Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay heeft steeds meer energie en wil bondscoach terugbetalen

Depay heeft steeds meer energie en wil bondscoach terugbetalen

WOLFSBURG (ANP) - Met een zwarte haarband met nummer 10 en een kapsel met vlechtjes neemt Memphis Depay plaats achter een tafel in het perscentrum van het Nederlands elftal. "Het is zondagochtend kwart voor elf en ik heb geen zin om het over mijn haar te hebben", zegt hij twee dagen voor de belangrijke achtste finale op het EK tegen Roemenië. Hij haalt zijn schouders op en er verschijnt even een minzame glimlach op zijn gezicht. Volgende vraag.

De 30-jarige Depay voetbalt alweer tien jaar voor Oranje. In 2015 ging het over zijn hoed, op dit EK praat half Nederland over zijn witte of zwarte hoofdband. Zaterdag verscheen hij met een Afrokapsel op de training, nu heeft hij zich weer vlechtjes laten aanmeten. Depay weet dat veel mensen zich druk maken over zijn uiterlijk maar laat zich daardoor niet beïnvloeden. Vorige week vrijdag, vlak voor het EK-duel met Frankrijk, bracht hij samen met Akwasi een nieuwe single uit. "Bedankt Voor Je Mening", is de titel van het nummer van de bekende voetballer en rapper.

Nog vier doelpunten en Depay staat op gelijke hoogte met Robin van Persie, met vijftig treffers nog steeds topscorer aller tijden van Oranje. "Ik kom dichterbij", beseft hij. "Maar ik ben er nog niet zo mee bezig. Robin heeft me wel aangespoord." De spits van Oranje maakt zich drukker om zijn ploeg, die in het laatste verloren groepsduel met Oostenrijk (2-3) zo teleurstelde dat er afgelopen dagen zware woorden zijn gevallen.

Fitter

"Dat er wrijving is, dat is normaal", vindt Depay. "Normaal ben je iedere dag met familie en zie je ze ook na de wedstrijd. Dat is nu ook anders. Je zit bij elkaar in een kamp en bent gefocust op resultaat. Als het resultaat dan niet aanwezig is, is het logisch dat er irritaties zijn. Dat is menselijk."

De transfervrije spits, die na zijn vertrek bij Atlético Madrid op zoek is naar een nieuwe club, merkt wel dat de hiërarchie bij Oranje is veranderd. Bijna elf jaar geleden, toen hij debuteerde, hadden Wesley Sneijder, Robin van Persie en Arjen Robben het voor het zeggen. "De rest volgde en hield zijn mond dicht. Nu durven alle spelers wat te zeggen. Ik weet niet of dat beter is, maar het past wel bij het DNA van ons team."

Depay voelt zich fitter en fitter worden, na een seizoen waarin hij vier maanden aan de kant stond met spierblessures. Afgelopen dinsdag tegen Oostenrijk speelde de aanvaller na bijna een half jaar weer eens een hele wedstrijd. Hij mist de geblesseerde Frenkie de Jong. "Hij zoekt mij altijd. Ik ben geen spits die je niet ziet en plotseling uit het niets opduikt. Het is wel fijn dat ik support krijg van de man die de opstelling maakt. Daar wil ik hem voor terugbetalen."

Meer uit Voetbal

Iran niet als nummer 3 naar laatste 32 van WK, Algerije wel

TIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.

1 uur geleden
Argentinië wint groep en treft Kaapverdië in zestiende finales WK

ARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.

1 uur geleden
Messi scherpt record op WK voetbal aan met negentien treffers

DALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.

1 uur geleden
Colombia na 0-0 tegen Portugal eerste in groep, Congo ook door

MIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.

5 uur geleden
Schotse bondscoach Clarke stapt op na uitschakeling op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - De Schotse bondscoach Steve Clarke stapt na de uitschakeling op het WK voetbal op. De Schotten hadden de afgelopen dagen nog even de hoop om als één van de beste nummers 3 door te gaan, maar ze werden ingehaald door andere landen. Schotland eindigde in een groep met Brazilië, Marokko en Haïti met 3 punten op de derde plaats.

5 uur geleden
Engeland winnaar WK-groep L, Kroatië en Ghana ook bij laatste 32

EAST RUTHERFORD (ANP) - Engeland is als eerste van groep L door naar de zestiende finales op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel won in East Rutherford in de nacht van zaterdag op zondag met 2-0 van Panama. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden.

7 uur geleden
Iran wacht in spanning af of WK voetbal 'verdiend vervolg' krijgt

TIJUANA (ANP) - Het nationale elftal van Iran is in het Mexicaanse Tijuana in afwachting van het vervolg voor het land op het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Amir Ghalenoei eindigde met 3 punten als derde in groep G. Iran plaatst zich mogelijk als een van de beste acht nummers 3 voor de laatste 32, maar is daarbij afhankelijk van de resultaten in de andere groepen. "Wij verdienen het meer dan ieder ander team. Voor de mensen in Iran", zei international Ramin Rezaeian na afloop van het 1-1-gelijkspel tegen Egypte in de nacht van vrijdag op zaterdag in Seattle.

11 uur geleden