Depay behoudt vertrouwen van Koeman en begint opnieuw in basis
BERLIJN (ANP) - Memphis Depay begint dinsdag in de derde en laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Oostenrijk opnieuw in het basiselftal. Ronald Koeman houdt vertrouwen in zijn spits, vertelde de bondscoach op een persconferentie in het Olympiastadion in Berlijn.
Depay speelde vrijdag tegenvallend tegen Frankrijk (0-0) en kwam weinig in het spel voor. Ook tegen Polen (2-1 winst) was Depay vrij onzichtbaar.
"Ik heb een goed gevoel bij hem. Ik denk dat hij een speler is die zelfkritisch is", aldus Koeman. "Hij was ook niet tevreden over zijn wedstrijd en weet dat het beter moet en kan. Maar hij heeft wel een verleden natuurlijk van blessures. Ik had ook niet verwacht dat hij nu al op zijn topvorm zou zitten. Maar dat het beter moet, is wel duidelijk."
Meerwaarde
Het kwam na het duel met de Fransen niet in het hoofd van Koeman op om na te denken over een spitsenwissel en dat lijkt voor het vervolg van het toernooi ook te gelden. "Het is voor mij niet een discussiepunt. Depay is ook een speler die uit het niets iets kan forceren. Hij heeft een meerwaarde. Zonder een goede Memphis zullen we het moeilijker krijgen om ver te komen in het toernooi. Hij is niet voor niets een aanvaller met een erg hoog rendement. Het elftal heeft hem nodig. En hij heeft ook het elftal nodig, dat hij op het juiste moment wordt ingespeeld, Daar praat je over, in trainingen en gesprekken. Uiteindelijk ligt de bal altijd bij de speler."
Depay was afgelopen seizoen vaak geblesseerd. Nu speelt zijn fysieke toestand geen rol, zei Koeman. "Het is lang geleden dat hij dusdanig fysiek goed is zoals nu. Dat is dus absoluut geen reden om niet met hem te beginnen. Ik geloof ook niet dat het gebrek aan vertrouwen bij Memphis een probleem is. Hij is overtuigd van zichzelf. Je probeert ook aan te geven dat hij een hele belangrijke rol in dit elftal heeft."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
34 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
41 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.
5 uur geleden