Denemarken verzuimt te winnen in eerste groepsduel met Slovenië
STUTTGART (ANP) - Denemarken heeft de eerste groepswedstrijd op het EK niet kunnen winnen van Slovenië. In Stuttgart verspeelden de Denen een voorsprong en moesten genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel.
Denemarken had in de kwalificaties voor het EK ook al thuis gewonnen van Slovenië en in Ljubljana gelijkgespeeld. In Stuttgart hadden de Denen van bondscoach Kasper Hjulmand vanaf de aftrap het overwicht. Het leidde in de zeventiende minuut tot de treffer van Christian Eriksen. Hij nam de bal goed aan na een hakje van Jonas Wind en schoot in de verre linkerhoek raak.
De Denen beleefden een enorme schok drie jaar en vier dagen geleden tijdens de eerste wedstrijd van het vorige EK tegen Finland. Eriksen kreeg in dat duel een hartstilstand en moest gereanimeerd worden. Hij leeft tegenwoordig met een inwendige defibrillator. Na de aanvankelijke schrik wisten de Denen toen nog de halve finales te halen op dat toernooi.
Controle
Na de treffer had Denemarken controle over de wedstrijd met Eriksen als dirigent. Een tweede treffer bleef echter uit, ondanks kansen voor Eriksen in de eerste helft en Andreas Christensen en Rasmus Højlund na de rust. Doelman Jan Oblak bracht ook nog eens redding op een inzet van Højlund. De Slovenen van bondscoach Matjaz Kek speelden in de slotfase alles of niets en dat leverde ineens kansen op zoals een schot van Benjamin Sesko op de paal. Uit een afvallende corner schoot Erik Janza in de 77e minuut via een Deense verdediger de gelijkmaker binnen.
Denemarken speelt de tweede groepswedstrijd woensdag in Frankfurt tegen Engeland. Slovenië neemt het diezelfde dag in München op tegen Servië.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
7 uur geleden