Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DENK doet niet mee aan nieuwe gespreksronde in kabinetsformatie

DENK doet niet mee aan nieuwe gespreksronde in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - DENK wil opnieuw niet meepraten in de nieuwe gespreksronde in de kabinetsformatie. De partij heeft dat laten weten aan de nieuwe informateur Kim Putters, meldt politiek leider Stephan van Baarle op het berichtenplatform X.

DENK liet ook de gesprekken met verkenner Ronald Plasterk al aan zich voorbijgaan, omdat die door de Tweede Kamer was aangesteld op voordracht van PVV-leider Geert Wilders. Voor Putters geldt hetzelfde. De nieuwe informateur wilde weinig kwijt over de weigering. "Iedere partij maakt zijn eigen afweging daarin", aldus Putters na zijn eerste werkdag.

"Elk proces waarin Wilders met zijn ongrondwettelijke standpunten het initiatief heeft, zullen wij in het kader van de bescherming van de rechtsstaat boycotten", aldus Van Baarle. Zijn partij stemde woensdag ook tegen de aanstelling van Putters als informateur.

Gespreksronde

Putters heeft opdracht gekregen opnieuw met alle partijen om tafel te gaan, nu NSC een blokkade heeft opgeworpen voor een rechts meerderheidskabinet met PVV, VVD en BBB. De gespreksronde moet duidelijk maken welke vormen van samenwerking wél kunnen.

DENK is niet de enige partij met bedenkingen. GroenLinks-PvdA, PvdD en Volt stemden eveneens tegen het voorstel om Putters de komende weken met alle partijleiders te laten spreken. Zij vinden dat hij zijn tijd beter kan besteden aan gesprekken met de vier partijen die de afgelopen maanden tevergeefs spraken over rechtse samenwerking.

GroenLinks-PvdA, Partij voor de Dieren en Volt laten desgevraagd weten wel te zullen ingaan op een uitnodiging van Putters. Ze geven aan dat het wat hen betreft een kort gesprek kan zijn, omdat hun standpunten niet veranderd zijn sinds zij met Plasterk spraken.

Meer uit Politiek

Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

1 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

21 uur geleden
Kamer niet gerustgesteld na uitleg sociale media over algoritmes

DEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.

22 uur geleden
Kamer wil opheldering over toegezegde 2 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.

23 uur geleden
Kabinet zet in op meer repatriëringsvluchten vanuit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.

1 dag geleden
Kabinet overweegt marineschip naar Middellandse Zee te sturen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een marineschip naar de Middellandse Zee te sturen. Frankrijk heeft daarom gevraagd, schrijven minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Kabinet zet plan klaar voor ingrijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg van Koninkrijksrelaties gaat een plan opstellen zodat het kabinet direct kan ingrijpen bij vuilstort Selibon op Bonaire zodra dat mogelijk is. Momenteel moet het bestuurscollege van het eiland de problemen nog aanpakken en mag de regering niet ingrijpen.

1 dag geleden