Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denver Nuggets aan de hand van Jokic naar eerste NBA-titel ooit

Denver Nuggets aan de hand van Jokic naar eerste NBA-titel ooit

DENVER (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben voor het eerst in de geschiedenis de NBA-finale gewonnen. Voor eigen publiek in de Ball Arena won het team in de vijfde wedstrijd met 94-89 van Miami Heat en bepaalde de eindstand in de best-of-seven serie op 4-1.

De club uit de staat Colorado was al als grote favoriet de finaleserie in gegaan. De Nuggets eindigden het reguliere seizoen bovenaan de westelijke divisie, Miami Heat had zich als nummer 8 van de Eastern Conference verrassend geplaatst voor de algehele finale. Alleen New York Knicks in 1999 lukte het eerder om vanaf de achtste plek door te stoten tot de eindstrijd.

Denver Nuggets speelt sinds 1977 in de NBA en wachtte sindsdien op zijn eerste titel. De club stond wel al vier keer in de finale van de Western Conference, maar verloor telkens.

Meest waardevolle speler

Aan de hand van de Servische absolute ster Nikola Jokic lukte het dit keer wel. De 28-jarige Denver-speler kwam in de beslissende wedstrijd tot 28 punten en 16 rebounds. Jokic werd gekozen tot meest waardevolle speler (MVP) van de Finals, nadat hij in het reguliere seizoen voor het eerst in drie jaar naast die onderscheiding had gegrepen.

"Jokic is een geweldig persoon en op het basketbalveld heeft hij keer op keer bewezen dat hij de beste speler in de NBA is", zei Denver-coach Michael Malone. "Hij is onze MVP, we houden van hem en we zijn dankbaar dat hij een Nuggets-tenue draagt. En we hebben nieuws voor iedereen: we zijn niet tevreden met één titel."

Blij

"Het was een geweldige teamprestatie", meende Jokic, die niet graag over zijn eigen spel praat. "Dit is het leuke aan basketbal. Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Er zijn zoveel factoren. Ik ben nu gewoon blij dat we hebben gewonnen."

Miami Heat stond in het vijfde duel na elk kwart voor, behalve na het laatste deel. In het vierde en tevens laatste kwart maakten de Nuggets hun 51-44-achterstand van halverwege voor eigen publiek definitief ongedaan.

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

59 minuten geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

1 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

2 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

3 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

3 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

4 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

5 uur geleden