Depay en Dumfries trainen mee met Oranje
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste training richting het WK voetbal in Qatar met de volledige spelersgroep afgewerkt. Ook de niet geheel fitte Denzel Dumfries en Memphis Depay deden in Zeist mee aan de sessie, die bijna in z'n geheel werd geleid door conditietrainer René Wormhoudt.
Na zo'n 40 minuten was Wormhoudt klaar met zijn oefeningen en mochten de spelers zelf bepalen of ze naar binnen gingen of dat ze nog meededen aan een pass- en trapoefening en afsluitend partijspel. Acht spelers, onder wie Depay, Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt, bleven op het veld. Dumfries stopte wel en laat in de avond een MRI-scan maken. De verdediger van Inter liep zondag een blessure aan zijn rechterknie op. Die blessure valt naar alle waarschijnlijkheid dus mee.
Depay raakte de vorige interlandperiode geblesseerd en kwam sindsdien niet meer in actie voor zijn club FC Barcelona. Van Gaal zei vrijdag bij de bekendmaking van zijn selectie dat de topscorer van Oranje weliswaar medisch fit is, maar nog niet helemaal wedstrijdfit. Depay begint daardoor volgende week maandag tegen Senegal normaal gesproken niet in het basiselftal. Vincent Janssen is naar alle waarschijnlijkheid zijn vervanger.
De training van Oranje werd maandag door 1500 Oranjefans bezocht. De spelers van Oranje werden, onder luide muziek, één voor één voorgesteld. Nederland vliegt dinsdag naar Qatar.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
7 uur geleden