Depay ook als wisselspeler bij Barcelona zekerheid voor Van Gaal
ZEIST (ANP) - Memphis Depay blijft van belangrijke waarde voor het Nederlands elftal, ook als hij bij FC Barcelona minder speelt. Dat zei bondscoach Louis van Gaal maandag in Zeist, waar de selectie van het Nederlands elftal zich verzamelde voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Denemarken en Duitsland.
"Ik heb eerder al eens aangegeven dat ik van mijn geloof af moet vallen", aldus Van Gaal, die daarmee doelt op het feit dat hij eerder van mening was dat je alleen in aanmerking voor Oranje kwam als je bij je club een vaste waarde was.
"In de huidige tijd is het nu eenmaal zo dat grote clubs hele grote selecties hebben en dat spelers buiten de boot kunnen vallen. Op dit moment spelen onze topscorer (Depay) en onze assist-koning (Georginio Wijnaldum) niet. Depay wil graag Cruijff, Bergkamp en Van Persie voorbij in de boeken. Dat vermogen heeft hij gewoon. Moet ik hem dan niet opstellen omdat hij bij Barcelona niet speelt? Hij is altijd degene die een doelpunt maakt of een assist geeft. Er zijn altijd uitzonderingen die een regel bevestigen, zo moet je het ook zien. Ik heb liever dat ze spelen."
Meer uit Voetbal
PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
16 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
16 uur geleden