Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dennis wint tijdrit in Catalonië, Almeida nieuwe leider

Dennis wint tijdrit in Catalonië, Almeida nieuwe leider

BANYOLES (ANP) - De Australische wielrenner Rohan Dennis heeft in de Ronde van Catalonië dan eindelijk zijn eerste overwinning behaald in dienst van Ineos Grenadiers. De 30-jarige Dennis, tweevoudig wereldkampioen tijdrijden, schreef de tijdrit over 18,5 kilometer met start en finish in Banyoles op zijn naam. De Portugees João Almeida nam de leiding in het algemeen klassement over van Andreas Kron, de Deen die maandag de openingsrit van de 100e Ronde van Catalonië had gewonnen.

Dennis rijdt sinds vorig jaar voor de Ineos-ploeg. Hij was in tijdritten al een paar keer dicht bij een overwinning, maar drie keer eindigde de specialist als tweede. In de Spaanse etappekoers was het eindelijk raak voor de Australiër. Dennis legde de 18,5 kilometer om Banyoles af in 22 minuten en 27 seconden. Steven Kruijswijk gaf iets meer dan een halve minuut toe en eindigde als vijfde.

De komende dagen gaan de renners klimmen in Catalonië. De derde en vierde etappe eindigen bergop. De Ronde van Catalonië finisht zondag in Barcelona.

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

10 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

11 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

13 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

13 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

15 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

15 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

15 uur geleden