Depay en Wijnaldum gepresenteerd bij FC Barcelona en PSG
BARCELONA/PARIJS (ANP) - Memphis Depay en Georginio Wijnaldum kunnen eindelijk aan hun nieuwe avontuur beginnen. Een kleine maand na de pijnlijke uitschakeling tegen Tsjechiƫ in de achtste finales van het EK (0-2) werden beide Oranje-internationals gepresenteerd bij hun nieuwe clubs, respectievelijk FC Barcelona en Paris Saint-Germain.
"Tegen Barcelona kun je gewoon geen 'nee' zeggen", zei Depay nadat de aanvaller de bal had hooggehouden en wat trucjes deed voor de fotografen. "Dit is echt een droom die uitkomt."
Op dezelfde dag werd Wijnaldum voorgesteld bij Paris Saint-Germain. "De hele club gaf mij het gevoel dat ze mij graag wilden hebben, dat speelde een grote rol", vertelde de oud-speler van Liverpool in een interview op de website van zijn nieuwe werkgever. Bij PSG komt Wijnaldum te werken met trainer Mauricio Pochettino. "Hij heeft me al eens benaderd om naar Tottenham Hotspur te komen, toen heb ik veel met hem gesproken. In Liverpool speelden we zeer aanvallend voetbal, dat was het beste van alles. Deze club heeft de afgelopen jaren veel vooruitgang geboekt."
Depay (27 jaar) en Wijnaldum (30) kunnen, na de start bij hun clubs, hernieuwd kennismaken met Louis van Gaal, die begint aan zijn derde periode als bondscoach van Oranje. De KNVB heeft de komst nog niet officieel kenbaar gemaakt. Depay en Wijnaldum werkten, als een van de weinige spelers van het huidige Oranje, al eens met Van Gaal samen bij het nationale team. Beide voetballers maakten deel uit van de selectie die in 2014 brons haalde bij het WK.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
14 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden