Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denktank: loonkloof binnen Britse topbedrijven groeit

Denktank: loonkloof binnen Britse topbedrijven groeit

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De loonkloof tussen de topbestuurders van de grootste bedrijven in het Verenigd Koninkrijk en hun personeel is vorig jaar groter geworden. Dat komt naar voren uit cijfers van denktank High Pay Centre. Die keek naar de bedrijven met een notering in de Londense beursindex FTSE 350.

De topbestuurders van deze bedrijven verdienden 57 keer meer dan een doorsnee werknemer van de bedrijven. In 2021 was die factor nog 56. Een derde van de topmannen en -vrouwen verdiende zelfs 100 keer meer dan hun personeel. Supermarktconcerns Tesco en Sainsbury's behoorden tot de top 10 bedrijven met de grootste verschillen in inkomens.

Het onderzoek komt naar buiten op een moment dat er stemmen opgaan om topbestuurders in het Verenigd Koninkrijk juist nog meer te laten verdienen. Op die manier moeten de aan de beurs genoteerde bedrijven beter kunnen concurreren met andere beurzen. Zo zei de topvrouw van de beurs in Londen Julia Hoggett dit jaar dat bedrijven moeite hebben om talent aan te trekken en te behouden door relatief lage beloningen. Zij keek daarbij naar de beloningen die topbestuurders in de Verenigde Staten krijgen.

Gedurende het eerste jaar van de coronacrisis werd de loonkloof juist kleiner. Dat gebeurde nadat bestuurders hun beloningen opgaven om solidariteit te tonen, aldus High Pay Centre. Maar volgens de denktank zijn de verschillen de afgelopen twee jaar juist weer groter geworden en inmiddels weer terug op het niveau van voor de pandemie.

Meer uit Financieel

Hooggerechtshof VS heft blokkade van Trumps massaontslagen op

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van Donald Trump vrij baan gegeven om door te gaan met massaontslagen bij federale overheidsinstellingen. Een lagere rechtbank blokkeerde in mei de ingrepen die duizenden mensen hun baan kostten zolang een rechtszaak van vakbonden en non-profitorganisaties tegen de ontslagen nog loopt.

4 uur geleden
Aandelenbeurzen New York bewegen amper na handelsuitspraken Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen over importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij zei onder andere dat hij koper dat de Verenigde Staten binnenkomt met 50 procent wil belasten.

5 uur geleden
Brussel wil belangrijke chemiefabrieken beschermen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de belangrijkste chemiefabrieken in de Europese Unie beter beschermen. De Europese Commissie heeft plannen gepresenteerd om samen met de sector en lidstaten "kritieke" productiefaciliteiten aan te wijzen die belangrijke grondstoffen maken voor bijvoorbeeld de luchtvaart, defensie of medische zorg. "Gerichte hulp" moet deze vestigingen behoeden voor sluitingen en helpen met vergroenen.

7 uur geleden
Trump wil importheffing van 50 procent op koper

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op de dag een importheffing op koper aankondigt. Het metaal wordt aan de Amerikaanse grens met 50 procent belast, zei hij tegen journalisten bij een kabinetsvergadering.

7 uur geleden
Trump zegt EU over twee dagen brief over handelstarief te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt over twee dagen een brief te versturen waarin hij de importheffingen voor goederen uit de Europese Unie bekendmaakt. Hij beschuldigde de EU ervan de Verenigde Staten erg slecht te behandelen, onder andere via rechtszaken tegen Google en Apple.

7 uur geleden
Beurs in Amsterdam licht hoger na uitstel tarievendeadline Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een kleine winst gesloten. Elders in Europa waren ook overwegend winsten te zien op de koersenborden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de deadline voor hogere importheffingen had opgeschoven van 9 juli naar 1 augustus.

10 uur geleden
Trump: deadline voor heffingen blijft 1 augustus

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen de deadline voor hogere importheffingen van 1 augustus niet verlengen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump op berichtendienst Truth Social. Aanvankelijk zouden de hogere tarieven deze woensdag ingaan, maar onlangs maakte Trump bekend dat dit was uitgesteld naar volgende maand.

10 uur geleden