Denemarken verzuimt te winnen in eerste groepsduel met Slovenië
STUTTGART (ANP) - Denemarken heeft de eerste groepswedstrijd op het EK niet kunnen winnen van Slovenië. In Stuttgart verspeelden de Denen een voorsprong en moesten genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel.
Denemarken had in de kwalificaties voor het EK ook al thuis gewonnen van Slovenië en in Ljubljana gelijkgespeeld. In Stuttgart hadden de Denen van bondscoach Kasper Hjulmand vanaf de aftrap het overwicht. Het leidde in de zeventiende minuut tot de treffer van Christian Eriksen. Hij nam de bal goed aan na een hakje van Jonas Wind en schoot in de verre linkerhoek raak.
De Denen beleefden een enorme schok drie jaar en vier dagen geleden tijdens de eerste wedstrijd van het vorige EK tegen Finland. Eriksen kreeg in dat duel een hartstilstand en moest gereanimeerd worden. Hij leeft tegenwoordig met een inwendige defibrillator. Na de aanvankelijke schrik wisten de Denen toen nog de halve finales te halen op dat toernooi.
Controle
Na de treffer had Denemarken controle over de wedstrijd met Eriksen als dirigent. Een tweede treffer bleef echter uit, ondanks kansen voor Eriksen in de eerste helft en Andreas Christensen en Rasmus Højlund na de rust. Doelman Jan Oblak bracht ook nog eens redding op een inzet van Højlund. De Slovenen van bondscoach Matjaz Kek speelden in de slotfase alles of niets en dat leverde ineens kansen op zoals een schot van Benjamin Sesko op de paal. Uit een afvallende corner schoot Erik Janza in de 77e minuut via een Deense verdediger de gelijkmaker binnen.
Denemarken speelt de tweede groepswedstrijd woensdag in Frankfurt tegen Engeland. Slovenië neemt het diezelfde dag in München op tegen Servië.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
41 minuten geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
22 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geleden