Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay kijkt met Oranje na mislukte start snel weer vooruit

Depay kijkt met Oranje na mislukte start snel weer vooruit

ZEIST (ANP) - Het resultaat was teleurstellend, maar dat wil volgens Memphis Depay niet zeggen dat het Nederlands elftal van slag is door de mislukte start van de WK-kwalificatie tegen Turkije. "We moeten ons niet laten aanpraten dat het een dramatische wedstrijd was", zegt de nummer 10 van Oranje. "We hebben ook best wat dingen gecreëerd. We moeten hier niet te lang in blijven hangen, zaterdag is er weer een wedstrijd."

Bondscoach Frank de Boer en zijn spelers vlogen na de nederlaag woensdag in Istanbul (4-2) direct terug naar Nederland. "Onderweg hebben we het natuurlijk over de wedstrijd gehad. Dat was gewoon een teleurstelling. We weten dat er een paar schepjes bovenop moeten qua kwaliteit en scherpte", zei Depay na een hersteltraining in Zeist. "We zijn het er met elkaar over eens dat het beter moet. Gelukkig hebben we zaterdag weer een wedstrijd om te reageren." Oranje speelt dan in Amsterdam tegen Letland.

Volgens Depay zat tegen Turkije alles tegen bij Oranje. "Matthijs de Ligt maakte in de eerste helft een goal, ik zag die bal over de lijn gaan. En zij maakten ook nog hands. Maar ja, dat krijg je dan allemaal niet mee. Die 3-0 voor Turkije gelijk aan het begin van de tweede helft was zeker een klap. Het was best apart: wij hadden de hele tijd de bal, maar zij kwamen drie keer bij ons voor het doel en het stond 3-0", zei de aanvaller, die na het inbrengen van spits Luuk de Jong naar de linkerflank verhuisde. Daar vandaan gaf hij de assists bij de doelpunten van de invallers Davy Klaassen en De Jong.

Op de goede weg

Het Nederlands elftal moet wederom in de achtervolging, iets wat de afgelopen jaren steeds gebeurde aan het begin van een kwalificatiereeks. Voor het gemiste EK 2016 begon Oranje met een 2-1-nederlaag bij Tsjechië, twee jaar later in de kwalificatie richting het eveneens misgelopen WK 2018 bleef het gelijkspel tegen Zweden (1-1) de ploeg de hele tijd achtervolgen. Voor het EK 2020 startte Oranje met een nipte nederlaag bij wereldkampioen Frankrijk (2-1), al volgde daarna herstel én kwalificatie voor de Europese eindronde.

"We zitten op de goede weg, we hebben al genoeg goede wedstrijden gespeeld om dat aan te tonen", aldus Depay. "Zo'n mindere wedstrijd als tegen Turkije zit er ook wel eens tussen. We weten echter allemaal waar we vandaan komen en dat we ons gekwalificeerd hebben voor het EK. Dat moeten we nu weer gaan doen. De 'vibe' in de groep is goed. Natuurlijk, als je wint, is de dag erna een stuk leuker. Dan kijk je je goals terug en heb je een lekker gevoel. Nu niet, maar dat is ook voetbal. We analyseren wat beter kan en dat nemen we mee richting de volgende wedstrijd."

Meer uit Voetbal

Kaapverdische voetbalfans vierden feest ondanks uitschakeling WK

ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."

1 uur geleden
Oranje-international De Roon spreekt van 'racistische kneuzen'

DEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.

1 uur geleden
Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

9 uur geleden
Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

12 uur geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

12 uur geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

14 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden