Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DENK wil dat Rotterdam banden met Israël verbreekt

DENK wil dat Rotterdam banden met Israël verbreekt

ROTTERDAM (ANP) - De fractie van coalitiepartij DENK in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat de stad alle banden met Israël verbreekt, zo is te lezen in een brief van DENK aan het Rotterdamse gemeentebestuur. De partij vindt dat "de gruweldaden van het Israëlisch regime onacceptabel zijn. Deze genocide en de beelden daarvan zijn afgrijselijk, mensonterend en misdadig".

Voor de partij is het genoeg geweest. "Door de bombardementen en beschietingen door het Israëlische regime zijn er meer dan 35.000 Palestijnen, waarvan vooral veel vrouwen en kinderen, tweehonderd VN-medewerkers en 97 journalisten vermoord. Humanitaire hulp wordt door Israël tegengewerkt, terwijl kinderen letterlijk doodgaan door honger. We zien dagelijks beelden van deze bombardementen en beschietingen op, en de afslachting van, de Palestijnen door Israël."

DENK verwijst in de brief ook naar het studentenprotest. "Uit de vele grootschalige demonstraties zien we dat veel Rotterdammers diep zijn geraakt door deze genocide in Gaza door Israël. Inmiddels zijn er ook duizenden studenten die terecht vragen om de banden met Israël te verbreken en de banden met Palestina juist te versterken. Zij vinden het pijnlijk dat het nu stil blijft, terwijl bij de invasie van Rusland banden wel zijn verbroken."

De fractie heeft aan het college van B en W gevraagd om een overzicht van banden tussen de gemeente Rotterdam en Israël en aan het Israëlische regime gelieerde organisaties en instellingen. Ook wil de partij weten of het stadsbestuur bereid is deze banden door te snijden.

Meer uit Binnenland

Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

6 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

6 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

7 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

7 uur geleden
Onderzoeksraad voor Veiligheid neemt poolshoogte in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.

7 uur geleden
Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

8 uur geleden