Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DENK krijgt veel stemmen in Schilderswijk en Transvaal Den Haag

DENK krijgt veel stemmen in Schilderswijk en Transvaal Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De partij DENK heeft woensdag veel stemmen gekregen in de Schilderswijk en Transvaal, twee achterstandswijken in Den Haag. De gemeente heeft vrijdag de uitslagen per stembureau naar buiten gebracht.

De steun voor DENK was het grootst bij het stembureau in buurthuis Sam Sam aan de Van Mierisstraat. Van de 960 uitgebrachte stemmen waren er 642 voor DENK, oftewel bijna 67 procent. Een eindje verderop, bij de Koningin Beatrixschool aan de Saenredamstraat, stemde bijna 58 procent voor DENK. Diezelfde score haalde de partij bij ontmoetingsplek Juliana Plaza in Transvaal. In totaal zijn er zeven stembureaus in de twee wijken waar meer dan de helft van de kiezers voor DENK stemde. Bij vijf andere stembureaus kwam DENK uit op 40 tot 50 procent.

Het beeld is heel anders aan de andere kant van de stad, in de volksbuurt Duindorp. In wijkcentrum het Trefpunt zaten woensdag twee stembureaus. Daar brachten in totaal ruim 2500 mensen hun stem uit, en meer dan 1500 deden dat op de PVV van Geert Wilders. Dat komt neer op bijna 60 procent. Bij woonzorgcentrum Het Uiterjoon in Scheveningen kreeg de PVV bijna de helft van de stemmen.

In heel Den Haag werd de PVV de grootste partij met 21,8 procent van de stemmen, gevolgd door GroenLinks-PvdA (19,4 procent) en VVD (15,1 procent). DENK kwam op de vierde plaats met 8,7 procent, net voor Nieuw Sociaal Contract en D66.

Meer uit Politiek

Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

9 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

10 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

11 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

14 uur geleden
Interesse D66 en CDA voor maximumprijs, VVD wil lagere accijnzen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.

15 uur geleden
Leeftijdsgrens afsteken vuurwerk moet naar 18 jaar, vindt kabinet

DEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."

16 uur geleden