Denen boos dat ze voor het blok werden gezet over doorspelen
KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense nationale team is boos op de Europese voetbalbond UEFA en voelt zich tekortgedaan. Na de hartstilstand van speler Christian Eriksen op het veld tijdens de wedstrijd tegen Finland, moest de ploeg een besluit nemen over het uitspelen van de wedstrijd. Dat was volgens meerdere spelers veel te vroeg.
"Wij spelers werden in een positie gebracht waarin we volgens mij niet gebracht hadden moeten worden. We hadden twee keuzes. Iemand die hoger in de organisatie zit dan wij, had moeten zeggen dat het toen niet het moment was om een keuze te maken, dat we dat hadden moeten weigeren en tot morgen hadden moeten wachten met een beslissing", zei doelman Kasper Schmeichel, die zich er wel bij neerlegt. "Wat gebeurd is, is gebeurd. Maar ik hoop dat de UEFA hier iets van heeft geleerd."
Aanvaller Martin Braithwaite deelt de mening van zijn doelman. "We hadden twee keuzemogelijkheden, die allebei slecht waren en we hebben de minst slechte genomen. Vanzelfsprekend had dat niet zo moeten zijn. Als je zoiets hebt meemaakt, moet je niet naar buiten om een voetbalwedstrijd te spelen."
Hervatting wedstrijd
De ploeg koos om de wedstrijd zaterdagavond nog te hervatten en verloor vervolgens met 1-0 van Finland.
Schmeichel en aanvoerder Simon Kjaer hebben Eriksen in het ziekenhuis bezocht. "Ik heb hem gezien en met Christian gesproken. Het was een werkelijk genoegen hem te zien, alleen al om hem te zien lachen en huilen, om te merken dat hij nog leeft", aldus de doelman. "We praatten over van alles en nog wat."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
6 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
13 uur geleden