Depay in ogen Koeman 'nog niet goed en fit genoeg' voor rentree
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman vindt het nog te vroeg voor een rentree van Memphis Depay bij Oranje. "In mijn optiek is hij nog niet goed genoeg en fit genoeg. Je ziet wel dat hij fitter wordt. We hebben ook data dat het allemaal nog wel beter moet", vertelde de bondscoach op een persconferentie in Zeist.
Depay was afgelopen zomer op het EK de eerste spits van Oranje. Na zijn late overstap naar Corinthians in Brazilië, riep Koeman de 30-jarige aanvaller niet meer op. 'We zijn de Nations League in september gestart en zijn nu aanbeland in het laatste blok, met de laatste twee wedstrijden. In maart volgt de volgende cyclus. Als hij zo verder gaat, komt hij voor die periode misschien wel weer in beeld. Daar hebben we over gesproken, ik heb veel contact met hem."
Koeman liet blijken dat Depay hoopte nu alweer bij Oranje te zitten. De voormalig PSV'er is op jacht naar de eerste plek op de ranglijst van topscorers aller tijden van Oranje. Depay scoorde 46 keer en staat daarmee tweede, vier doelpunten achter Robin van Persie. "Ik denk dat dat voor Memphis wel meespeelt nu, dat is ook logisch. Voor mij is het leuk. Ik bepaal uiteindelijk het moment."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
15 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
17 minuten geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
14 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
15 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
20 uur geleden