Depay leidt met doelpunt eenvoudige zege FC Barcelona in
BARCELONA (ANP) - Memphis Depay heeft met een doelpunt een eenvoudige zege van FC Barcelona ingeleid. De nummer 2 van La Liga was op eigen veld met 3-1 te sterk voor Celta, dat in de middenmoot staat.
Depay schoot de bal na een half uur van ruim tien meter ongedekt binnen, na goed voorbereidend werk van Ousmane Dembélé, die op de rechterflank was opgekomen. Voor Depay was het zijn twaalfde doelpunt van het seizoen.
Pierre-Emerick Aubameyang maakte er vlak voor rust 2-0 van en direct na de onderbreking zorgde de Gabonees ook voor de 3-0. Bij de 2-0 schoot hij al vallend raak met links, bij de 3-0 schoof hij de bal met rechts binnen. Ook bij de 3-0 was Dembélé de aangever. Iago Aspas deed nog wat terug, maar na een rode kaart voor de Colombiaan Jeison Murillo van Celta werd het niet meer spannend.
Depay werd na ruim een uur gewisseld voor Ansu Fati. Frenkie de Jong speelde wel de hele wedstrijd, terwijl Luuk de Jong in de slotfase inviel voor Aubameyang.
Bij de thuisploeg viel Ronald Araújo halverwege de tweede helft uit nadat hij met zijn hoofd in botsing was gekomen met het hoofd van zijn ploeggenoot Pablo Gavi. Araújo leek even buiten bewustzijn en de Uruguayaan verliet het veld per brancard. "We denken aan je, Ronald", twitterde Barça kort na afloop. Door de blessure van Araújo lag het spel enkele minuten stil en was er ruim tien minuten blessuretijd in Camp Nou.
Door de zege vergrootte Barça het gat met Sevilla tot 7 punten. Sevilla speelt woensdag thuis tegen Real Mallorca.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
9 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
16 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden