Denen verliezen in Kazachstan na voorsprong en twee goals Höjlund
ASTANA (ANP) - Denemarken heeft in de EK-kwalificatiereeks een gevoelige nederlaag geleden tegen Kazachstan. De Denen gaven in Astana een 2-0-voorsprong uit handen en verloren met 3-2.
Rasmus Höjlund leek de Denen wederom een overwinning te bezorgen. De 20-jarige aanvaller van de Italiaanse club Atalanta was in de 21e en 36e minuut trefzeker en het had er alle schijn van dat hij opnieuw de matchwinner zou worden. Donderdag was hij de gevierde man in de thuiswedstrijd tegen Finland (3-1), waarin hij een hattrick maakte.
Het liep echter anders en in de laatste 20 minuten was Kazachstan nog drie keer trefzeker. Baktiyar Zaynutdinov bracht in de 73e minuut de spanning terug met zijn benutte penalty en Askhat Tagybergen maakte gelijk. In de 89e minuut bezorgde Abat Aimbetov de thuisploeg zelfs een verrassende zege met een kopbal. Diep in blessuretijd moest Aimbetov nog naar de kant na zijn tweede gele kaart. Zijn eerste gele kaart had de invaller gekregen vanwege het uittrekken van zijn shirt, na zijn winnende doelpunt.
Slovenië, Noord-Ierland, Finland en San Marino zijn de andere vier landen in de groep.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
13 uur geleden