Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay heeft steeds meer energie en wil bondscoach terugbetalen

Depay heeft steeds meer energie en wil bondscoach terugbetalen

WOLFSBURG (ANP) - Met een zwarte haarband met nummer 10 en een kapsel met vlechtjes neemt Memphis Depay plaats achter een tafel in het perscentrum van het Nederlands elftal. "Het is zondagochtend kwart voor elf en ik heb geen zin om het over mijn haar te hebben", zegt hij twee dagen voor de belangrijke achtste finale op het EK tegen Roemenië. Hij haalt zijn schouders op en er verschijnt even een minzame glimlach op zijn gezicht. Volgende vraag.

De 30-jarige Depay voetbalt alweer tien jaar voor Oranje. In 2015 ging het over zijn hoed, op dit EK praat half Nederland over zijn witte of zwarte hoofdband. Zaterdag verscheen hij met een Afrokapsel op de training, nu heeft hij zich weer vlechtjes laten aanmeten. Depay weet dat veel mensen zich druk maken over zijn uiterlijk maar laat zich daardoor niet beïnvloeden. Vorige week vrijdag, vlak voor het EK-duel met Frankrijk, bracht hij samen met Akwasi een nieuwe single uit. "Bedankt Voor Je Mening", is de titel van het nummer van de bekende voetballer en rapper.

Nog vier doelpunten en Depay staat op gelijke hoogte met Robin van Persie, met vijftig treffers nog steeds topscorer aller tijden van Oranje. "Ik kom dichterbij", beseft hij. "Maar ik ben er nog niet zo mee bezig. Robin heeft me wel aangespoord." De spits van Oranje maakt zich drukker om zijn ploeg, die in het laatste verloren groepsduel met Oostenrijk (2-3) zo teleurstelde dat er afgelopen dagen zware woorden zijn gevallen.

Fitter

"Dat er wrijving is, dat is normaal", vindt Depay. "Normaal ben je iedere dag met familie en zie je ze ook na de wedstrijd. Dat is nu ook anders. Je zit bij elkaar in een kamp en bent gefocust op resultaat. Als het resultaat dan niet aanwezig is, is het logisch dat er irritaties zijn. Dat is menselijk."

De transfervrije spits, die na zijn vertrek bij Atlético Madrid op zoek is naar een nieuwe club, merkt wel dat de hiërarchie bij Oranje is veranderd. Bijna elf jaar geleden, toen hij debuteerde, hadden Wesley Sneijder, Robin van Persie en Arjen Robben het voor het zeggen. "De rest volgde en hield zijn mond dicht. Nu durven alle spelers wat te zeggen. Ik weet niet of dat beter is, maar het past wel bij het DNA van ons team."

Depay voelt zich fitter en fitter worden, na een seizoen waarin hij vier maanden aan de kant stond met spierblessures. Afgelopen dinsdag tegen Oostenrijk speelde de aanvaller na bijna een half jaar weer eens een hele wedstrijd. Hij mist de geblesseerde Frenkie de Jong. "Hij zoekt mij altijd. Ik ben geen spits die je niet ziet en plotseling uit het niets opduikt. Het is wel fijn dat ik support krijg van de man die de opstelling maakt. Daar wil ik hem voor terugbetalen."

Meer uit Voetbal

Franse voetballer Payet (38) beëindigt carrière

MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.

12 minuten geleden
Noorwegen waarschijnlijk zonder spits Haaland tegen Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.

1 uur geleden
Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

3 uur geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

12 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

12 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

13 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

16 uur geleden