DENK verwijt D66 tegenstanders van Wilders uit elkaar te spelen
DEN HAAG (ANP) - D66 speelt "de extreemrechtse politiek van de heer Wilders" in de kaart door het tegenkamp uiteen te spelen, vindt DENK. D66-leider Rob Jetten verweet DENK-collega Stephan van Baarle antisemitisme te zuinigjes te veroordelen, maar Jetten zaait daarmee tweespalt tussen bondgenoten, stelt Van Baarle.
Jetten verwelkomde in het Kamerdebat over het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam dat Van Baarle zich uitdrukkelijk keerde tegen Jodenhaat. Maar dat heeft DENK tot dusver in het maatschappelijk debat te weinig gedaan, vond de D66-voorman. Dat liet Van Baarle zich niet zeggen. Jetten had "wat beter moeten opletten. Dat doen wij altijd consequent en dat hebben wij de afgelopen periode gedaan".
D66 "zoekt spijkers op laag water, om verdeeldheid te vinden waar die niet is", zei Van Baarle. Daarmee verzwakt de middenpartij volgens hem "de krachten die we zouden moeten bundelen tegen dit extreemrechtse kabinet".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen en Noord-Drenthe roepen JA21 op het initiatiefwetsvoorstel om delen van het Groningenveld te behouden als gasreserve niet in te dienen. De regio wijst erop dat het voorstel haaks staat op de eerdere belofte van Den Haag om het Groningenveld definitief te sluiten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO-partijleider Jesse Klaver heeft premier Rob Jetten uitgenodigd om komende week te onderhandelen over het belastingplan. Op een partijbijeenkomst in Amsterdam hekelt hij dat er nog altijd geen zicht is op een meerderheid voor dat pakket aan belastingen. "Als het kabinet stilvalt, moet het initiatief van ons komen."
1 dag geledenBANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.
3 dagen geleden