Depay helpt Barcelona vanaf strafschopstip aan zege
ELCHE (ANP) - Met een benutte strafschop heeft Memphis Depay zijn ploeg FC Barcelona aan de winst geholpen bij Elche. De treffer, na hands van Antonio Barragán, viel in de 84e minuut en betekende de 2-1 voor de bezoekers die bij rust nog tegen een achterstand hadden aangekeken.
Hoewel de beste kansen voor Barcelona waren, kwam de thuisploeg kort voor rust op voorsprong. In een poging de bal in de ploeg te houden zette Pedri fel in. De naar achteren gespeelde bal belandde bij Elche-aanvoerder Fidel die hard raak schoot. Ervoor had Diego González een inzet van Frenkie de Jong van de lijn gehaald.
Na een uur maakte Barcelona gelijk. Invaller Ferran Torres mikte van dichtbij raak op aangeven van Jordi Alba. De Jong ging naar de kant, niet veel later viel Depay in. De Oranje-aanvaller stond nog geen 10 minuten in het veld toen hij het vanaf 11 meter mocht proberen. Depay schoot de bal hard in het dak van het doel en bezorgde met zijn tiende doelpunt van dit seizoen Barcelona de 3 punten.
Barcelona klom langs Real Betis naar de derde plaats op 15 punten van koploper Real Madrid. Betis speelt zondagavond nog.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
2 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
4 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
14 uur geleden