Denen verliezen in Kazachstan na voorsprong en twee goals Höjlund
ASTANA (ANP) - Denemarken heeft in de EK-kwalificatiereeks een gevoelige nederlaag geleden tegen Kazachstan. De Denen gaven in Astana een 2-0-voorsprong uit handen en verloren met 3-2.
Rasmus Höjlund leek de Denen wederom een overwinning te bezorgen. De 20-jarige aanvaller van de Italiaanse club Atalanta was in de 21e en 36e minuut trefzeker en het had er alle schijn van dat hij opnieuw de matchwinner zou worden. Donderdag was hij de gevierde man in de thuiswedstrijd tegen Finland (3-1), waarin hij een hattrick maakte.
Het liep echter anders en in de laatste 20 minuten was Kazachstan nog drie keer trefzeker. Baktiyar Zaynutdinov bracht in de 73e minuut de spanning terug met zijn benutte penalty en Askhat Tagybergen maakte gelijk. In de 89e minuut bezorgde Abat Aimbetov de thuisploeg zelfs een verrassende zege met een kopbal. Diep in blessuretijd moest Aimbetov nog naar de kant na zijn tweede gele kaart. Zijn eerste gele kaart had de invaller gekregen vanwege het uittrekken van zijn shirt, na zijn winnende doelpunt.
Slovenië, Noord-Ierland, Finland en San Marino zijn de andere vier landen in de groep.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
21 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
23 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
23 uur geleden