Depay leidt met doelpunt eenvoudige zege FC Barcelona in
BARCELONA (ANP) - Memphis Depay heeft met een doelpunt een eenvoudige zege van FC Barcelona ingeleid. De nummer 2 van La Liga was op eigen veld met 3-1 te sterk voor Celta, dat in de middenmoot staat.
Depay schoot de bal na een half uur van ruim tien meter ongedekt binnen, na goed voorbereidend werk van Ousmane Dembélé, die op de rechterflank was opgekomen. Voor Depay was het zijn twaalfde doelpunt van het seizoen.
Pierre-Emerick Aubameyang maakte er vlak voor rust 2-0 van en direct na de onderbreking zorgde de Gabonees ook voor de 3-0. Bij de 2-0 schoot hij al vallend raak met links, bij de 3-0 schoof hij de bal met rechts binnen. Ook bij de 3-0 was Dembélé de aangever. Iago Aspas deed nog wat terug, maar na een rode kaart voor de Colombiaan Jeison Murillo van Celta werd het niet meer spannend.
Depay werd na ruim een uur gewisseld voor Ansu Fati. Frenkie de Jong speelde wel de hele wedstrijd, terwijl Luuk de Jong in de slotfase inviel voor Aubameyang.
Bij de thuisploeg viel Ronald Araújo halverwege de tweede helft uit nadat hij met zijn hoofd in botsing was gekomen met het hoofd van zijn ploeggenoot Pablo Gavi. Araújo leek even buiten bewustzijn en de Uruguayaan verliet het veld per brancard. "We denken aan je, Ronald", twitterde Barça kort na afloop. Door de blessure van Araújo lag het spel enkele minuten stil en was er ruim tien minuten blessuretijd in Camp Nou.
Door de zege vergrootte Barça het gat met Sevilla tot 7 punten. Sevilla speelt woensdag thuis tegen Real Mallorca.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
2 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
7 uur geleden