Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DENK krijgt veel stemmen in Schilderswijk en Transvaal Den Haag

DENK krijgt veel stemmen in Schilderswijk en Transvaal Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De partij DENK heeft woensdag veel stemmen gekregen in de Schilderswijk en Transvaal, twee achterstandswijken in Den Haag. De gemeente heeft vrijdag de uitslagen per stembureau naar buiten gebracht.

De steun voor DENK was het grootst bij het stembureau in buurthuis Sam Sam aan de Van Mierisstraat. Van de 960 uitgebrachte stemmen waren er 642 voor DENK, oftewel bijna 67 procent. Een eindje verderop, bij de Koningin Beatrixschool aan de Saenredamstraat, stemde bijna 58 procent voor DENK. Diezelfde score haalde de partij bij ontmoetingsplek Juliana Plaza in Transvaal. In totaal zijn er zeven stembureaus in de twee wijken waar meer dan de helft van de kiezers voor DENK stemde. Bij vijf andere stembureaus kwam DENK uit op 40 tot 50 procent.

Het beeld is heel anders aan de andere kant van de stad, in de volksbuurt Duindorp. In wijkcentrum het Trefpunt zaten woensdag twee stembureaus. Daar brachten in totaal ruim 2500 mensen hun stem uit, en meer dan 1500 deden dat op de PVV van Geert Wilders. Dat komt neer op bijna 60 procent. Bij woonzorgcentrum Het Uiterjoon in Scheveningen kreeg de PVV bijna de helft van de stemmen.

In heel Den Haag werd de PVV de grootste partij met 21,8 procent van de stemmen, gevolgd door GroenLinks-PvdA (19,4 procent) en VVD (15,1 procent). DENK kwam op de vierde plaats met 8,7 procent, net voor Nieuw Sociaal Contract en D66.

Meer uit Politiek

Jetten: Santokhi betekende veel voor Suriname en Nederland

DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.

7 minuten geleden
Maatregelen na hack Financiën raken onder meer schatkistbankieren

DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
SGP en JA21 willen opheldering over herstel subsidie UNRWA

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).

3 uur geleden
Kabinet maakt bezuiniging op UNRWA dit jaar al ongedaan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.

7 uur geleden
Ook Nederland vraagt Israël om doodstraf niet uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.

8 uur geleden
Raad van State keurt verbod op verheerlijking terrorisme niet af

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.

10 uur geleden
Kabinet wil doctorstitel op hbo-niveau mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Na een promotieonderzoek gericht op de praktijk moeten ook hbo'ers een doctorstitel kunnen halen. Dat wil onderwijsminister Rianne Letschert (D66) regelen met een nieuwe wet. Er komen twee nieuwe titels: Professional Doctor (PD) en Engineering Doctor (EngD). Die laatste is voor technologische ontwerptrajecten aan universiteiten.

12 uur geleden