Denemarken verzuimt te winnen in eerste groepsduel met Slovenië
STUTTGART (ANP) - Denemarken heeft de eerste groepswedstrijd op het EK niet kunnen winnen van Slovenië. In Stuttgart verspeelden de Denen een voorsprong en moesten genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel.
Denemarken had in de kwalificaties voor het EK ook al thuis gewonnen van Slovenië en in Ljubljana gelijkgespeeld. In Stuttgart hadden de Denen van bondscoach Kasper Hjulmand vanaf de aftrap het overwicht. Het leidde in de zeventiende minuut tot de treffer van Christian Eriksen. Hij nam de bal goed aan na een hakje van Jonas Wind en schoot in de verre linkerhoek raak.
De Denen beleefden een enorme schok drie jaar en vier dagen geleden tijdens de eerste wedstrijd van het vorige EK tegen Finland. Eriksen kreeg in dat duel een hartstilstand en moest gereanimeerd worden. Hij leeft tegenwoordig met een inwendige defibrillator. Na de aanvankelijke schrik wisten de Denen toen nog de halve finales te halen op dat toernooi.
Controle
Na de treffer had Denemarken controle over de wedstrijd met Eriksen als dirigent. Een tweede treffer bleef echter uit, ondanks kansen voor Eriksen in de eerste helft en Andreas Christensen en Rasmus Højlund na de rust. Doelman Jan Oblak bracht ook nog eens redding op een inzet van Højlund. De Slovenen van bondscoach Matjaz Kek speelden in de slotfase alles of niets en dat leverde ineens kansen op zoals een schot van Benjamin Sesko op de paal. Uit een afvallende corner schoot Erik Janza in de 77e minuut via een Deense verdediger de gelijkmaker binnen.
Denemarken speelt de tweede groepswedstrijd woensdag in Frankfurt tegen Engeland. Slovenië neemt het diezelfde dag in München op tegen Servië.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
38 minuten geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
38 minuten geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
5 uur geleden