Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay behoudt vertrouwen van Koeman en begint opnieuw in basis

Depay behoudt vertrouwen van Koeman en begint opnieuw in basis

BERLIJN (ANP) - Memphis Depay begint dinsdag in de derde en laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Oostenrijk opnieuw in het basiselftal. Ronald Koeman houdt vertrouwen in zijn spits, vertelde de bondscoach op een persconferentie in het Olympiastadion in Berlijn.

Depay speelde vrijdag tegenvallend tegen Frankrijk (0-0) en kwam weinig in het spel voor. Ook tegen Polen (2-1 winst) was Depay vrij onzichtbaar.

"Ik heb een goed gevoel bij hem. Ik denk dat hij een speler is die zelfkritisch is", aldus Koeman. "Hij was ook niet tevreden over zijn wedstrijd en weet dat het beter moet en kan. Maar hij heeft wel een verleden natuurlijk van blessures. Ik had ook niet verwacht dat hij nu al op zijn topvorm zou zitten. Maar dat het beter moet, is wel duidelijk."

Meerwaarde

Het kwam na het duel met de Fransen niet in het hoofd van Koeman op om na te denken over een spitsenwissel en dat lijkt voor het vervolg van het toernooi ook te gelden. "Het is voor mij niet een discussiepunt. Depay is ook een speler die uit het niets iets kan forceren. Hij heeft een meerwaarde. Zonder een goede Memphis zullen we het moeilijker krijgen om ver te komen in het toernooi. Hij is niet voor niets een aanvaller met een erg hoog rendement. Het elftal heeft hem nodig. En hij heeft ook het elftal nodig, dat hij op het juiste moment wordt ingespeeld, Daar praat je over, in trainingen en gesprekken. Uiteindelijk ligt de bal altijd bij de speler."

Depay was afgelopen seizoen vaak geblesseerd. Nu speelt zijn fysieke toestand geen rol, zei Koeman. "Het is lang geleden dat hij dusdanig fysiek goed is zoals nu. Dat is dus absoluut geen reden om niet met hem te beginnen. Ik geloof ook niet dat het gebrek aan vertrouwen bij Memphis een probleem is. Hij is overtuigd van zichzelf. Je probeert ook aan te geven dat hij een hele belangrijke rol in dit elftal heeft."

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

7 minuten geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

2 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

2 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

3 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

7 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

14 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

14 uur geleden