Depay laat keuze tussen Malen en Weghorst aan bondscoach
AMSTERDAM (ANP) - Memphis Depay laat de keuze over wie er naast hem staat in de voorhoede van het Nederlands elftal helemaal aan bondscoach Frank de Boer. De nummer 10 van Oranje speelde in de laatste groepswedstrijd op het EK tegen Noord-Macedonië (3-0) voor het eerst samen met Donyell Malen.
"Het was even zoeken, Donyell en ik hebben niet vaak samen gespeeld. Maar je zag dat als wij de bal veroverden, we zoveel dreiging in de diepte hadden. Dat kwam misschien ook wel door Noord-Macedonië. Maar we hebben elkaar wel een paar keer gevonden", zei Depay over de samenwerking met de PSV'er. "Hij had z'n assist, ik had m'n assist. Het beviel wel."
Depay had in de eerste groepswedstrijden tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) spits Wout Weghorst naast zich staan. De lange Weghorst is een aanspeelpunt, Malen is met zijn snelheid dreigend in de diepte. "Of ik de volgende keer weer met Malen speel? Dat is aan de trainer, daar bemoei ik me niet mee."
Positief
Aanvoerder Georginio Wijnaldum liet zich ook positief uit over Malen en zei dat hij en Depay door de diepgang van de PSV'er meer ruimte krijgen. Depay: "Zeker, ik heb het ook als positief ervaren. Het is een andere manier van aanvallen, denk ik. Met meer snelheid en dreiging in de diepte. Ik ga de diepte in, dan komt hij in de bal. En andersom ook. Dat is een gevaarlijke afwisseling en het is natuurlijk anders dan met Wout. Met Wout hebben we ook onze kwaliteiten. We kunnen hem natuurlijk bedienen, onder meer met voorzetten. Dat is een andere manier van spelen."
Depay merkt dat het vertrouwen bij Oranje groeit. "Ik vind dat we groeien. Dat is belangrijk bij toernooivoetbal. We stralen het ook uit. Ik ben blij met mijn optreden, mijn doelpunt, mijn assist en natuurlijk de teamprestatie. Maar we kunnen nog beter."
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
2 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
8 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
10 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
11 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
13 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
14 uur geleden