Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay breekt lans voor Bergwijn maar weet dat Van Gaal bepaalt

Depay breekt lans voor Bergwijn maar weet dat Van Gaal bepaalt

DOHA (ANP) - Memphis Depay heeft een voorkeur. Het liefst vormt hij bij het Nederlands elftal een aanvalsduo met Steven Bergwijn, met Cody Gakpo daar vlak achter. Als Louis van Gaal met hem meegaat, dan zit Davy Klaassen zaterdag op de bank als de achtste finale tegen de Verenigde Staten op het WK begint.

Depay is de belangrijkste aanvaller van Oranje, met tien treffers in het kwalificatietoernooi voor de eindronde in Qatar. Bergwijn scoorde zes keer in de negen interlands voor het WK. Maar hij zoekt na een bliksemstart bij Ajax naar zijn vorm en bleef tegen Qatar op de bank, na matig spel tegen Senegal en Ecuador.

Van Gaal denkt Depay nodig te hebben om dromen te laten uitkomen. Hij hoopt op een scenario als die van het EK van 1988 of WK van 2010, waar Marco van Basten en Arjen Robben geblesseerd arriveerden maar toch excelleerden. Depay is hersteld van een hamstringblessure maar nog allesbehalve in topvorm.

Depay voorzichtig gebracht

Van Gaal oefende in de drie groepsduels met Senegal, Ecuador en Qatar ook een beetje voor de knock-outfase van het toernooi. Hij was voorzichtig met Depay en gaf hem steeds meer minuten. Ook Marten de Roon kreeg tijd om fit te worden, na blessureleed. Net als Depay verscheen hij tegen Qatar voor het eerst aan de aftrap.

Met De Roon in de ploeg was het middenveld van Oranje beter in balans. Hij kan ook de nummer 10 van de tegenstander uitschakelen, zo merkte de Belgische vedette Kevin De Bruyne onlangs in de Nations League. De Roon is niet het grootste talent van Oranje, maar hij ontlast spelmaker Frenkie de Jong wel van defensief werk.

Depay en De Jong

Depay en De Jong zijn de spelers die het verschil moeten maken, na een moeizame groepsfase waarin de nationale ploeg weinig kansen creëerde maar ook nauwelijks mogelijkheden weggaf. Nederland voetbalt een beetje zoals in de eerste duels van het WK van 2010, niet leuk om naar te kijken maar wel effectief. Na het WK van 1998 was Oranje zelden meer de dominante ploeg die veel Nederlanders willen zien.

Na moeizame duels met Denemarken (2-0), Japan (1-0) en Kameroen (2-1) ontsnapte Oranje op het WK van Zuid-Afrika in de achtste finales tegen Slowakije (2-1) voordat het in de kwartfinale tegen Brazilië stuntte (2-1). Nu kan Argentinië de tegenstander worden in de kwartfinale, als de VS worden verslagen.

Basisploeg Van Gaal

Het heeft er veel van weg dat Van Gaal zijn basisploeg voor het WK bijna heeft gevonden. Maar wat doet hij voorin? Vervult hij de wens van Depay en kiest hij voor Bergwijn, met Gakpo daarachter? Maar Klaassen was betrokken bij drie van de vijf treffers van Oranje op dit WK. En Berghuis blijft op trainingen ook maar solliciteren naar een basisplaats.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

17 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

17 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

17 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

18 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

19 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

1 dag geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

1 dag geleden