Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DENK wil bewijslast omdraaien bij discriminatie

DENK wil bewijslast omdraaien bij discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Om discriminatie te bestrijden, wil DENK de bewijslast omdraaien. Instanties zoals de Belastingdienst moeten volgens de partij "aan de voorkant" laten zien dat ze niet discrimineren, in plaats van hierin een afwachtende houding te nemen. Dat schrijft de partij in haar verkiezingsprogramma, waarin inclusiviteit en de strijd tegen discriminatie centraal staan. DENK wil een miljard euro uittrekken om discriminatie tegen te gaan.

Ook moet discriminatie bij de overheid door bijvoorbeeld "ondoorzichtige algoritmes" worden aangepakt door een 'Taskforce Bestrijding Digitale Discriminatie' en een 'racisme-detector'. De Belastingdienst maakte gebruik van discriminerende algoritmes bij het opsporen van fraude met de kinderopvangtoeslag, waardoor duizenden ouders in de knel kwamen, meldde de Autoriteit Persoonsgegevens eerder. "Doordat discriminatie in onze instituties zit, ontkomen we er niet aan de bezem door deze instanties te halen", zegt DENK.

In totaal moeten er vijfhonderd extra agenten komen die zich specialiseren in het terugdringen van discriminatie. Verder wil DENK een 'minister van Inclusie' die als "permanente taak heeft inclusiviteit te bevorderen". Onderwijs moet "als de motor achter de maakbare samenleving" een centrale rol krijgen "in het overbrengen en onderwijzen van gelijkwaardigheid". Ook moet Zwarte Piet verboden worden.

Verdeling van welvaart

De partij wil daarnaast het minimumloon verhogen, het eigen risico in de zorg afschaffen en de huurstijgingen aan banden leggen. Het sociaal leenstelsel moet ook weg en de partij wil studenten die hebben moeten lenen onder het stelsel compenseren. "De strijd voor een rechtvaardige samenleving met een eerlijke verdeling van welvaart wordt opgevoerd", aldus DENK.

Wat betreft rechtspraak wil de partij inzetten op strenger straffen voor kindermisbruik, waarop levenslang moet komen te staan. Ook wil DENK de maximale straf op doodslag verhogen van 15 naar 25 jaar en moeten straffen voor discriminatie worden verdubbeld. Daarnaast moet er "een fikse investering" in jongerenwerk komen, om "ontsporing van jongeren tegen te kunnen gaan".

Meer uit Politiek

Schoof ging er 'altijd' van uit dat zijn kabinet zou vallen

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.

19 minuten geleden
Bruijn: ga niet naar carnaval als je verkouden bent

DEN HAAG (ANP) - Blijf thuis als je verkouden bent, roept demissionair minister Jan Anthonie Bruijn van Volksgezondheid op. "Ga in dat geval zelfs niet naar carnaval. Ik begrijp dat dit wel veel gevraagd is. Maar als je ziek bent, ga ook niet hossen op straat, want je maakt iedereen om je heen ziek."

2 uur geleden
VVD-ministers: goed dat volgende premier partij achter zich heeft

DEN HAAG (ANP) - VVD-ministers Sophie Hermans en Vincent Karremans vinden het goed dat de aanstaande premier een partij achter zich heeft. Het experiment van het huidige kabinet met een partijloze premier was lastig voor Dick Schoof, zei Karremans (Economische Zaken).

3 uur geleden
Rijkaart vindt salaris sommige politici te laag, is zelf tevreden

DEN HAAG (ANP) - De beloning van sommige politici mag best wat hoger, vindt demissionair minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB). Hij vindt bijvoorbeeld dat de beloning van bestuursleden van waterschappen "best wel wat omhoog" kan, maar vindt zijn eigen salaris "uitstekend". Daarmee reageert hij op een rapport waarin het Adviescollege Rechtspositie Politieke Ambtsdragers (Arpa) ervoor pleit de salarissen van politici flink te verhogen.

3 uur geleden
Schoof verwacht concreet EU-plan voor concurrentiekracht in maart

RIJKHOVEN (ANP) - De Europese Commissie zal in maart met een actieplan komen met concrete maatregelen voor 2026 en 2027 om de Europese concurrentiekracht vooruit te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van zijn laatste EU-evenement. Op de heidag op een kasteel in Alden Biesen concludeerden de EU-leiders dat ze op korte termijn meer plannen willen zien om Europa economisch vooruit te helpen.

18 uur geleden
Kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.

21 uur geleden
Kamermeerderheid wil dat aansluitstop op stroom wordt voorkomen

DEN HAAG (ANP) - De dreigende aansluitstop op het stroomnet voor woningen en kleine bedrijven in drie provincies moet worden voorkomen, vindt een ruime meerderheid in de Tweede Kamer. Veel partijen zijn onaangenaam verrast door de waarschuwing van netbeheerder TenneT dat de krapte op het net zo nijpend is geworden dat die ingreep mogelijk nodig is.

1 dag geleden