Depay behoudt vertrouwen van Koeman en begint opnieuw in basis
BERLIJN (ANP) - Memphis Depay begint dinsdag in de derde en laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Oostenrijk opnieuw in het basiselftal. Ronald Koeman houdt vertrouwen in zijn spits, vertelde de bondscoach op een persconferentie in het Olympiastadion in Berlijn.
Depay speelde vrijdag tegenvallend tegen Frankrijk (0-0) en kwam weinig in het spel voor. Ook tegen Polen (2-1 winst) was Depay vrij onzichtbaar.
"Ik heb een goed gevoel bij hem. Ik denk dat hij een speler is die zelfkritisch is", aldus Koeman. "Hij was ook niet tevreden over zijn wedstrijd en weet dat het beter moet en kan. Maar hij heeft wel een verleden natuurlijk van blessures. Ik had ook niet verwacht dat hij nu al op zijn topvorm zou zitten. Maar dat het beter moet, is wel duidelijk."
Meerwaarde
Het kwam na het duel met de Fransen niet in het hoofd van Koeman op om na te denken over een spitsenwissel en dat lijkt voor het vervolg van het toernooi ook te gelden. "Het is voor mij niet een discussiepunt. Depay is ook een speler die uit het niets iets kan forceren. Hij heeft een meerwaarde. Zonder een goede Memphis zullen we het moeilijker krijgen om ver te komen in het toernooi. Hij is niet voor niets een aanvaller met een erg hoog rendement. Het elftal heeft hem nodig. En hij heeft ook het elftal nodig, dat hij op het juiste moment wordt ingespeeld, Daar praat je over, in trainingen en gesprekken. Uiteindelijk ligt de bal altijd bij de speler."
Depay was afgelopen seizoen vaak geblesseerd. Nu speelt zijn fysieke toestand geen rol, zei Koeman. "Het is lang geleden dat hij dusdanig fysiek goed is zoals nu. Dat is dus absoluut geen reden om niet met hem te beginnen. Ik geloof ook niet dat het gebrek aan vertrouwen bij Memphis een probleem is. Hij is overtuigd van zichzelf. Je probeert ook aan te geven dat hij een hele belangrijke rol in dit elftal heeft."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Conditietrainer René Wormhoudt stopt na veertien jaar bij het Nederlands elftal. Wormhoudt had dit besluit eerder dit jaar al intern bekendgemaakt bij de KNVB, meldt de voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse handelsminister Peter Kyle wil dat wereldvoetbalbond FIFA een onderzoek instelt naar een incident op het veld na de halve WK-finale tussen Engeland en Argentinië woensdagavond. Argentijnse spelers hielden een spandoek omhoog met daarop de boodschap dat de Falklandeilanden, een overzees Brits gebiedsdeel voor de kust van Argentinië, in feite Argentijns zijn.
9 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel mag aanblijven, ondanks de pijnlijke uitschakeling in de halve finale van het WK woensdag tegen Argentinië (1-2). Vooraanstaande Britse media als de BBC en The Times schrijven dat de 52-jarige Duitser nog het vertrouwen van de Engelse voetbalbond geniet. Tuchel verlengde begin dit jaar zijn contract tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland wordt gespeeld.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Lionel Messi vond het na de late zege van Argentinië op Engeland (2-1) nog maar moeilijk te bevatten dat hij zondag opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal staat. "Het is waanzinnig om twee WK-finales achter elkaar te spelen", zei de 39-jarige spelmaker in Atlanta, waar hij met een voorzet in de blessuretijd op matchwinner Lautaro Martínez een belangrijk aandeel had in de overwinning.
15 uur geledenATLANTA (ANP) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel was na uitschakeling door Argentinië in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kritisch op zichzelf. De Duitser zag zijn elftal in de slotfase een voorsprong van 1-0 weggeven en met 2-1 verliezen.
18 uur geledenATLANTA (ANP) - Matchwinner Lautaro Martínez was zijn emoties na afloop van de door Argentinië met 2-1 gewonnen halve finale tegen Engeland op het wereldkampioenschap voetbal niet de baas. "Ik kan het niet geloven, dit is allemaal zo emotioneel. Toen mijn vader mijn eerste voetbalschoenen kocht, droomde ik ervan om dit doelpunt te maken", sprak de aanvaller van Internazionale, terwijl hij zijn tranen de vrije loop liet.
18 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.
19 uur geleden