Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay behoudt vertrouwen van Koeman en begint opnieuw in basis

Depay behoudt vertrouwen van Koeman en begint opnieuw in basis

BERLIJN (ANP) - Memphis Depay begint dinsdag in de derde en laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Oostenrijk opnieuw in het basiselftal. Ronald Koeman houdt vertrouwen in zijn spits, vertelde de bondscoach op een persconferentie in het Olympiastadion in Berlijn.

Depay speelde vrijdag tegenvallend tegen Frankrijk (0-0) en kwam weinig in het spel voor. Ook tegen Polen (2-1 winst) was Depay vrij onzichtbaar.

"Ik heb een goed gevoel bij hem. Ik denk dat hij een speler is die zelfkritisch is", aldus Koeman. "Hij was ook niet tevreden over zijn wedstrijd en weet dat het beter moet en kan. Maar hij heeft wel een verleden natuurlijk van blessures. Ik had ook niet verwacht dat hij nu al op zijn topvorm zou zitten. Maar dat het beter moet, is wel duidelijk."

Meerwaarde

Het kwam na het duel met de Fransen niet in het hoofd van Koeman op om na te denken over een spitsenwissel en dat lijkt voor het vervolg van het toernooi ook te gelden. "Het is voor mij niet een discussiepunt. Depay is ook een speler die uit het niets iets kan forceren. Hij heeft een meerwaarde. Zonder een goede Memphis zullen we het moeilijker krijgen om ver te komen in het toernooi. Hij is niet voor niets een aanvaller met een erg hoog rendement. Het elftal heeft hem nodig. En hij heeft ook het elftal nodig, dat hij op het juiste moment wordt ingespeeld, Daar praat je over, in trainingen en gesprekken. Uiteindelijk ligt de bal altijd bij de speler."

Depay was afgelopen seizoen vaak geblesseerd. Nu speelt zijn fysieke toestand geen rol, zei Koeman. "Het is lang geleden dat hij dusdanig fysiek goed is zoals nu. Dat is dus absoluut geen reden om niet met hem te beginnen. Ik geloof ook niet dat het gebrek aan vertrouwen bij Memphis een probleem is. Hij is overtuigd van zichzelf. Je probeert ook aan te geven dat hij een hele belangrijke rol in dit elftal heeft."

Meer uit Voetbal

Arsenal redt punt bij Bayern München na late goal Rice

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.

57 minuten geleden
Nipte nederlaag Feyenoord bij Real Betis in Champions League

SEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.

1 uur geleden
Ruime nederlaag ManUnited tegen Como bij rentree De Ligt

COMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.

2 uur geleden
Klacht Barcelona bij UEFA over PSG-spandoek 'Parijse slachtpartij'

PARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Websites voetbalbond KNVB uit voorzorg offline gehaald

ZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.

9 uur geleden
PSG-aanvaller Kvaratskhelia maanden eruit met kruisbandblessure

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).

12 uur geleden
FIFA na correctie The Times: opnieuw ondermijning gezag Infantino

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA spreekt opnieuw van "een doelbewuste poging om het gezag van FIFA en haar voorzitter te ondermijnen". De bond reageert daarmee op een rectificatie van de Engelse krant The Times naar aanleiding van berichtgeving van vorige week over het salaris van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De krant meldde dat de Zwitser een tweede salaris zou hebben ontvangen van de Amerikaanse entiteit die door de FIFA was opgericht voor de organisatie van het WK van afgelopen zomer. Die betaling zou niet in het financiële verslag van de voetbalbond staan.

12 uur geleden