Depay moet van Van Gaal de bal op juiste moment op schoen krijgen
ZEIST (ANP) - Al de hele week vertelt Louis van Gaal zijn spelers van Oranje dat ze Memphis Depay op tijd en met de juiste snelheid moeten aanspelen. "En weet je wat er zojuist gebeurde?", zei de bondscoach na een laatste besloten training voor het duel met Turkije. "Tweemaal kwam de bal precies goed op zijn schoen. En wat denk je? Twee keer een goal."
Depay lachte even toen hij de 70-jarige Van Gaal met veel overgave over zijn acties hoorde vertellen. "Maar hij heeft wel gelijk", zei de aanvaller die deze zomer Olympique Lyon voor FC Barcelona verruilde. "De bal moet op tijd komen, anders staan er weer verdedigers in je rug. Dat vergroot de kans op balverlies."
De 27-jarige Depay heeft een verleden met Van Gaal, die hem acht jaar geleden in een uitwedstrijd tegen toevallig ook Turkije in de nationale ploeg liet debuteren. "Ik nam hem op 20-jarige leeftijd ook mee naar het WK in Brazilië", aldus Van Gaal. "Omdat ik in hem geloofde. Ik zag zijn potentie en kwaliteiten."
Manchester United
Onder Van Gaal slaagde Depay niet bij Manchester United. "En weet je waarom? Hij moest achter de spits spelen, maar zijn oriëntatie was niet goed", aldus Van Gaal. "Dat klopt", erkende de aanvaller. "Maar ik heb me ontwikkeld. Ik denk dat ik daar nu wel zou kunnen spelen."
Depay kent de verhalen over zijn verstoorde relatie met Van Gaal bij Manchester United. De huidige bondscoach zou zich hebben gestoord aan het gedrag van de oud-PSV'er en vond het ook maar raar dat een wisselspeler met een Rolls-Royce op de training verscheen. "Maar er zijn geen nare dingen gebeurd", zegt de 70-voudig international. "En als speler en mens ben ik ook gegroeid. De buitenwereld maakt alles groter dan het is."
Wereldtop
Van Gaal erkent dat hij niet had verwacht dat Depay na zijn vertrek bij Manchester United via een omweg nog zou belanden bij een topclub als FC Barcelona. Maar hij rekent de aanvaller inmiddels bij de belangrijkste spelers van Oranje. "Hij speelt in de wereldtop, net als Frenkie en Wijnaldum", aldus de bondscoach, voordat hij besefte dat hij net zo goed Van Dijk, De Vrij en De Ligt had kunnen noemen. "Ik vond hem zaterdag tegen Montenegro onze uitblinker, niet alleen vanwege zijn twee doelpunten."
Van Gaal denkt dat Depay het beste presteert in Oranje met spelers met een groot loopvermogen als Georginio Wijnaldum en Davy Klaassen achter zich. "Ik denk dat dit goed werkt", zegt de spits die bij Barcelona zo graag met Lionel Messi had willen samenspelen. "Als ik me laat uitzakken, kunnen zij er overheen komen. En als ik geen verdediger achter me aan krijg, dan kan ik met mijn gezicht naar het doel draaien. Zo komen we aan het voetballen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
10 uur geleden