Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay leidt Oranje in laatste test voor EK langs Georgië

Depay leidt Oranje in laatste test voor EK langs Georgië

ENSCHEDE (ANP) - Met Memphis Depay in een hoofdrol heeft het Nederlands elftal de laatste oefenwedstrijd voor het EK voetbal tegen Georgië gewonnen: 3-0. De aanvaller, afgelopen woensdag tegen Schotland ook al goed voor twee treffers, opende de score en was ook betrokken bij de eerste doelpunten van Wout Weghorst en Ryan Gravenberch in Oranje.

Het verleden heeft uitgewezen dat een laatste oefenwedstrijd niets hoeft te zeggen over de afloop van een EK. Zo verloor Oranje de laatste test voor het succesvolle EK van 1988 van Bulgarije (1-2) en sloot het de voorbereiding op de mislukte Europese eindronde van 2012 af met een eclatante zege op Noord-Ierland (6-0).

Oranje speelde voor rust matig tegen Georgië, dat niet aan het EK mag deelnemen. Pas na de hervatting, toen de Georgiërs vermoeid raakten, werd het verschil in kwaliteit duidelijk.

De Ligt

De Boer heeft nog een week de tijd om zijn elftal klaar te stomen voor het EK. Komende zondag in de eerste groepswedstrijd tegen Oekraïne, moet het gebeuren in de Johan Cruijff ArenA. Voor die wedstrijd zal ook duidelijk worden of Matthijs de Ligt op tijd is hersteld van een liesblessure.

Zonder De Ligt en de al een jaar afwezige Virgil van Dijk gaf Oranje ook met vijf verdedigers kansen weg. Maarten Stekelenburg zag in zijn eerste interland sinds 13 november 2016 al in de eerste minuut Saba Lobzhanidze voor zich opduiken. De keeper van Ajax had even later geluk dat Valerian Gvilia de bal helemaal verkeerd raakte toen hij alle tijd kreeg om uit te halen.

Eerste doelman

De Boer zal de komende dagen bepalen of Stekelenburg of Tim Krul zijn eerste doelman op het EK wordt. Hij heeft zijn basisploeg voor het duel met Oekraïne voor een groot deel in zijn hoofd zitten. Daley Blind maakte tegen Georgië zijn rentree na een enkelblessure en achter de naam van De Ligt staat dus nog een vraagteken. Het is niet ondenkbaar dat De Boer nog eens goed gaat nadenken wie er in een systeem met vijf verdedigers en twee aanvallers voorin naast Depay moet spelen.

Tegen Georgië maakte Weghorst ondanks zijn 2-0 een ongelukkige indruk. Hij werd gewisseld voor Donyell Malen, een heel ander type aanvaller. Depay is al jaren onomstreden bij Oranje. Hij opende in de tiende minuut de score met een benutte strafschop en bereidde na de hervatting de treffers van Weghorst en Gravenberch voor.

Meer uit Voetbal

AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

5 uur geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

6 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

8 uur geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

9 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

9 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

10 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

10 uur geleden