Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay moet van Van Gaal de bal op juiste moment op schoen krijgen

Depay moet van Van Gaal de bal op juiste moment op schoen krijgen

ZEIST (ANP) - Al de hele week vertelt Louis van Gaal zijn spelers van Oranje dat ze Memphis Depay op tijd en met de juiste snelheid moeten aanspelen. "En weet je wat er zojuist gebeurde?", zei de bondscoach na een laatste besloten training voor het duel met Turkije. "Tweemaal kwam de bal precies goed op zijn schoen. En wat denk je? Twee keer een goal."

Depay lachte even toen hij de 70-jarige Van Gaal met veel overgave over zijn acties hoorde vertellen. "Maar hij heeft wel gelijk", zei de aanvaller die deze zomer Olympique Lyon voor FC Barcelona verruilde. "De bal moet op tijd komen, anders staan er weer verdedigers in je rug. Dat vergroot de kans op balverlies."

De 27-jarige Depay heeft een verleden met Van Gaal, die hem acht jaar geleden in een uitwedstrijd tegen toevallig ook Turkije in de nationale ploeg liet debuteren. "Ik nam hem op 20-jarige leeftijd ook mee naar het WK in Brazilië", aldus Van Gaal. "Omdat ik in hem geloofde. Ik zag zijn potentie en kwaliteiten."

Manchester United

Onder Van Gaal slaagde Depay niet bij Manchester United. "En weet je waarom? Hij moest achter de spits spelen, maar zijn oriëntatie was niet goed", aldus Van Gaal. "Dat klopt", erkende de aanvaller. "Maar ik heb me ontwikkeld. Ik denk dat ik daar nu wel zou kunnen spelen."

Depay kent de verhalen over zijn verstoorde relatie met Van Gaal bij Manchester United. De huidige bondscoach zou zich hebben gestoord aan het gedrag van de oud-PSV'er en vond het ook maar raar dat een wisselspeler met een Rolls-Royce op de training verscheen. "Maar er zijn geen nare dingen gebeurd", zegt de 70-voudig international. "En als speler en mens ben ik ook gegroeid. De buitenwereld maakt alles groter dan het is."

Wereldtop

Van Gaal erkent dat hij niet had verwacht dat Depay na zijn vertrek bij Manchester United via een omweg nog zou belanden bij een topclub als FC Barcelona. Maar hij rekent de aanvaller inmiddels bij de belangrijkste spelers van Oranje. "Hij speelt in de wereldtop, net als Frenkie en Wijnaldum", aldus de bondscoach, voordat hij besefte dat hij net zo goed Van Dijk, De Vrij en De Ligt had kunnen noemen. "Ik vond hem zaterdag tegen Montenegro onze uitblinker, niet alleen vanwege zijn twee doelpunten."

Van Gaal denkt dat Depay het beste presteert in Oranje met spelers met een groot loopvermogen als Georginio Wijnaldum en Davy Klaassen achter zich. "Ik denk dat dit goed werkt", zegt de spits die bij Barcelona zo graag met Lionel Messi had willen samenspelen. "Als ik me laat uitzakken, kunnen zij er overheen komen. En als ik geen verdediger achter me aan krijg, dan kan ik met mijn gezicht naar het doel draaien. Zo komen we aan het voetballen."

Meer uit Voetbal

Ajax trekt jonge Argentijnse vleugelspeler Carrizo aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.

8 minuten geleden
Middenvelder Sano wil NEC aan einde seizoen verlaten

NIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."

12 minuten geleden
Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

17 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

17 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

19 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

21 uur geleden
FC Utrecht neemt afscheid van Finnsson, Van de Haar en Jenner

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.

21 uur geleden