Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken versoepelt lockdown: lagere scholen weer open

Denemarken versoepelt lockdown: lagere scholen weer open

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken versoepelt woensdag beperkingen die verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen. Kinderdagverblijven en lagere scholen mogen de deuren weer openen.

Het heropenen van de scholen moet ouders de kans geven effectiever vanuit huis te werken. Ze hoeven dan niet meer de hele dag voor jonge kinderen te zorgen. Middelbare scholen gaan in mei weer open.

De Deense autoriteiten namen vorige maand verregaande maatregelen om verspreiding van het virus een halt toe te roepen. De grenzen gingen dicht en cafés, restaurants, kappers en andere zaken moesten de deuren sluiten.

Denemarken is niet het enige Europese land dat de teugels nu weer een beetje laat vieren. In Oostenrijk gingen dinsdag sommige winkels weer open. In Spanje konden werknemers in sommige sectoren maandag weer naar hun werk.

Meer uit Buitenland

Hegseth wacht mogelijk volgende week afzettingsprocedure in Huis

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Thomas Massie, een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd dat hij "absoluut" een voorstel tot afzetting indient tegen minister van Defensie Pete Hegseth zodra het Huis volgende week weer bijeenkomt. Om zo'n procedure te starten is een gewone meerderheid in het Huis genoeg.

3 minuten geleden
Journaliste Yoani Sánchez vrij na 'willekeurige detentie' in Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De onafhankelijke journalist Yoani Sánchez, een gerespecteerde verslaggever in Cuba, heeft bekendgemaakt dat ze is vrijgelaten na een "willekeurige detentie" van enkele uren in Havana.

4 minuten geleden
Rapport: opwarming kan met hard ingrijpen stoppen op 1,7 graden

BERLIJN (ANP) - De opwarming van de aarde kan in theorie rond 2050 tot stilstand worden gebracht, bij een opwarming van circa 1,7 graden ten opzichte van de pre-industriële tijd, concluderen onderzoekers van Climate Analytics in een vrijdag verschenen rapport. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten er twee dingen gebeuren: fossiele brandstoffen als olie, gas en kolen moeten zo snel mogelijk worden afgebouwd én de uitstoot van methaangas en andere broeikasgassen die relatief kort in de atmosfeer blijven hangen moet nu echt worden aangepakt.

5 minuten geleden
Bijna 450 aanhoudingen in Frankrijk in verband met protesten

PARIJS (ANP) - Volgens voorlopige cijfers die het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken om 20.00 uur naar buiten bracht, zijn er donderdag door heel Frankrijk 448 mensen gearresteerd bij nieuwe protesten tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Daarnaast raakten in totaal 53 leden van de veiligheidstroepen gewond.

8 minuten geleden
Trump spreekt met Russische gezant Dmitrijev in Witte Huis

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in het Witte Huis een ontmoeting gehad met de Russische presidentiële gezant Kirill Dmitrijev. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee. Na afloop zei Trump tegen verslaggevers dat er een "groot akkoord" aan zit te komen dat "meer dan alleen Oekraïne" en "mogelijk heel Europa" omvat. Details gaf hij niet.

10 minuten geleden
Democraat Nithya Raman wordt burgemeester van Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - De Democraat Nithya Raman heeft Karen Bass verslagen in de strijd om het burgemeesterschap van Los Angeles. De eveneens Democratische Bass is sinds 2022 burgemeester van de na New York grootste Amerikaanse stad.

3 uur geleden
Californische gouverneur zet 548 doodstraffen om in levenslang

SACRAMENTO (ANP) - De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de doodstraffen van alle 548 gevangenen op 'death row' in die staat omgezet in levenslange gevangenisstraffen zonder uitzicht op voorwaardelijke vrijlating. Dat meldt zijn kantoor in een brief.

4 uur geleden