Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay moet van Van Gaal de bal op juiste moment op schoen krijgen

Depay moet van Van Gaal de bal op juiste moment op schoen krijgen

ZEIST (ANP) - Al de hele week vertelt Louis van Gaal zijn spelers van Oranje dat ze Memphis Depay op tijd en met de juiste snelheid moeten aanspelen. "En weet je wat er zojuist gebeurde?", zei de bondscoach na een laatste besloten training voor het duel met Turkije. "Tweemaal kwam de bal precies goed op zijn schoen. En wat denk je? Twee keer een goal."

Depay lachte even toen hij de 70-jarige Van Gaal met veel overgave over zijn acties hoorde vertellen. "Maar hij heeft wel gelijk", zei de aanvaller die deze zomer Olympique Lyon voor FC Barcelona verruilde. "De bal moet op tijd komen, anders staan er weer verdedigers in je rug. Dat vergroot de kans op balverlies."

De 27-jarige Depay heeft een verleden met Van Gaal, die hem acht jaar geleden in een uitwedstrijd tegen toevallig ook Turkije in de nationale ploeg liet debuteren. "Ik nam hem op 20-jarige leeftijd ook mee naar het WK in Brazilië", aldus Van Gaal. "Omdat ik in hem geloofde. Ik zag zijn potentie en kwaliteiten."

Manchester United

Onder Van Gaal slaagde Depay niet bij Manchester United. "En weet je waarom? Hij moest achter de spits spelen, maar zijn oriëntatie was niet goed", aldus Van Gaal. "Dat klopt", erkende de aanvaller. "Maar ik heb me ontwikkeld. Ik denk dat ik daar nu wel zou kunnen spelen."

Depay kent de verhalen over zijn verstoorde relatie met Van Gaal bij Manchester United. De huidige bondscoach zou zich hebben gestoord aan het gedrag van de oud-PSV'er en vond het ook maar raar dat een wisselspeler met een Rolls-Royce op de training verscheen. "Maar er zijn geen nare dingen gebeurd", zegt de 70-voudig international. "En als speler en mens ben ik ook gegroeid. De buitenwereld maakt alles groter dan het is."

Wereldtop

Van Gaal erkent dat hij niet had verwacht dat Depay na zijn vertrek bij Manchester United via een omweg nog zou belanden bij een topclub als FC Barcelona. Maar hij rekent de aanvaller inmiddels bij de belangrijkste spelers van Oranje. "Hij speelt in de wereldtop, net als Frenkie en Wijnaldum", aldus de bondscoach, voordat hij besefte dat hij net zo goed Van Dijk, De Vrij en De Ligt had kunnen noemen. "Ik vond hem zaterdag tegen Montenegro onze uitblinker, niet alleen vanwege zijn twee doelpunten."

Van Gaal denkt dat Depay het beste presteert in Oranje met spelers met een groot loopvermogen als Georginio Wijnaldum en Davy Klaassen achter zich. "Ik denk dat dit goed werkt", zegt de spits die bij Barcelona zo graag met Lionel Messi had willen samenspelen. "Als ik me laat uitzakken, kunnen zij er overheen komen. En als ik geen verdediger achter me aan krijg, dan kan ik met mijn gezicht naar het doel draaien. Zo komen we aan het voetballen."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

18 minuten geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

1 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

2 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

3 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

6 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

6 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

7 uur geleden