'Denk ook aan werkende ouders bij verlengen kerstvakantie'
DEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven is niet enthousiast over het mogelijk verlengen van de kerstvakantie als maatregel tegen de verspreiding van het coronavirus. Het Outbreak Management Team (OMT) adviseerde het kabinet deze week te onderzoeken of scholen rond de feestdagenperiode langer gesloten kunnen blijven. Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland waarschuwen dat werkende ouders in de verdrukking komen, omdat ze onder werktijd ook voor thuiszittende kinderen moeten zorgen.
"Er moet echt goed gekeken worden naar alternatieven voor sluiting", stellen de organisaties in een reactie op het OMT-advies. "Door bijvoorbeeld met behulp van testen scholen te screenen voorkomen we sluiting. Dit is beter voor het onderwijs van de kinderen, voor de ouders én voor de economie."
VNO-NCW en MKB-Nederland zijn het eens met het OMT dat de regering eerst moet afwachten wat de effecten van de huidige maatregelen zijn. Pas daarna zou het kabinet tot verdere stappen moeten overgaan.
Minister Hugo de Jonge gaf dinsdag aan de scholen alleen langer te willen sluiten als er echt geen andere mogelijkheden zijn. Het kabinet ging aan het begin van de corona-uitbraak nog vrijwel altijd mee in het advies van expertteam OMT, maar wijkt daar de afgelopen maanden steeds vaker vanaf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
13 uur geleden