunt van Memphis Depay het oefenduel met New York Red Bulls met 2-0 gewonnen. In de laatste voorbereidingswedstrijd van de ploeg van coach Xavi in de Verenigde Staten had Frenkie de Jong een basisplaats en viel Depay in de tweede helft in.
Ousmane Dembélé opende op aangeven van Raphinha de score voor Barça in de slotfase van de eerste helft. Daarvoor had de nieuwe spits Robert Lewandowski al verschillende kansen op een doelpunt gehad. Ook in de tweede helft was de Pool enkele keren dicht bij een treffer, maar keeper Ryan Meara redde knap. Na de rode kaart voor Daniel Edelman van New York bepaalde Depay, die halverwege de tweede helft Lewandowski verving, de eindstand op 2-0.
Barcelona won in de oefencampagne in de VS eerder van Inter Miami en Real Madrid. De Catalanen speelden gelijk tegen Juventus.
Overwinning
Real Madrid sloot de oefencampagne in de VS af met een 2-0-overwinning op Juventus. Voor de ploeg van coach Carlo Ancelotti scoorde in het Rose Bowl-stadion in Pasadena eerst Karim Benzema uit een strafschop. Marco Asensio maakte in de tweede helft het andere doelpunt.
De Madrilenen beginnen op 10 augustus officieel aan het nieuwe seizoen met de wedstrijd om de Europese Supercup tegen Eintracht Frankfurt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
16 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
21 uur geleden