Denen boos dat ze voor het blok werden gezet over doorspelen
KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense nationale team is boos op de Europese voetbalbond UEFA en voelt zich tekortgedaan. Na de hartstilstand van speler Christian Eriksen op het veld tijdens de wedstrijd tegen Finland, moest de ploeg een besluit nemen over het uitspelen van de wedstrijd. Dat was volgens meerdere spelers veel te vroeg.
"Wij spelers werden in een positie gebracht waarin we volgens mij niet gebracht hadden moeten worden. We hadden twee keuzes. Iemand die hoger in de organisatie zit dan wij, had moeten zeggen dat het toen niet het moment was om een keuze te maken, dat we dat hadden moeten weigeren en tot morgen hadden moeten wachten met een beslissing", zei doelman Kasper Schmeichel, die zich er wel bij neerlegt. "Wat gebeurd is, is gebeurd. Maar ik hoop dat de UEFA hier iets van heeft geleerd."
Aanvaller Martin Braithwaite deelt de mening van zijn doelman. "We hadden twee keuzemogelijkheden, die allebei slecht waren en we hebben de minst slechte genomen. Vanzelfsprekend had dat niet zo moeten zijn. Als je zoiets hebt meemaakt, moet je niet naar buiten om een voetbalwedstrijd te spelen."
Hervatting wedstrijd
De ploeg koos om de wedstrijd zaterdagavond nog te hervatten en verloor vervolgens met 1-0 van Finland.
Schmeichel en aanvoerder Simon Kjaer hebben Eriksen in het ziekenhuis bezocht. "Ik heb hem gezien en met Christian gesproken. Het was een werkelijk genoegen hem te zien, alleen al om hem te zien lachen en huilen, om te merken dat hij nog leeft", aldus de doelman. "We praatten over van alles en nog wat."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
8 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
11 uur geleden