Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay laat keuze tussen Malen en Weghorst aan bondscoach

Depay laat keuze tussen Malen en Weghorst aan bondscoach

AMSTERDAM (ANP) - Memphis Depay laat de keuze over wie er naast hem staat in de voorhoede van het Nederlands elftal helemaal aan bondscoach Frank de Boer. De nummer 10 van Oranje speelde in de laatste groepswedstrijd op het EK tegen Noord-Macedonië (3-0) voor het eerst samen met Donyell Malen.

"Het was even zoeken, Donyell en ik hebben niet vaak samen gespeeld. Maar je zag dat als wij de bal veroverden, we zoveel dreiging in de diepte hadden. Dat kwam misschien ook wel door Noord-Macedonië. Maar we hebben elkaar wel een paar keer gevonden", zei Depay over de samenwerking met de PSV'er. "Hij had z'n assist, ik had m'n assist. Het beviel wel."

Depay had in de eerste groepswedstrijden tegen Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) spits Wout Weghorst naast zich staan. De lange Weghorst is een aanspeelpunt, Malen is met zijn snelheid dreigend in de diepte. "Of ik de volgende keer weer met Malen speel? Dat is aan de trainer, daar bemoei ik me niet mee."

Positief

Aanvoerder Georginio Wijnaldum liet zich ook positief uit over Malen en zei dat hij en Depay door de diepgang van de PSV'er meer ruimte krijgen. Depay: "Zeker, ik heb het ook als positief ervaren. Het is een andere manier van aanvallen, denk ik. Met meer snelheid en dreiging in de diepte. Ik ga de diepte in, dan komt hij in de bal. En andersom ook. Dat is een gevaarlijke afwisseling en het is natuurlijk anders dan met Wout. Met Wout hebben we ook onze kwaliteiten. We kunnen hem natuurlijk bedienen, onder meer met voorzetten. Dat is een andere manier van spelen."

Depay merkt dat het vertrouwen bij Oranje groeit. "Ik vind dat we groeien. Dat is belangrijk bij toernooivoetbal. We stralen het ook uit. Ik ben blij met mijn optreden, mijn doelpunt, mijn assist en natuurlijk de teamprestatie. Maar we kunnen nog beter."

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

5 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

5 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

7 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

7 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

7 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

8 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

9 uur geleden