Depay scheurt kruisband en is maanden eruit
LYON (ANP) - Memphis Depay heeft in het competitieduel van zijn club Olympique Lyon een kruisband in zijn linkerknie gescheurd. De international van Oranje wordt in de komende dagen geopereerd en zal hij zes maanden niet inzetbaar zijn, meldt de club. Voor de 25-jarige voetballer komt door de blessure en de operatie ook zijn deelname aan het EK van volgend jaar in gevaar.
Lyon-trainer Rudi Garcia hield er al rekening mee dat zijn aanvoerder in het verloren duel (0-1) wellicht de kruisbanden in zijn linkerknie had gescheurd. Depay zou de blessure al in de 29e minuut hebben opgelopen bij een botsing met Hamari Traoré. De Oranje-international voetbalde nog door maar bleef na de rust in de kleedkamer achter. Ook teamgenoot Jeff Reine-Adelaide is maanden uitgeschakeld. Hij scheurde zijn kruisband in de rechterknie.
Nederland speelt op 14 juni de eerste groepswedstrijd van het EK 2020 in Amsterdam tegen Oekraïne.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
14 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
16 uur geleden