DENK weigert in gesprek te gaan met verkenner Plasterk
DEN HAAG (ANP) - DENK weigert in gesprek te gaan met Ronald Plasterk, die op voorspraak van de PVV is aangesteld als verkenner in de kabinetsformatie. De partij wil er niet aan meewerken "dat het initiatief in de verkenning ligt bij een extreemrechtse politieke beweging die de rechten van meer dan 1 miljoen Nederlandse moslims wil afpakken".
DENK-fractieleider Stephan van Baarle noemt Plasterk "de boodschapper van extreemrechts" en de PVV een partij die de rechtsstaat ondermijnt. "Wij geloven in een weerbare democratie. Daarom willen wij dat de heer Wilders het initiatief ontnomen wordt en zullen wij deze verkenning boycotten. Nu het nog kan, moeten we Nederlanders en de Nederlandse rechtstaat beschermen tegen Wilders."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De drie coalitiepartijen D66, VVD en CDA hoeven de begroting alleen nog maar te "finetunen", bezweert VVD-leider Dilan Yeşilgöz voorafgaand aan de ministerraad. Het kabinet overlegt sinds vorige week met oppositiepartijen, maar intern was er ook nog geen overeenstemming. Sinds woensdagavond praten de coalitiepartijen met de top van het kabinet om tot consensus te komen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft zijn Noorse evenknie Jonas Gahr Støre "onze gevoelens van medeleven overgebracht" over het overlijden van koning Harald. "Hij zal herinnerd worden als een vorst met een grote betrokkenheid bij het Noorse volk, die altijd op zoek was naar verbinding en meebewoog met de tijdsgeest", schrijft de minister-president.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA praten vrijdag verder over de begroting, melden ingewijden aan het ANP. De partijen zijn donderdagavond niet tot overeenstemming gekomen. Vrijdag schuiven premier Rob Jetten, vicepremier Dilan Yeşilgöz, CDA-partijleider Henri Bontenbal en minister van Financiën Eelco Heinen weer aan.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ziet er niet naar uit dat oppositiepartijen donderdagavond nog met de coalitie en de kabinetstop praten over de begroting. Eerst moet er overeenstemming komen tussen de coalitiepartijen D66, CDA en VVD en de top van het kabinet. Volgens ingewijden staan D66 en het CDA tegenover de VVD.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer wil een nieuwe sociaal-conservatieve partij oprichten. Bij de aankondiging donderdag bleek dat haar ideeën weinig verschillen van andere partijen op de rechterflank. Maar die voeren hun plannen niet uit en "blijven denken dat de overheid het gaat oplossen", aldus Keijzer die eerder bij het CDA en de BBB zat.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is in gesprek met de partijleiders van de coalitie en kopstukken van het kabinet over de begroting voor volgend jaar. Vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen (Financiën, VVD), CDA-leider Henri Bontenbal en zijn partijgenoot vicepremier Bart van den Brink (CDA) zijn aangeschoven op het ministerie van Financiën.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veiligheidsdiensten AIVD en MIVD voeren verbeteringen door in de manier waarop ze omgaan met grote onderscheppingen van data, belooft het kabinet. Ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) hebben in een Kamerbrief gereageerd op een kritisch advies van toezichthouder CTIVD.
22 uur geleden