Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denktank: Duitsland stoot meer broeikasgassen uit dan vorig jaar

Denktank: Duitsland stoot meer broeikasgassen uit dan vorig jaar

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland stoot dit jaar naar verwachting meer broeikasgassen uit dan vorig jaar. Dat komt doordat de belangrijkste economie van Europa in een hoger tempo draait dan vorig jaar, tijdens het hoogtepunt van de coronapandemie. Dat meldt het Duitse onderzoeksbureau Agora Energiewende.

Naar verwachting stoot Duitsland dit jaar 6 procent meer broeikasgassen uit dan in 2020. Vorig jaar werd maar net een doel bereikt om de uitstoot in 2020 met 40 procent te hebben verminderd ten opzichte van 1990. Door het economisch herstel komt Duitsland weer boven die drempel uit. Daar komt bij dat het dit jaar minder hard waait dan vorig jaar en er een stuk minder energie wordt opgewerkt met windmolens. Daardoor moet er meer gebruik worden gemaakt van fossiele brandstoffen.

De uitstoot is dit jaar volgens de berekeningen 3 procent lager dan in 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Die daling is volgens Agora nog steeds te wijten aan de aanhoudende effecten van de crisis in plaats van echte vooruitgang om uitstoot te verminderen.

Duitsland wil tegen 2030 de uitstoot van broeikasgassen met 65 procent hebben gereduceerd ten opzichte van 1990 en zal mogelijk meer moeten doen om dit te halen. In het Duitse plan zoals het er nu ligt moeten onder meer kolencentrales tegen 2038 zijn gesloten.

Meer uit Financieel

Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

41 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

6 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

19 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

19 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

21 uur geleden