Depay en Wijnaldum gepresenteerd bij FC Barcelona en PSG
BARCELONA/PARIJS (ANP) - Memphis Depay en Georginio Wijnaldum kunnen eindelijk aan hun nieuwe avontuur beginnen. Een kleine maand na de pijnlijke uitschakeling tegen Tsjechië in de achtste finales van het EK (0-2) werden beide Oranje-internationals gepresenteerd bij hun nieuwe clubs, respectievelijk FC Barcelona en Paris Saint-Germain.
"Tegen Barcelona kun je gewoon geen 'nee' zeggen", zei Depay nadat de aanvaller de bal had hooggehouden en wat trucjes deed voor de fotografen. "Dit is echt een droom die uitkomt."
Op dezelfde dag werd Wijnaldum voorgesteld bij Paris Saint-Germain. "De hele club gaf mij het gevoel dat ze mij graag wilden hebben, dat speelde een grote rol", vertelde de oud-speler van Liverpool in een interview op de website van zijn nieuwe werkgever. Bij PSG komt Wijnaldum te werken met trainer Mauricio Pochettino. "Hij heeft me al eens benaderd om naar Tottenham Hotspur te komen, toen heb ik veel met hem gesproken. In Liverpool speelden we zeer aanvallend voetbal, dat was het beste van alles. Deze club heeft de afgelopen jaren veel vooruitgang geboekt."
Depay (27 jaar) en Wijnaldum (30) kunnen, na de start bij hun clubs, hernieuwd kennismaken met Louis van Gaal, die begint aan zijn derde periode als bondscoach van Oranje. De KNVB heeft de komst nog niet officieel kenbaar gemaakt. Depay en Wijnaldum werkten, als een van de weinige spelers van het huidige Oranje, al eens met Van Gaal samen bij het nationale team. Beide voetballers maakten deel uit van de selectie die in 2014 brons haalde bij het WK.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
15 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
18 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
18 uur geleden