Denen winnen ruim van IJsland in Nations League
REYKJAVIK (ANP) - Denemarken heeft zijn eerste zege geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand won met 3-0 bij IJsland.
De Denen komen door de zege op vier punten in groep 2. Eerder was er gelijkgespeeld tegen de Engelsen. Engeland, dat eerder zondag met 2-1 van België won, gaat aan de leiding met zeven punten. De Belgen hebben zes punten en IJsland is nog puntloos.
Denemarken kwam vlak voor rust op voorsprong door een eigen doelpunt van Runar Sigurjónsson. Meteen na de rust zorgde Christian Eriksen voor de 0-2. De speler van Inter kreeg de bal op eigen helft, stormde op het IJslandse doel af en maakte het koel af. Met een hard schot in de rechterbovenhoek (0-3) besliste Robert Skov het duel.
IJsland had in de play-offs voor het EK voetbal afgelopen donderdag nog Roemenië uitgeschakeld. In de beslissende wedstrijd voor een plaats in de eindronde spelen de IJslanders nu tegen Hongarije.
IJsland krijgt eerst woensdag België op bezoek. Engeland ontvangt dan de Denen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
11 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
14 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden