Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay laat keuze tussen Malen en Weghorst aan bondscoach

Depay laat keuze tussen Malen en Weghorst aan bondscoach

AMSTERDAM (ANP) - Memphis Depay laat de keuze over wie er naast hem staat in de voorhoede van het Nederlands elftal helemaal aan bondscoach Frank de Boer. De nummer 10 van Oranje speelde in de laatste groepswedstrijd op het EK tegen Noord-Macedonië (3-0) voor het eerst samen met Donyell Malen.

"Het was even zoeken, Donyell en ik hebben niet vaak samen gespeeld. Maar je zag dat als wij de bal veroverden, we zoveel dreiging in de diepte hadden. Dat kwam misschien ook wel door Noord-Macedonië. Maar we hebben elkaar wel een paar keer gevonden", zei Depay over de samenwerking met de PSV'er. "Hij had z'n assist, ik had m'n assist. Het beviel wel."

Depay had in de eerste groepswedstrijden tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) spits Wout Weghorst naast zich staan. De lange Weghorst is een aanspeelpunt, Malen is met zijn snelheid dreigend in de diepte. "Of ik de volgende keer weer met Malen speel? Dat is aan de trainer, daar bemoei ik me niet mee."

Positief

Aanvoerder Georginio Wijnaldum liet zich ook positief uit over Malen en zei dat hij en Depay door de diepgang van de PSV'er meer ruimte krijgen. Depay: "Zeker, ik heb het ook als positief ervaren. Het is een andere manier van aanvallen, denk ik. Met meer snelheid en dreiging in de diepte. Ik ga de diepte in, dan komt hij in de bal. En andersom ook. Dat is een gevaarlijke afwisseling en het is natuurlijk anders dan met Wout. Met Wout hebben we ook onze kwaliteiten. We kunnen hem natuurlijk bedienen, onder meer met voorzetten. Dat is een andere manier van spelen."

Depay merkt dat het vertrouwen bij Oranje groeit. "Ik vind dat we groeien. Dat is belangrijk bij toernooivoetbal. We stralen het ook uit. Ik ben blij met mijn optreden, mijn doelpunt, mijn assist en natuurlijk de teamprestatie. Maar we kunnen nog beter."

Meer uit Voetbal

Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

2 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

2 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

2 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

2 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

7 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

7 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

7 uur geleden