DENK wil dat Rotterdam banden met Israël verbreekt
ROTTERDAM (ANP) - De fractie van coalitiepartij DENK in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat de stad alle banden met Israël verbreekt, zo is te lezen in een brief van DENK aan het Rotterdamse gemeentebestuur. De partij vindt dat "de gruweldaden van het Israëlisch regime onacceptabel zijn. Deze genocide en de beelden daarvan zijn afgrijselijk, mensonterend en misdadig".
Voor de partij is het genoeg geweest. "Door de bombardementen en beschietingen door het Israëlische regime zijn er meer dan 35.000 Palestijnen, waarvan vooral veel vrouwen en kinderen, tweehonderd VN-medewerkers en 97 journalisten vermoord. Humanitaire hulp wordt door Israël tegengewerkt, terwijl kinderen letterlijk doodgaan door honger. We zien dagelijks beelden van deze bombardementen en beschietingen op, en de afslachting van, de Palestijnen door Israël."
DENK verwijst in de brief ook naar het studentenprotest. "Uit de vele grootschalige demonstraties zien we dat veel Rotterdammers diep zijn geraakt door deze genocide in Gaza door Israël. Inmiddels zijn er ook duizenden studenten die terecht vragen om de banden met Israël te verbreken en de banden met Palestina juist te versterken. Zij vinden het pijnlijk dat het nu stil blijft, terwijl bij de invasie van Rusland banden wel zijn verbroken."
De fractie heeft aan het college van B en W gevraagd om een overzicht van banden tussen de gemeente Rotterdam en Israël en aan het Israëlische regime gelieerde organisaties en instellingen. Ook wil de partij weten of het stadsbestuur bereid is deze banden door te snijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
4 uur geleden