Depay en Wijnaldum gepresenteerd bij FC Barcelona en PSG
BARCELONA/PARIJS (ANP) - Memphis Depay en Georginio Wijnaldum kunnen eindelijk aan hun nieuwe avontuur beginnen. Een kleine maand na de pijnlijke uitschakeling tegen Tsjechië in de achtste finales van het EK (0-2) werden beide Oranje-internationals gepresenteerd bij hun nieuwe clubs, respectievelijk FC Barcelona en Paris Saint-Germain.
"Tegen Barcelona kun je gewoon geen 'nee' zeggen", zei Depay nadat de aanvaller de bal had hooggehouden en wat trucjes deed voor de fotografen. "Dit is echt een droom die uitkomt."
Op dezelfde dag werd Wijnaldum voorgesteld bij Paris Saint-Germain. "De hele club gaf mij het gevoel dat ze mij graag wilden hebben, dat speelde een grote rol", vertelde de oud-speler van Liverpool in een interview op de website van zijn nieuwe werkgever. Bij PSG komt Wijnaldum te werken met trainer Mauricio Pochettino. "Hij heeft me al eens benaderd om naar Tottenham Hotspur te komen, toen heb ik veel met hem gesproken. In Liverpool speelden we zeer aanvallend voetbal, dat was het beste van alles. Deze club heeft de afgelopen jaren veel vooruitgang geboekt."
Depay (27 jaar) en Wijnaldum (30) kunnen, na de start bij hun clubs, hernieuwd kennismaken met Louis van Gaal, die begint aan zijn derde periode als bondscoach van Oranje. De KNVB heeft de komst nog niet officieel kenbaar gemaakt. Depay en Wijnaldum werkten, als een van de weinige spelers van het huidige Oranje, al eens met Van Gaal samen bij het nationale team. Beide voetballers maakten deel uit van de selectie die in 2014 brons haalde bij het WK.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
2 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
11 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
12 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
13 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
15 uur geleden