Denny Laine, medeoprichter The Moody Blues en Wings, overleden
NAPLES (ANP) - Denny Laine, medeoprichter van The Moody Blues en Wings, is op 79-jarige leeftijd overleden. De Britse muzikant en zanger kampte met een longziekte.
"Mijn lieve man is vanochtend vroeg vredig overleden", schrijft Laines vrouw Elizabeth Hines op het Facebookaccount van haar man. "Ik zat naast zijn bed en hield zijn hand vast terwijl ik zijn favoriete kerstliedjes voor hem afspeelde. Hij zong de afgelopen weken kerstliedjes en ik bleef kerstliedjes spelen toen hij de afgelopen week op de IC aan de beademing lag. Hij en ik geloofden allebei dat hij zijn tegenslagen zou overwinnen en terug zou keren naar het revalidatiecentrum en uiteindelijk naar huis."
Laine was in 1964 een van de oprichters van The Moody Blues en zong onder meer op het nummer Go Now, de eerste hit van de groep. In 1966 stapte hij uit de band. De muzikant maakte solo muziek en speelde nog in enkele andere bands.
In 1971 richtte hij samen met Paul McCartney en diens toenmalige vrouw Linda de band Wings op. Laine was de gitarist tot het einde van de groep in 1981. Na Wings bleef hij contact houden met McCartney en speelde hij nog mee op meerdere albums van de Beatle. Daarna bracht Laine nog meerdere soloalbums uit, zijn laatste verscheen in 2008.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
10 uur geleden