Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denen pakken goud op ploegachtervolging op WK baan

Denen pakken goud op ploegachtervolging op WK baan

GLASGOW (ANP) - Denemarken heeft bij de WK baanwielrennen in Glasgow de ploegachtervolging gewonnen. Niklas Larsen, Carl-Frederik Bévort, Lasse Leth en Rasmus Pedersen troefden in de finale de olympisch kampioenen van Italië met boegbeeld Filippo Ganna af.

Daarmee namen de Denen een late revanche voor de verloren finale bij de Spelen van Tokio. Italië leidde nu ook lang, maar in de slotfase bleken de Deense achtervolgers het sterkst: 3.45,161 tegen 3.47,396. In de strijd om het brons versloeg Nieuw-Zeeland buurland Australië.

Bij de vrouwen ging de zege op de ploegachtervolging naar Groot-Brittannië. Elinor Barker, Josie Knight, Anna Morris en Katie Archibald reden Nieuw-Zeeland op grote achterstand: 4.08,771 tegen 4.13,313.

In de strijd om het brons was Frankrijk te snel voor Italië.

Meer uit Sport

Zeges in Jeddah voor Verschoor in Formule 2 en Weug in F1 Academy

JEDDAH (ANP) - Het bijprogramma van de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 werd gekleurd door Nederlands succes. Richard Verschoor won de hoofdrace in de Formule 2 en Maya Weug zegevierde in de vrouwenklasse F1 Academy.

30 minuten geleden
Pogacar ziet in Gold Race nu eens een solo mislukken

VILT (ANP) - Tadej Pogacar wint regelmatig na lange solo's, maar in de Amstel Gold Race kwam hij te ver voor de finish alleen voorop. "Het had de goede 'move' kunnen zijn, maar dat was het niet", keek de Sloveen van Team Emirates terug op de finale van de Limburgse koers. Pogacar werd tweede achter de Deen Mattias Skjelmose.

32 minuten geleden
Tennisser Rune verslaat Alcaraz in finale Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune heeft ten koste van Carlos Alcaraz het toernooi van Barcelona gewonnen. De nummer 13 van de wereld versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard in twee sets: 7-6 (6) 6-2.

51 minuten geleden
Skjelmose dacht dat hij voor plaats twee reed in Gold Race

VILT (ANP) - Tadej Pogacar reed alleen voorop in de Amstel Gold Race. Dus dacht Mattias Skjelmose: "Dan rijd je voor plek twee", vertelde hij tijdens de persconferentie. Daar zat de 24-jarige Deense wielrenner van Lidl-Trek als winnaar van de Limburgse heuvelklassieker. "Ik kan het nog niet geloven."

56 minuten geleden
Deen Skjelmose wint Amstel Gold Race na spannende sprint

VILT (ANP) - De Deen Mattias Skjelmose heeft de Limburgse wielerklassieker Amstel Gold Race gewonnen. De renner van Lidl-Trek won de eindsprint van zijn twee medevluchters, wereldkampioen Tadej Pogacar en olympisch kampioen Remco Evenepoel.

2 uur geleden
Bredewold bevrijd na zege in Gold Race

VILT (ANP) - Voor Mischa Bredewold voelde haar overwinning in de Amstel Gold Race als een bevrijding. Na moeilijke weken had ze vrijdag nog een gesprek gehad met haar ploegleider Danny Stam en een sportpsycholoog. Plak een sticker op je stuur met wat je wilt voelen, was het advies. "Daar stond: vrij en vertrouwen", vertelde de 24-jarige Amersfoortse na haar grootste succes als wielrenster tot nu toe.

2 uur geleden
Red Bull-baas Mintzlaff weet zeker dat Verstappen blijft

JEDDAH (ANP) - Red Bull is niet bang dat Max Verstappen na dit seizoen naar een ander Formule 1-team gaat. Dat zegt Oliver Mintzlaff, de sportbaas van de Oostenrijkse energiedrankfabrikant, in een interview met Bild. "Ik ben ervan overtuigd dat hij samen met ons de lange reis die hij tot nog toe heeft gemaakt bij Red Bull zal afmaken. Max rijdt in 2026 bij ons."

2 uur geleden