DENK wil niet samenwerken met PVV: een 'no-go'
DEN HAAG (ANP) - DENK piekert er niet over om in een coalitie te stappen met de PVV. Dat is een "no-go" zei DENK-lijsttrekker Stephan van Baarle in het NOS-slotdebat. DENK wil graag meebesturen, maar de partij staat pal voor de bestrijding van racisme en discriminatie. De PVV valt daarmee af. "Met de rest kunnen we spreken."
JA21 wil wel met PVV praten, maar partijleider Joost Eerdmans zei in het debat ook dat hij niet verwacht dat de PVV in een nieuw kabinet komt. Kiezers kiezen dan voor de VVD, maar "dan weet je dat die na de verkiezingen toch weer linksaf gaan." Rechtse kiezers zijn bij JA21 het beste af, verkondigde Eerdmans nog even zijn verkiezingsboodschap.
Mirjam Bikker (CU) noemde in het debat geen namen van partijen waarmee de CU wel of niet wil samenwerken.
De acht kleine partijen die in het eerste deel van het slotdebat met elkaar in debat gaan, hebben in de peilingen samen 15 tot 32 (virtuele) zetels. Een aantal daarvan kan een rol spelen in de vorming van een nieuwe coalitie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."
6 uur geledenDen Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.
21 uur geleden