Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay moet bij FC Barcelona rugnummer 9 afstaan aan Lewandowski

Depay moet bij FC Barcelona rugnummer 9 afstaan aan Lewandowski

BARCELONA (ANP) - Memphis Depay heeft bij FC Barcelona zijn rugnummer 9 moeten afstaan aan Robert Lewandowski. Voorzitter Joan Laporta zei tijdens de officiële presentatie van de Poolse spits dat Barcelona heeft besloten dat het nummer 9 naar Lewandowski gaat. "Memphis begreep dat volledig", aldus Laporta volgens Spaanse media.

In de voorbereiding speelde de aanvaller van het Nederlands elftal net als afgelopen seizoen met nummer 9, terwijl Lewandowski het nummer 12 droeg. De 33-jarige Pool gaat het seizoen echter in het met het 'spitsennummer', dat hij de afgelopen jaren ook droeg bij Bayern München, Borussia Dortmund en in het Poolse elftal. Barcelona zegt op de website dat Lewandowski in een "illuster" rijtje komt, met onder anderen Johan Cruijff, Ronaldo, Patrick Kluivert, Samuel Eto'o, Zlatan Ibrahimovic en Luis Suárez, die ook het nummer 9 droegen in het Catalaanse elftal.

"We hebben dit besloten in het belang van de club, voor het imago en voor de publiciteit", aldus Laporta. "Wij denken dat dit de juiste beslissing is. We hebben het gedaan met respect voor Memphis, die het perfect begreep. Alle respect voor Memphis."

De toekomst van oud-PSV'er Depay bij Barcelona is onzeker. De Catalaanse club trok een half jaar geleden spits Pierre-Emerick Aubameyang aan en haalde deze zomer met Lewandowski voor veel geld weer een nieuwe aanvaller. Het contract van Depay in Camp Nou loopt nog een jaar door. Het is niet bekend welk rugnummer hij nu krijgt.

Meer uit Voetbal

Rashford leidt FC Barcelona langs Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.

3 uur geleden
Manchester City rekent in Champions League af met tiental Napoli

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.

3 uur geleden
Voetbalsters FC Twente overtuigend naar Champions League

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.

5 uur geleden
Club Brugge begint Champions League met ruime zege op AS Monaco

BRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.

5 uur geleden
Voetbalsters Ajax na PSV ook naar tweede voorronde Europa Cup

GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.

9 uur geleden
Benfica stelt Mourinho aan als opvolger van Lage

LISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.

9 uur geleden
KNVB beraadt zich na toelichting hof in zaak-Vitesse

ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.

15 uur geleden