Depay en Dumfries trainen mee met Oranje
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste training richting het WK voetbal in Qatar met de volledige spelersgroep afgewerkt. Ook de niet geheel fitte Denzel Dumfries en Memphis Depay deden in Zeist mee aan de sessie, die bijna in z'n geheel werd geleid door conditietrainer René Wormhoudt.
Na zo'n 40 minuten was Wormhoudt klaar met zijn oefeningen en mochten de spelers zelf bepalen of ze naar binnen gingen of dat ze nog meededen aan een pass- en trapoefening en afsluitend partijspel. Acht spelers, onder wie Depay, Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt, bleven op het veld. Dumfries stopte wel en laat in de avond een MRI-scan maken. De verdediger van Inter liep zondag een blessure aan zijn rechterknie op. Die blessure valt naar alle waarschijnlijkheid dus mee.
Depay raakte de vorige interlandperiode geblesseerd en kwam sindsdien niet meer in actie voor zijn club FC Barcelona. Van Gaal zei vrijdag bij de bekendmaking van zijn selectie dat de topscorer van Oranje weliswaar medisch fit is, maar nog niet helemaal wedstrijdfit. Depay begint daardoor volgende week maandag tegen Senegal normaal gesproken niet in het basiselftal. Vincent Janssen is naar alle waarschijnlijkheid zijn vervanger.
De training van Oranje werd maandag door 1500 Oranjefans bezocht. De spelers van Oranje werden, onder luide muziek, één voor één voorgesteld. Nederland vliegt dinsdag naar Qatar.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
1 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
2 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
4 uur geleden