Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denver Nuggets aan de hand van Jokic naar eerste NBA-titel ooit

Denver Nuggets aan de hand van Jokic naar eerste NBA-titel ooit

DENVER (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben voor het eerst in de geschiedenis de NBA-finale gewonnen. Voor eigen publiek in de Ball Arena won het team in de vijfde wedstrijd met 94-89 van Miami Heat en bepaalde de eindstand in de best-of-seven serie op 4-1.

De club uit de staat Colorado was al als grote favoriet de finaleserie in gegaan. De Nuggets eindigden het reguliere seizoen bovenaan de westelijke divisie, Miami Heat had zich als nummer 8 van de Eastern Conference verrassend geplaatst voor de algehele finale. Alleen New York Knicks in 1999 lukte het eerder om vanaf de achtste plek door te stoten tot de eindstrijd.

Denver Nuggets speelt sinds 1977 in de NBA en wachtte sindsdien op zijn eerste titel. De club stond wel al vier keer in de finale van de Western Conference, maar verloor telkens.

Meest waardevolle speler

Aan de hand van de Servische absolute ster Nikola Jokic lukte het dit keer wel. De 28-jarige Denver-speler kwam in de beslissende wedstrijd tot 28 punten en 16 rebounds. Jokic werd gekozen tot meest waardevolle speler (MVP) van de Finals, nadat hij in het reguliere seizoen voor het eerst in drie jaar naast die onderscheiding had gegrepen.

"Jokic is een geweldig persoon en op het basketbalveld heeft hij keer op keer bewezen dat hij de beste speler in de NBA is", zei Denver-coach Michael Malone. "Hij is onze MVP, we houden van hem en we zijn dankbaar dat hij een Nuggets-tenue draagt. En we hebben nieuws voor iedereen: we zijn niet tevreden met één titel."

Blij

"Het was een geweldige teamprestatie", meende Jokic, die niet graag over zijn eigen spel praat. "Dit is het leuke aan basketbal. Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Er zijn zoveel factoren. Ik ben nu gewoon blij dat we hebben gewonnen."

Miami Heat stond in het vijfde duel na elk kwart voor, behalve na het laatste deel. In het vierde en tevens laatste kwart maakten de Nuggets hun 51-44-achterstand van halverwege voor eigen publiek definitief ongedaan.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

1 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

1 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

2 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

2 uur geleden
Baas AIU: mondiale strijd tegen doping is vastgelopen

MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.

5 uur geleden
Darter Zonneveld boekt eenvoudige zege op WK

LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.

6 uur geleden
Van der Poel verwacht dat hij in Namen om de zege kan strijden

NAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."

7 uur geleden