Denemarken verzuimt te winnen in eerste groepsduel met Slovenië
STUTTGART (ANP) - Denemarken heeft de eerste groepswedstrijd op het EK niet kunnen winnen van Slovenië. In Stuttgart verspeelden de Denen een voorsprong en moesten genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel.
Denemarken had in de kwalificaties voor het EK ook al thuis gewonnen van Slovenië en in Ljubljana gelijkgespeeld. In Stuttgart hadden de Denen van bondscoach Kasper Hjulmand vanaf de aftrap het overwicht. Het leidde in de zeventiende minuut tot de treffer van Christian Eriksen. Hij nam de bal goed aan na een hakje van Jonas Wind en schoot in de verre linkerhoek raak.
De Denen beleefden een enorme schok drie jaar en vier dagen geleden tijdens de eerste wedstrijd van het vorige EK tegen Finland. Eriksen kreeg in dat duel een hartstilstand en moest gereanimeerd worden. Hij leeft tegenwoordig met een inwendige defibrillator. Na de aanvankelijke schrik wisten de Denen toen nog de halve finales te halen op dat toernooi.
Controle
Na de treffer had Denemarken controle over de wedstrijd met Eriksen als dirigent. Een tweede treffer bleef echter uit, ondanks kansen voor Eriksen in de eerste helft en Andreas Christensen en Rasmus Højlund na de rust. Doelman Jan Oblak bracht ook nog eens redding op een inzet van Højlund. De Slovenen van bondscoach Matjaz Kek speelden in de slotfase alles of niets en dat leverde ineens kansen op zoals een schot van Benjamin Sesko op de paal. Uit een afvallende corner schoot Erik Janza in de 77e minuut via een Deense verdediger de gelijkmaker binnen.
Denemarken speelt de tweede groepswedstrijd woensdag in Frankfurt tegen Engeland. Slovenië neemt het diezelfde dag in München op tegen Servië.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
13 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
16 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
18 uur geleden