Depay helpt Barcelona vanaf strafschopstip aan zege
ELCHE (ANP) - Met een benutte strafschop heeft Memphis Depay zijn ploeg FC Barcelona aan de winst geholpen bij Elche. De treffer, na hands van Antonio Barragán, viel in de 84e minuut en betekende de 2-1 voor de bezoekers die bij rust nog tegen een achterstand hadden aangekeken.
Hoewel de beste kansen voor Barcelona waren, kwam de thuisploeg kort voor rust op voorsprong. In een poging de bal in de ploeg te houden zette Pedri fel in. De naar achteren gespeelde bal belandde bij Elche-aanvoerder Fidel die hard raak schoot. Ervoor had Diego González een inzet van Frenkie de Jong van de lijn gehaald.
Na een uur maakte Barcelona gelijk. Invaller Ferran Torres mikte van dichtbij raak op aangeven van Jordi Alba. De Jong ging naar de kant, niet veel later viel Depay in. De Oranje-aanvaller stond nog geen 10 minuten in het veld toen hij het vanaf 11 meter mocht proberen. Depay schoot de bal hard in het dak van het doel en bezorgde met zijn tiende doelpunt van dit seizoen Barcelona de 3 punten.
Barcelona klom langs Real Betis naar de derde plaats op 15 punten van koploper Real Madrid. Betis speelt zondagavond nog.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
49 minuten geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
14 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
15 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
15 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
16 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
17 uur geleden