Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denktank: Duitsland stoot meer broeikasgassen uit dan vorig jaar

Denktank: Duitsland stoot meer broeikasgassen uit dan vorig jaar

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland stoot dit jaar naar verwachting meer broeikasgassen uit dan vorig jaar. Dat komt doordat de belangrijkste economie van Europa in een hoger tempo draait dan vorig jaar, tijdens het hoogtepunt van de coronapandemie. Dat meldt het Duitse onderzoeksbureau Agora Energiewende.

Naar verwachting stoot Duitsland dit jaar 6 procent meer broeikasgassen uit dan in 2020. Vorig jaar werd maar net een doel bereikt om de uitstoot in 2020 met 40 procent te hebben verminderd ten opzichte van 1990. Door het economisch herstel komt Duitsland weer boven die drempel uit. Daar komt bij dat het dit jaar minder hard waait dan vorig jaar en er een stuk minder energie wordt opgewerkt met windmolens. Daardoor moet er meer gebruik worden gemaakt van fossiele brandstoffen.

De uitstoot is dit jaar volgens de berekeningen 3 procent lager dan in 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Die daling is volgens Agora nog steeds te wijten aan de aanhoudende effecten van de crisis in plaats van echte vooruitgang om uitstoot te verminderen.

Duitsland wil tegen 2030 de uitstoot van broeikasgassen met 65 procent hebben gereduceerd ten opzichte van 1990 en zal mogelijk meer moeten doen om dit te halen. In het Duitse plan zoals het er nu ligt moeten onder meer kolencentrales tegen 2038 zijn gesloten.

Meer uit Financieel

Verkopen bij modebedrijf Hermès vallen tegen door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.

6 minuten geleden
ASML licht hoger op afwachtend Damrak na hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.

11 minuten geleden
Lagarde wil termijn bij ECB afmaken: kapitein verlaat schip niet

WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.

28 minuten geleden
TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

1 uur geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

1 uur geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

2 uur geleden
ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

9 uur geleden