DENK krijgt veel stemmen in Schilderswijk en Transvaal Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De partij DENK heeft woensdag veel stemmen gekregen in de Schilderswijk en Transvaal, twee achterstandswijken in Den Haag. De gemeente heeft vrijdag de uitslagen per stembureau naar buiten gebracht.
De steun voor DENK was het grootst bij het stembureau in buurthuis Sam Sam aan de Van Mierisstraat. Van de 960 uitgebrachte stemmen waren er 642 voor DENK, oftewel bijna 67 procent. Een eindje verderop, bij de Koningin Beatrixschool aan de Saenredamstraat, stemde bijna 58 procent voor DENK. Diezelfde score haalde de partij bij ontmoetingsplek Juliana Plaza in Transvaal. In totaal zijn er zeven stembureaus in de twee wijken waar meer dan de helft van de kiezers voor DENK stemde. Bij vijf andere stembureaus kwam DENK uit op 40 tot 50 procent.
Het beeld is heel anders aan de andere kant van de stad, in de volksbuurt Duindorp. In wijkcentrum het Trefpunt zaten woensdag twee stembureaus. Daar brachten in totaal ruim 2500 mensen hun stem uit, en meer dan 1500 deden dat op de PVV van Geert Wilders. Dat komt neer op bijna 60 procent. Bij woonzorgcentrum Het Uiterjoon in Scheveningen kreeg de PVV bijna de helft van de stemmen.
In heel Den Haag werd de PVV de grootste partij met 21,8 procent van de stemmen, gevolgd door GroenLinks-PvdA (19,4 procent) en VVD (15,1 procent). DENK kwam op de vierde plaats met 8,7 procent, net voor Nieuw Sociaal Contract en D66.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden