Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay leidt Oranje in laatste test voor EK langs Georgië

Depay leidt Oranje in laatste test voor EK langs Georgië

ENSCHEDE (ANP) - Met Memphis Depay in een hoofdrol heeft het Nederlands elftal de laatste oefenwedstrijd voor het EK voetbal tegen Georgië gewonnen: 3-0. De aanvaller, afgelopen woensdag tegen Schotland ook al goed voor twee treffers, opende de score en was ook betrokken bij de eerste doelpunten van Wout Weghorst en Ryan Gravenberch in Oranje.

Het verleden heeft uitgewezen dat een laatste oefenwedstrijd niets hoeft te zeggen over de afloop van een EK. Zo verloor Oranje de laatste test voor het succesvolle EK van 1988 van Bulgarije (1-2) en sloot het de voorbereiding op de mislukte Europese eindronde van 2012 af met een eclatante zege op Noord-Ierland (6-0).

Oranje speelde voor rust matig tegen Georgië, dat niet aan het EK mag deelnemen. Pas na de hervatting, toen de Georgiërs vermoeid raakten, werd het verschil in kwaliteit duidelijk.

De Ligt

De Boer heeft nog een week de tijd om zijn elftal klaar te stomen voor het EK. Komende zondag in de eerste groepswedstrijd tegen Oekraïne, moet het gebeuren in de Johan Cruijff ArenA. Voor die wedstrijd zal ook duidelijk worden of Matthijs de Ligt op tijd is hersteld van een liesblessure.

Zonder De Ligt en de al een jaar afwezige Virgil van Dijk gaf Oranje ook met vijf verdedigers kansen weg. Maarten Stekelenburg zag in zijn eerste interland sinds 13 november 2016 al in de eerste minuut Saba Lobzhanidze voor zich opduiken. De keeper van Ajax had even later geluk dat Valerian Gvilia de bal helemaal verkeerd raakte toen hij alle tijd kreeg om uit te halen.

Eerste doelman

De Boer zal de komende dagen bepalen of Stekelenburg of Tim Krul zijn eerste doelman op het EK wordt. Hij heeft zijn basisploeg voor het duel met Oekraïne voor een groot deel in zijn hoofd zitten. Daley Blind maakte tegen Georgië zijn rentree na een enkelblessure en achter de naam van De Ligt staat dus nog een vraagteken. Het is niet ondenkbaar dat De Boer nog eens goed gaat nadenken wie er in een systeem met vijf verdedigers en twee aanvallers voorin naast Depay moet spelen.

Tegen Georgië maakte Weghorst ondanks zijn 2-0 een ongelukkige indruk. Hij werd gewisseld voor Donyell Malen, een heel ander type aanvaller. Depay is al jaren onomstreden bij Oranje. Hij opende in de tiende minuut de score met een benutte strafschop en bereidde na de hervatting de treffers van Weghorst en Gravenberch voor.

Meer uit Voetbal

Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

1 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

11 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

14 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

15 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

15 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

17 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

17 uur geleden