Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay op laatste training van Oranje voor uitduel met Malta

Depay op laatste training van Oranje voor uitduel met Malta

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is woensdag met Memphis Depay begonnen aan de laatste training voor het uitduel met Malta in het kwalificatietoernooi voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal miste zondagnacht zijn vlucht vanuit Brazilië omdat volgens hem zijn paspoort was gestolen. Met een nooddocument is hij dinsdag alsnog naar Zeist gekomen.

De 31-jarige Depay heeft de laatste weken weinig gespeeld voor Corinthians. Ronald Koeman vindt het niet verstandig dat hij tegen Malta begint.

De bondscoach zag dinsdag Mexx Meerdink afhaken. De spits van AZ raakte geblesseerd op de training en mist de komende wedstrijden tegen Malta en Finland. Wout Weghorst en Donyell Malen lijken de voornaamste kandidaten voor de positie van spits in het uitduel met Malta. De bondscoach heeft geen vervanger voor Meerdink opgeroepen.

Positief doelsaldo

Koeman en zijn 23 spelers reizen woensdagmiddag naar Malta. De bondscoach geeft om 20.15 uur samen met middenvelder Frenkie de Jong een persconferentie in het Ta' Qali National Stadium, waar de wedstrijd tegen Malta donderdag om 20.45 uur begint. Finland is zondag vanaf 18.00 uur te gast in de Johan Cruijff ArenA.

Oranje heeft kwalificatie voor het WK van volgend jaar met 48 deelnemers in eigen hand. De nationale ploeg leidt in groep G van het kwalificatietoernooi voor het WK. Polen heeft eveneens 10 punten maar een duel meer gespeeld dan Oranje. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor de mondiale eindronde in drie landen.

Koeman en zijn spelers sluiten het kwalificatietoernooi volgende maand af met een uitwedstrijd tegen Polen en een thuisduel met Litouwen. Bij een gelijke stand is het doelsaldo beslissend. Nederland heeft na vier duels een positief doelsaldo van elf treffers. Polen staat na vijf wedstrijden vier doelpunten in de plus.

Meer uit Voetbal

Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

9 uur geleden
Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

9 uur geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

12 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

15 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

16 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

17 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

18 uur geleden