Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken versoepelt lockdown: lagere scholen weer open

Denemarken versoepelt lockdown: lagere scholen weer open

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken versoepelt woensdag beperkingen die verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen. Kinderdagverblijven en lagere scholen mogen de deuren weer openen.

Het heropenen van de scholen moet ouders de kans geven effectiever vanuit huis te werken. Ze hoeven dan niet meer de hele dag voor jonge kinderen te zorgen. Middelbare scholen gaan in mei weer open.

De Deense autoriteiten namen vorige maand verregaande maatregelen om verspreiding van het virus een halt toe te roepen. De grenzen gingen dicht en cafés, restaurants, kappers en andere zaken moesten de deuren sluiten.

Denemarken is niet het enige Europese land dat de teugels nu weer een beetje laat vieren. In Oostenrijk gingen dinsdag sommige winkels weer open. In Spanje konden werknemers in sommige sectoren maandag weer naar hun werk.

Meer uit Buitenland

Armenië zegt 'zichtbaar vaart' te maken met EU-toetreding

JEREVAN (ANP) - Armenië maakt "zichtbaar vaart" met de voorbereidingen voor EU-toetreding, aldus premier Nikol Pashinyan in het Armeense parlement. Volgens staatspersbureau ArmenPress sorteert het land voor om per 2029 de visumregels met de EU te versoepelen. Een officieel toetredingsverzoek ligt in het verschiet, haalt persbureau AFP de premier aan. Wanneer dat verzoek eenmaal is ingediend, volgt een referendum over het EU-lidmaatschap.

7 minuten geleden
Voormalige grootmoefti van Syrië krijgt levenslang

DAMASCUS (ANP/AFP) - De voormalige Syrische grootmoefti Ahmed Hassoun heeft in Syrië een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Hassoun had nauwe banden met de inmiddels verdreven dictator Bashar al-Assad en verscheen regelmatig aan zijn zijde.

1 uur geleden
Honderd doden na zware aardbeving in Indonesië

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbeving van deze maand in Indonesië is opgelopen naar honderd. Het aantal overleden slachtoffers steeg nadat gewonden waren bezweken aan hun verwondingen, melden de autoriteiten.

3 uur geleden
Zelensky: Oekraïne wil vrede, maar niet ten koste van alles

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil vrede, maar zal zich niet zomaar tegen elke prijs overleveren aan Rusland. President Volodymyr Zelensky zei dat in een videotoespraak ter gelegenheid van 35 jaar Oekraïense onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Burnham gearriveerd in Kyiv, eerste buitenlandse reis als premier

KYIV (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is maandag in Kyiv aangekomen voor zijn eerste internationale bezoek als regeringsleider. Ook EU-leider António Costa, de Luxemburgse premier Luc Frieden, de Moldavische president Maia Sandu en de Estse president Alar Karis zijn in Oekraïne op de dag waarop het land 35 jaar onafhankelijkheid viert.

4 uur geleden
Europol: diefstal uit musea vaker met geweld

DEN HAAG (ANP) - Diefstallen uit musea worden steeds vaker met geweld gepleegd, schrijft Europol. De EU-politiedienst ziet daarnaast dat de daders het steeds vaker hebben gemunt op waardevolle voorwerpen zoals edelmetalen, edelstenen en cultureel erfgoed.

4 uur geleden
Aan president gelieerde partij wint verkiezingen in Kazachstan

ASTANA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De aan de president gelieerde partij Adilet heeft bij verkiezingen in Kazachstan zo'n 71 procent van de stemmen gekregen. Dat gaat president Kassym-Jomart Tokayev een sterkere positie opleveren. Adilet werd in mei opgericht en de voormalige regeringspartij Amanat ging erin op. Adilet wordt geleid door belangrijke medewerkers van Tokayev. De vier andere partijen die de kiesdrempel haalden, worden ook gezien als pro-Tokayev.

5 uur geleden