Depay kijkt met Oranje na mislukte start snel weer vooruit
ZEIST (ANP) - Het resultaat was teleurstellend, maar dat wil volgens Memphis Depay niet zeggen dat het Nederlands elftal van slag is door de mislukte start van de WK-kwalificatie tegen Turkije. "We moeten ons niet laten aanpraten dat het een dramatische wedstrijd was", zegt de nummer 10 van Oranje. "We hebben ook best wat dingen gecreëerd. We moeten hier niet te lang in blijven hangen, zaterdag is er weer een wedstrijd."
Bondscoach Frank de Boer en zijn spelers vlogen na de nederlaag woensdag in Istanbul (4-2) direct terug naar Nederland. "Onderweg hebben we het natuurlijk over de wedstrijd gehad. Dat was gewoon een teleurstelling. We weten dat er een paar schepjes bovenop moeten qua kwaliteit en scherpte", zei Depay na een hersteltraining in Zeist. "We zijn het er met elkaar over eens dat het beter moet. Gelukkig hebben we zaterdag weer een wedstrijd om te reageren." Oranje speelt dan in Amsterdam tegen Letland.
Volgens Depay zat tegen Turkije alles tegen bij Oranje. "Matthijs de Ligt maakte in de eerste helft een goal, ik zag die bal over de lijn gaan. En zij maakten ook nog hands. Maar ja, dat krijg je dan allemaal niet mee. Die 3-0 voor Turkije gelijk aan het begin van de tweede helft was zeker een klap. Het was best apart: wij hadden de hele tijd de bal, maar zij kwamen drie keer bij ons voor het doel en het stond 3-0", zei de aanvaller, die na het inbrengen van spits Luuk de Jong naar de linkerflank verhuisde. Daar vandaan gaf hij de assists bij de doelpunten van de invallers Davy Klaassen en De Jong.
Op de goede weg
Het Nederlands elftal moet wederom in de achtervolging, iets wat de afgelopen jaren steeds gebeurde aan het begin van een kwalificatiereeks. Voor het gemiste EK 2016 begon Oranje met een 2-1-nederlaag bij Tsjechië, twee jaar later in de kwalificatie richting het eveneens misgelopen WK 2018 bleef het gelijkspel tegen Zweden (1-1) de ploeg de hele tijd achtervolgen. Voor het EK 2020 startte Oranje met een nipte nederlaag bij wereldkampioen Frankrijk (2-1), al volgde daarna herstel én kwalificatie voor de Europese eindronde.
"We zitten op de goede weg, we hebben al genoeg goede wedstrijden gespeeld om dat aan te tonen", aldus Depay. "Zo'n mindere wedstrijd als tegen Turkije zit er ook wel eens tussen. We weten echter allemaal waar we vandaan komen en dat we ons gekwalificeerd hebben voor het EK. Dat moeten we nu weer gaan doen. De 'vibe' in de groep is goed. Natuurlijk, als je wint, is de dag erna een stuk leuker. Dan kijk je je goals terug en heb je een lekker gevoel. Nu niet, maar dat is ook voetbal. We analyseren wat beter kan en dat nemen we mee richting de volgende wedstrijd."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
1 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
23 uur geleden