Depay en Luuk de Jong helpen Barcelona aan zege
BARCELONA (ANP) - Memphis Depay en Luuk de Jong hebben FC Barcelona aan een welkome zege geholpen. De Nederlandse aanvallers hadden met een doelpunt een groot aandeel in een thuiszege op Levante (3-0).
De van een langdurige blessure herstelde Ansu Fati vierde zijn rentree met de derde treffer. Hij mocht na 81 minuten invallen en scoorde in blessuretijd.
Depay benutte in de 7e minuut een strafschop. Luuk de Jong tekende in de 14e minuut voor 2-0, op aangeven van de in Almere geboren Sergiño Dest. Frenkie de Jong ontbrak bij Barcelona vanwege een schorsing. Trainer Ronald Koeman mocht ook niet op de bank zitten. Hij werd donderdag in de slotfase van het uitduel met Cádiz door de scheidsrechter naar de tribune gestuurd en kreeg een schorsing van twee duels opgelegd.
Vijfde plaats
Barcelona klom naar de vijfde plaats, met 5 punten minder dan koploper Real Madrid, dat een duel meer heeft gespeeld. Onduidelijk is wat dat voor trainer Koeman betekent. Voorzitter Joan Laporta eiste bijna twee weken geleden na de nederlaag in eigen stadion tegen Bayern München (0-3) drie overwinningen op rij van Koeman.
Maar Barcelona kwam de afgelopen duels niet verder dan gelijke spelen tegen Granada (1-1) en Cádiz (0-0). Koeman werd tijdens het duel met Levante op de bank vervangen door zijn assistent Alfred Schreuder.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
6 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
6 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
17 uur geleden