DENK wil dat Rotterdam banden met Israël verbreekt
ROTTERDAM (ANP) - De fractie van coalitiepartij DENK in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat de stad alle banden met Israël verbreekt, zo is te lezen in een brief van DENK aan het Rotterdamse gemeentebestuur. De partij vindt dat "de gruweldaden van het Israëlisch regime onacceptabel zijn. Deze genocide en de beelden daarvan zijn afgrijselijk, mensonterend en misdadig".
Voor de partij is het genoeg geweest. "Door de bombardementen en beschietingen door het Israëlische regime zijn er meer dan 35.000 Palestijnen, waarvan vooral veel vrouwen en kinderen, tweehonderd VN-medewerkers en 97 journalisten vermoord. Humanitaire hulp wordt door Israël tegengewerkt, terwijl kinderen letterlijk doodgaan door honger. We zien dagelijks beelden van deze bombardementen en beschietingen op, en de afslachting van, de Palestijnen door Israël."
DENK verwijst in de brief ook naar het studentenprotest. "Uit de vele grootschalige demonstraties zien we dat veel Rotterdammers diep zijn geraakt door deze genocide in Gaza door Israël. Inmiddels zijn er ook duizenden studenten die terecht vragen om de banden met Israël te verbreken en de banden met Palestina juist te versterken. Zij vinden het pijnlijk dat het nu stil blijft, terwijl bij de invasie van Rusland banden wel zijn verbroken."
De fractie heeft aan het college van B en W gevraagd om een overzicht van banden tussen de gemeente Rotterdam en Israël en aan het Israëlische regime gelieerde organisaties en instellingen. Ook wil de partij weten of het stadsbestuur bereid is deze banden door te snijden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
13 uur geleden