Denktank: grotere investeringen nodig in olie- en gasproductie
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijven moeten de investeringen in de productie van olie en gas sterk gaan verhogen om te voorkomen dat de energieprijzen nog verder stijgen. Dat stelt de in de Saudische hoofdstad Riyad gevestigde denktank International Energy Forum (IEF) in een rapport.
Volgens het IEF moeten de investeringen in olie en gas tegen het einde van dit decennium worden opgevoerd naar 523 miljard dollar per jaar, omgerekend 463 miljard euro. Over het gehele decennium is volgens de denktank een bedrag nodig van 4,7 biljoen dollar aan investeringen om aan de vraag te kunnen voldoen.
Het IEF stelt dat vorig jaar de investeringen in olie- en gasprojecten met 30 procent zijn gedaald naar 309 miljard dollar in verband met de coronapandemie en dat dit jaar slechts beperkt herstel is te zien. "De komende twee jaar zijn cruciaal als het gaat om het toewijzen van kapitaal aan nieuwe projecten om ervoor te zorgen dat er voldoende gas en olie beschikbaar komt in de volgende vijf of zes jaar. Onvoldoende investeringen zullen leiden tot meer prijsvolatiliteit met negatieve economische gevolgen."
De opmerkingen van het IEF staan haaks op de eisen van klimaatactivisten die willen dat wordt gestopt met nieuwe investeringen in olie en gas en meer wordt ingezet op duurzame energie om de opwarming van de aarde tegen te gaan. Oliekartel OPEC en grote olieconcerns hebben gezegd dat het decennia kan gaan duren voordat duurzame energiebronnen olie en gas volledig kunnen vervangen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
14 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
18 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
20 uur geleden