Depay in ogen Koeman 'nog niet goed en fit genoeg' voor rentree
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman vindt het nog te vroeg voor een rentree van Memphis Depay bij Oranje. "In mijn optiek is hij nog niet goed genoeg en fit genoeg. Je ziet wel dat hij fitter wordt. We hebben ook data dat het allemaal nog wel beter moet", vertelde de bondscoach op een persconferentie in Zeist.
Depay was afgelopen zomer op het EK de eerste spits van Oranje. Na zijn late overstap naar Corinthians in Brazilië, riep Koeman de 30-jarige aanvaller niet meer op. 'We zijn de Nations League in september gestart en zijn nu aanbeland in het laatste blok, met de laatste twee wedstrijden. In maart volgt de volgende cyclus. Als hij zo verder gaat, komt hij voor die periode misschien wel weer in beeld. Daar hebben we over gesproken, ik heb veel contact met hem."
Koeman liet blijken dat Depay hoopte nu alweer bij Oranje te zitten. De voormalig PSV'er is op jacht naar de eerste plek op de ranglijst van topscorers aller tijden van Oranje. Depay scoorde 46 keer en staat daarmee tweede, vier doelpunten achter Robin van Persie. "Ik denk dat dat voor Memphis wel meespeelt nu, dat is ook logisch. Voor mij is het leuk. Ik bepaal uiteindelijk het moment."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
8 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
9 uur geleden