Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denen versterken defensie na interesse Trump in Groenland

Denen versterken defensie na interesse Trump in Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Denemarken versterkt zijn militaire aanwezigheid in het Noordpoolgebied, kort nadat de Amerikaanse president Donald Trump opnieuw zijn interesse heeft getoond in het deels autonome Deense eiland Groenland. De Deense regering heeft besloten bijna 15 miljard Deense kronen uit te trekken, omgerekend 2 miljard euro, voor onder meer drie marineschepen.

Trump belde onlangs met de Deense premier Mette Frederiksen over Groenland. Frederiksen zei dat ze in het gesprek heeft herhaald dat Groenland niet te koop is. Volgens The Financial Times verliep het contact "verschrikkelijk" en zou Trump agressief zijn geweest en hebben gedreigd met handelstarieven voor Denemarken. Volgens een diplomaat zijn de Denen nu in crisismodus.

Trump wil Groenland, dat strategisch ligt en rijk is aan bodemschatten, het liefst inlijven. Hij sloot militaire of economische macht niet uit om Denemarken over te halen het eiland over te dragen.

Europese eenheid

Frederiksen spreekt dinsdag NAVO-topman Mark Rutte op het hoofdkwartier van de militaire alliantie in Brussel. Ook ontmoet ze deze week de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.

In een verklaring zei de premier dat Europese eenheid "op momenten als deze" cruciaal is. "Denemarken is een klein land met sterke bondgenoten. En het maakt deel uit van een sterke Europese gemeenschap waarin we samen de uitdagingen kunnen aangaan die voor ons liggen."

Meer uit Buitenland

WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

1 minuut geleden
Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

5 minuten geleden
Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

5 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

6 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

6 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

6 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

8 uur geleden