Depay leidt Oranje in laatste test voor EK langs Georgië
ENSCHEDE (ANP) - Met Memphis Depay in een hoofdrol heeft het Nederlands elftal de laatste oefenwedstrijd voor het EK voetbal tegen Georgië gewonnen: 3-0. De aanvaller, afgelopen woensdag tegen Schotland ook al goed voor twee treffers, opende de score en was ook betrokken bij de eerste doelpunten van Wout Weghorst en Ryan Gravenberch in Oranje.
Het verleden heeft uitgewezen dat een laatste oefenwedstrijd niets hoeft te zeggen over de afloop van een EK. Zo verloor Oranje de laatste test voor het succesvolle EK van 1988 van Bulgarije (1-2) en sloot het de voorbereiding op de mislukte Europese eindronde van 2012 af met een eclatante zege op Noord-Ierland (6-0).
Oranje speelde voor rust matig tegen Georgië, dat niet aan het EK mag deelnemen. Pas na de hervatting, toen de Georgiërs vermoeid raakten, werd het verschil in kwaliteit duidelijk.
De Ligt
De Boer heeft nog een week de tijd om zijn elftal klaar te stomen voor het EK. Komende zondag in de eerste groepswedstrijd tegen Oekraïne, moet het gebeuren in de Johan Cruijff ArenA. Voor die wedstrijd zal ook duidelijk worden of Matthijs de Ligt op tijd is hersteld van een liesblessure.
Zonder De Ligt en de al een jaar afwezige Virgil van Dijk gaf Oranje ook met vijf verdedigers kansen weg. Maarten Stekelenburg zag in zijn eerste interland sinds 13 november 2016 al in de eerste minuut Saba Lobzhanidze voor zich opduiken. De keeper van Ajax had even later geluk dat Valerian Gvilia de bal helemaal verkeerd raakte toen hij alle tijd kreeg om uit te halen.
Eerste doelman
De Boer zal de komende dagen bepalen of Stekelenburg of Tim Krul zijn eerste doelman op het EK wordt. Hij heeft zijn basisploeg voor het duel met Oekraïne voor een groot deel in zijn hoofd zitten. Daley Blind maakte tegen Georgië zijn rentree na een enkelblessure en achter de naam van De Ligt staat dus nog een vraagteken. Het is niet ondenkbaar dat De Boer nog eens goed gaat nadenken wie er in een systeem met vijf verdedigers en twee aanvallers voorin naast Depay moet spelen.
Tegen Georgië maakte Weghorst ondanks zijn 2-0 een ongelukkige indruk. Hij werd gewisseld voor Donyell Malen, een heel ander type aanvaller. Depay is al jaren onomstreden bij Oranje. Hij opende in de tiende minuut de score met een benutte strafschop en bereidde na de hervatting de treffers van Weghorst en Gravenberch voor.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
16 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
4 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
6 uur geleden