Denemarken, VS en Groenland gaan samen veiligheid regio bespreken
NUUK (ANP/RTR) - Denemarken en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de veiligheid in het Noordpoolgebied, ook bekend als de Arctische regio, te bespreken. Dat zei de Deense minister van Buitenlandse Zaken Løkke Rasmussen na zijn eerste telefoongesprek met zijn nieuwe Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio. Ook Groenland zal bij de gesprekken betrokken zijn. De VS, Denemarken en Groenland maken deel uit van de Arctische regio.
"De veiligheid in het Arctische gebied stond niet op de agenda, maar we zijn overeengekomen dat het later besproken wordt tussen de VS, Denemarken en Groenland", aldus het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft interesse getoond in het inlijven van Groenland, dat nu een autonome status heeft binnen het Koninkrijk Denemarken. Trump heeft niet uitgesloten militaire of economische macht te gebruiken om Denemarken over te halen het eiland over te dragen.
Trump belde vorige week al met de Deense premier Mette Frederiksen over Groenland. Frederiksen zei na afloop dat ze in het gesprek heeft herhaald dat Groenland niet te koop is. The Financial Times schrijft nu op basis van ingewijden dat het gesprek "verschrikkelijk" is verlopen. Trump zou agressief zijn geweest en hebben gedreigd met handelstarieven voor Denemarken. "De intentie was heel duidelijk: ze willen het", zei een diplomaat tegen de krant. "De Denen zijn nu in crisismodus."
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
27 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
5 uur geleden