Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken, VS en Groenland gaan samen veiligheid regio bespreken

Denemarken, VS en Groenland gaan samen veiligheid regio bespreken

NUUK (ANP/RTR) - Denemarken en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de veiligheid in het Noordpoolgebied, ook bekend als de Arctische regio, te bespreken. Dat zei de Deense minister van Buitenlandse Zaken Løkke Rasmussen na zijn eerste telefoongesprek met zijn nieuwe Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio. Ook Groenland zal bij de gesprekken betrokken zijn. De VS, Denemarken en Groenland maken deel uit van de Arctische regio.

"De veiligheid in het Arctische gebied stond niet op de agenda, maar we zijn overeengekomen dat het later besproken wordt tussen de VS, Denemarken en Groenland", aldus het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken.

De Amerikaanse president Donald Trump heeft interesse getoond in het inlijven van Groenland, dat nu een autonome status heeft binnen het Koninkrijk Denemarken. Trump heeft niet uitgesloten militaire of economische macht te gebruiken om Denemarken over te halen het eiland over te dragen.

Trump belde vorige week al met de Deense premier Mette Frederiksen over Groenland. Frederiksen zei na afloop dat ze in het gesprek heeft herhaald dat Groenland niet te koop is. The Financial Times schrijft nu op basis van ingewijden dat het gesprek "verschrikkelijk" is verlopen. Trump zou agressief zijn geweest en hebben gedreigd met handelstarieven voor Denemarken. "De intentie was heel duidelijk: ze willen het", zei een diplomaat tegen de krant. "De Denen zijn nu in crisismodus."

Meer uit Buitenland

Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

1 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

2 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

2 uur geleden
Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

7 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

7 uur geleden
Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

9 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

9 uur geleden