Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DENK wil verbod op verscheuren heilige boeken zoals koran

DENK wil verbod op verscheuren heilige boeken zoals koran

DEN HAAG (ANP) - DENK wil een verbod op het verscheuren en verbranden van de koran en andere heilige boeken. Dat moet worden gezien als haatzaaien en daarom worden verboden, schrijft de partij in een actieplan tegen moslimhaat, dat dinsdag is gepresenteerd.

Nu wordt het verscheuren van de koran gezien als vrijheid van meningsuiting, verduidelijkt een woordvoerder van DENK. Op 22 januari nog werd er voor het gebouw van de Tweede Kamer door aanhangers van de radicaal-rechtse groepering Pegida een koran verscheurd en vertrapt. Daar is aangifte van gedaan. Het Openbaar Ministerie (OM) onderzoekt nu of er strafbare feiten zijn gepleegd. Justitieminister Dilan Yeşilgöz noemde de Pegida-actie een "verwerpelijke actie" in een recente Kamerbrief.

DENK, nu met drie Kamerleden in de Tweede Kamer vertegenwoordigd, wil daarnaast een Nationaal Coördinator Moslimdiscriminatie. Die moet een nationaal plan tegen moslimhaat maken. De partij wil verder dat de overheid wordt doorgelicht op discriminatie van moslims.

'Loksollicitaties'

De overheid moet ook "loksollicitaties" organiseren. Als daaruit blijkt dat werkgevers vrouwen met een hoofddoek discrimineren, moeten deze werkgevers worden gestraft en uitgesloten van overheidsopdrachten, zo staat in het actieplan. De politie moet lokagenten inzetten, om daders op te sporen en vast te zetten die vrouwen met een hoofddoek lastigvallen, vindt DENK. De partij wil ook dat "per direct" politieagenten en buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) een hoofddoek moeten kunnen dragen.

"We zien dat moslima’s met een hoofddoek worden lastiggevallen op straat en discriminatie ervaren. Dit wordt een op een aangewakkerd door de haatdragende uitingen van Wilders, die zelfs in het parlement collega’s met een hoofddoek beledigt en uitscheldt", zegt DENK-voorman Farid Azarkan over PVV-leider Geert Wilders.

Provinciale Statenverkiezingen DENK

DENK doet in Noord- en Zuid-Holland en in Utrecht mee aan de Provinciale Statenverkiezingen van volgende maand.

Meer uit Politiek

Kamer kritisch over niet-gehaalde doelen opeenvolgende kabinetten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.

22 minuten geleden
Arib: Tweede Kamer was niet voorbereid op een pandemie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

3 uur geleden
Raad van State keurt naamsverandering GroenLinks-PvdA goed

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.

3 uur geleden
Meeste Nederlanders hebben afkeer van een politieke partij

DEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.

3 uur geleden
Kamer: geen akkoorden met geweld goedpratende partijen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.

21 uur geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

1 dag geleden
Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

1 dag geleden