Denemarken wijt nieuwe dronevluchten aan professionele partij
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De ongeïdentificeerde drones die zijn gezien in het Deense luchtruim waren onderdeel van "hybride aanvallen", bedoeld om angst te zaaien, zegt de Deense minister van Justitie Peter Hummelgaard. Minister van Defensie Troels Lund Poulsen zei dat de aanvallen stelselmatig zijn en "ongetwijfeld afkomstig van een professionele partij".
Hij zei dat er geen directe militaire dreiging voor Denemarken bestaat, maar hij verwacht wel meer van de incidenten waarbij de drones onder meer de luchtvaart hinderen. Doel van de vluchten bij vliegvelden is angst zaaien, aldus de bewindsman.
Er zijn incidenten met drones geweest bij vliegvelden zoals het militaire vliegveld Skrydstrup. Daar staat ook een loods waar brandstof voor een Oekraïense kruisraket zal worden geproduceerd.
De defensieminister zei dat er geen aanwijzingen zijn dat de incidenten met de dronevluchten iets met Rusland te maken hebben. Defensie gaat meer ondernemen om drones te traceren en te neutraliseren. Bij de incidenten van deze week is besloten ze niet neer te halen. Denemarken is in gesprek met de NAVO en met de EU over de indringers in het luchtruim.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk denkt dat buurland Oekraïne zich inzet om de gespannen relatie met Polen te verbeteren. Dat verklaarde hij na overleg tussen ministers van Buitenlandse Zaken uit de landen.
1 minuut geledenMONACO (ANP/AFP) - De bomaanslag in Monaco van afgelopen maandag was waarschijnlijk geen eenmansactie. "Het lijkt erop dat de persoon die het explosief plaatste niet alleen handelde", zei de plaatsvervangend openbaar aanklager Morgan Raymond tijdens een persconferentie. Er is een internationale klopjacht gaande naar een 39-jarige Oekraïense vrouw, vooralsnog de enige verdachte. De politie doet nog onderzoek naar mogelijke handlangers of opdrachtgevers van de aanslag.
39 minuten geledenMONACO (ANP) - Interpol is na de bomaanslag in Monaco afgelopen maandag op zoek naar de 39-jarige Anastasiia Berezovska. De internationale politieorganisatie heeft voor de Oekraïense verdachte een internationaal opsporingsverzoek uitgevaardigd en gepubliceerd, een zogenoemde red notice. Meerdere media meldden dat ze eerder deze week in Duitsland is gespot, waar ze volgens Le Parisien ook woont.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het aantal sterfgevallen in Frankrijk is flink gestegen tijdens de week waarin het land werd geteisterd door een hevige hittegolf. Gezondheidsdienst Santé publique France sprak over "een stijging van 29,1 procent, wat neerkomt op 2025 sterfgevallen meer dan in de voorgaande week". De dienst erkende dat het daadwerkelijke aantal sterfgevallen vermoedelijk nog hoger uitvalt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De reddingsoperaties in Kyiv gaan door na de grote Russische aanval donderdag op de Oekraïense hoofdstad. Dat meldt de Oekraïense president Zelensky op X. "Hulpverleners hebben al een aanzienlijk deel van het puin kunnen ruimen, maar er worden nog tien mensen vermist", schrijft hij.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ahmad Vahidi, is voor het eerst sinds de oorlog tegen de VS en Israël in het openbaar verschenen. Hij bracht in de Iraanse hoofdstad Teheran een eerbetoon aan de overleden ayatollah Ali Khamenei.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Nachtelijke Russische aanvallen hebben in Oekraïne opnieuw levens gekost, melden de autoriteiten. Vier mensen kwamen om en zeker tien personen raakten gewond.
5 uur geleden