Denen boos dat ze voor het blok werden gezet over doorspelen
KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense nationale team is boos op de Europese voetbalbond UEFA en voelt zich tekortgedaan. Na de hartstilstand van speler Christian Eriksen op het veld tijdens de wedstrijd tegen Finland, moest de ploeg een besluit nemen over het uitspelen van de wedstrijd. Dat was volgens meerdere spelers veel te vroeg.
"Wij spelers werden in een positie gebracht waarin we volgens mij niet gebracht hadden moeten worden. We hadden twee keuzes. Iemand die hoger in de organisatie zit dan wij, had moeten zeggen dat het toen niet het moment was om een keuze te maken, dat we dat hadden moeten weigeren en tot morgen hadden moeten wachten met een beslissing", zei doelman Kasper Schmeichel, die zich er wel bij neerlegt. "Wat gebeurd is, is gebeurd. Maar ik hoop dat de UEFA hier iets van heeft geleerd."
Aanvaller Martin Braithwaite deelt de mening van zijn doelman. "We hadden twee keuzemogelijkheden, die allebei slecht waren en we hebben de minst slechte genomen. Vanzelfsprekend had dat niet zo moeten zijn. Als je zoiets hebt meemaakt, moet je niet naar buiten om een voetbalwedstrijd te spelen."
Hervatting wedstrijd
De ploeg koos om de wedstrijd zaterdagavond nog te hervatten en verloor vervolgens met 1-0 van Finland.
Schmeichel en aanvoerder Simon Kjaer hebben Eriksen in het ziekenhuis bezocht. "Ik heb hem gezien en met Christian gesproken. Het was een werkelijk genoegen hem te zien, alleen al om hem te zien lachen en huilen, om te merken dat hij nog leeft", aldus de doelman. "We praatten over van alles en nog wat."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
52 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
5 uur geleden