Depay scheurt kruisband en is maanden eruit
LYON (ANP) - Memphis Depay heeft in het competitieduel van zijn club Olympique Lyon een kruisband in zijn linkerknie gescheurd. De international van Oranje wordt in de komende dagen geopereerd en zal hij zes maanden niet inzetbaar zijn, meldt de club. Voor de 25-jarige voetballer komt door de blessure en de operatie ook zijn deelname aan het EK van volgend jaar in gevaar.
Lyon-trainer Rudi Garcia hield er al rekening mee dat zijn aanvoerder in het verloren duel (0-1) wellicht de kruisbanden in zijn linkerknie had gescheurd. Depay zou de blessure al in de 29e minuut hebben opgelopen bij een botsing met Hamari Traoré. De Oranje-international voetbalde nog door maar bleef na de rust in de kleedkamer achter. Ook teamgenoot Jeff Reine-Adelaide is maanden uitgeschakeld. Hij scheurde zijn kruisband in de rechterknie.
Nederland speelt op 14 juni de eerste groepswedstrijd van het EK 2020 in Amsterdam tegen Oekraïne.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Allan Elias bevestigd. De 22-jarige vleugelaanvaller komt over van Palmeiras. De Braziliaan heeft een vijfjarig contract ondertekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Noam Emeran heeft afscheid genomen van FC Groningen. De 23-jarige Fransman kwam niet voor in de plannen van trainer Dick Lukkien en heeft zijn contract laten ontbinden. Zijn verbintenis liep aan het einde van dit seizoen af.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mees Hilgers maakt de overstap van FC Twente naar sc Heerenveen. Dat meldt de Friese Eredivisieclub maandag. De 25-jarige centrale verdediger heeft getekend voor twee jaar tot de zomer van 2028, met een optie voor een extra jaar.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-voetballer Michel Platini wil dat voorzitter Gianni Infantino vertrekt bij wereldvoetbalbond FIFA. De Zwitser staat onder druk na zijn plan om een deel van de aandelen van een nieuw op te richten bedrijf, FIFA Forward Enterprise, te verkopen aan particuliere investeerders.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - FC Twente heeft SC Cambuur in Leeuwarden verslagen (1-4). De club uit Enschede kende drie dagen na de uitzege op Qarabag in Azerbeidzjan nauwelijks problemen met de naar de Eredivisie gepromoveerde club.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een van de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van fans van Feyenoord in het uitduel van vorige week met SC Cambuur heeft blijvende gehoorschade opgelopen. "Een man van 41 heeft nu het gehoor van een 70-jarige en hij is er erg emotioneel onder", vertelde algemeen directeur Jesse Bergsma van SC Cambuur vlak voor het thuisduel met FC Twente.
17 uur geleden