Denen willen massaal kappersafspraak boeken, boekingssite crasht
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Denen kunnen maandag voor het eerst in langer dan een maand weer naar de kapper gaan, heeft het Deense parlement besloten. De vreugde daarover onder de Denen was zo overweldigend dat de website die er het meest wordt gebruikt om een afspraak te boeken binnen enkele uren na het nieuws crashte.
Het nieuws dat de kapsalons weer open mogen werd met gejuich ontvangen. Onder andere parlementariërs en vakbondsbestuurders lieten op Twitter weten dat zij zich snel zouden laten kortwieken.
Denemarken is een van de eerste Europese landen waar de restricties in verband met het nieuwe coronavirus geleidelijk wordt opgeheven. Woensdag gingen de kleuterscholen er open. Inmiddels is ook een datum vastgelegd waarop rechtbanken en gerechtshoven het werk weer oppakken en is besloten dat zaken waaronder rijscholen en tatoeagestudio's weer open mogen.
Lockdown
Volgens premier Mette Frederiksen kan Denemarken als een van de eerste Europese landen uit de lockdown omdat er vroegtijdig restricties werden ingesteld. De beslissing om het economische leven weer langzaam op gang te laten komen, werd genomen onder druk van de centrumrechtse partijen in het parlement. Bij die beslissing nam de regering ook de adviezen van medisch experts mee.
De Deense horeca blijven vooralsnog gesloten. Ook zijn de grenzen nog altijd dicht en zijn samenkomsten van meer dan tien mensen verboden. Premier Frederiksen heeft gezegd dat de opgeheven restricties onmiddellijk weer worden ingevoerd als blijkt dat het coronavirus zich weer sneller verspreidt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
11 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
11 uur geleden