
Denemarken wil met Rusland object bij Nord Stream 2 bergen
KOPENHAGEN/MOSKOU (ANP/DPA) - Denemarken heeft een Russische onderneming gevraagd mee te helpen bij het bergen van een onbekend object op de bodem van de Oostzee, vlakbij de gaspijpleiding Nord Stream 2 voor Russisch gas naar Duitsland. De Russische gaspijpleidingen van Nord Stream waren circa een half jaar geleden waarschijnlijk het doelwit van een aanslag en er waren explosies.
De explosies beroofden Rusland van een belangrijke bron van inkomsten en van een middel om invloed te doen gelden in West-Europa. Duitsland, Zweden en Denemarken zijn onderzoeken gestart naar de explosies van eind september, maar Rusland wordt er doorgaans buiten gehouden. De nog steeds onopgehelderde explosies waren op de zeebodem bij het Deense eiland Bornholm.
De Deense energieautoriteiten hebben er een circa 40 centimeter lang object in een vorm van een cilinder gevonden en zeggen dat het een ongevaarlijk iets is, mogelijk een rookboei, zo maakten ze donderdagavond bekend. Om precies te weten wat het is, moet het naar de oppervlakte.
Het door Russen gedomineerde bedrijf Nord Stream 2 AG is uitgenodigd aan de berging deel te nemen. Dat is verwelkomd in Moskou. "Het is positief nieuws als de eigenaar van de pijpleiding wordt uitgenodigd voor belangrijke onderzoeken", zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov vrijdag. Hij wil weten of het object iets te maken heeft met wat Rusland de terroristische aanslagen op de peperdure gaspijpleidingen noemt.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/AFP) - Aanklagers in Bangladesh eisen de doodstraf tegen oud-premier Sheikh Hasina. Zij wordt bij verstek vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid na het dodelijke optreden tegen demonstranten in juli en augustus 2024.
56 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Een Israëlische organisatie die zich inzet voor de terugkeer van gijzelaars, pleit bij de regering voor het opschorten van de volgende fases van het bestand met Hamas. De lichamen van de laatste gijzelaars moeten eerst naar Israël terugkeren, aldus het Forum van de Families van Gijzelaars.
1 uur geledenRAFAH (ANP/RTR/AFP) - Israël is bezig met voorbereidingen om de grensovergang bij Rafah open te stellen, meldt de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp coördineert (COGAT). De dienst benadrukt dat er na de opening alleen burgers doorheen mogen, noodhulp is niet toegestaan.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt dat de stoffelijke resten van nog twee gijzelaars zijn geïdentificeerd. De lichamen werden woensdagavond door Hamas aan Israël overgedragen.
4 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Trinidad en Tobago onderzoekt of twee van de zes dodelijke slachtoffers van een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot uit Venezuela, burgers zijn. Dat zei de politie van het Caribische land donderdag tegen persbureau AFP.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De wederopbouw van Gaza kan mogelijk over een paar weken beginnen. De Wereldbank wil op korte termijn van start gaan met projecten voor het herstel van basisvoorzieningen, nu er een wapenstilstand is tussen Israël en Hamas. In gesprek met het ANP stelt Wereldbank-bestuurslid Eugene Rhuggenaath dat er al een plan van aanpak voor de wederopbouw wordt uitgewerkt. Wel moet nog worden bekeken of de situatie echt veilig is en er moet binnen de bank nog een formeel besluit volgen. Verder is dringend meer geld nodig.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Tientallen journalisten hebben woensdag hun werkplek in het Pentagon ontruimd en hun perspassen ingeleverd vanwege het nieuwe persbeleid van het Amerikaanse ministerie van Defensie. In dat beleid staat onder meer dat journalisten als veiligheidsrisico kunnen worden bestempeld en dat zij geen ongeoorloofd materiaal mogen verkrijgen of gebruiken, ook als dat niet geheim is.
9 uur geleden