Denen boos dat ze voor het blok werden gezet over doorspelen
KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense nationale team is boos op de Europese voetbalbond UEFA en voelt zich tekortgedaan. Na de hartstilstand van speler Christian Eriksen op het veld tijdens de wedstrijd tegen Finland, moest de ploeg een besluit nemen over het uitspelen van de wedstrijd. Dat was volgens meerdere spelers veel te vroeg.
"Wij spelers werden in een positie gebracht waarin we volgens mij niet gebracht hadden moeten worden. We hadden twee keuzes. Iemand die hoger in de organisatie zit dan wij, had moeten zeggen dat het toen niet het moment was om een keuze te maken, dat we dat hadden moeten weigeren en tot morgen hadden moeten wachten met een beslissing", zei doelman Kasper Schmeichel, die zich er wel bij neerlegt. "Wat gebeurd is, is gebeurd. Maar ik hoop dat de UEFA hier iets van heeft geleerd."
Aanvaller Martin Braithwaite deelt de mening van zijn doelman. "We hadden twee keuzemogelijkheden, die allebei slecht waren en we hebben de minst slechte genomen. Vanzelfsprekend had dat niet zo moeten zijn. Als je zoiets hebt meemaakt, moet je niet naar buiten om een voetbalwedstrijd te spelen."
Hervatting wedstrijd
De ploeg koos om de wedstrijd zaterdagavond nog te hervatten en verloor vervolgens met 1-0 van Finland.
Schmeichel en aanvoerder Simon Kjaer hebben Eriksen in het ziekenhuis bezocht. "Ik heb hem gezien en met Christian gesproken. Het was een werkelijk genoegen hem te zien, alleen al om hem te zien lachen en huilen, om te merken dat hij nog leeft", aldus de doelman. "We praatten over van alles en nog wat."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
33 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
5 uur geleden