Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Denemarken verliest van Finland in overschaduwd duel

Denemarken verliest van Finland in overschaduwd duel

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft op het EK op een emotionele avond in Kopenhagen met 1-0 van Finland verloren. De wedstrijd tussen de twee Noord-Europese landen in groep B werd overschaduwd door het plots neervallen van de Deen Christian Eriksen.

Vlak voor rust ging Eriksen zonder dat daar aanleiding voor was naar de grond. Het spel werd direct stilgelegd en spelers gebaarden dat de verzorgers zo snel mogelijk het veld in moesten komen. Al snel kregen de verzorgers versterking van medisch personeel, dat Eriksen op het veld reanimeerde.

Kort na het voorval werd het stil in voetbalstadion Parken. Na ruim tien minuten werd Eriksen per brancard, die met witte doeken omringd was, van het veld gedragen. Aangedaan zochten beide landen de kleedkamers op.

Stabiel

Ruim een uur na het ongeluk kwam het nieuws dat de wedstrijd toch zou worden uitgespeeld. Deense media beweerden dat de Deense selectie had gesproken met Eriksen. De UEFA en Deense voetbalbond meldden al dat de toestand van de middenvelder stabiel was.

De Finse aanvaller Joel Pohjanpalo maakte na een uur het enige doelpunt van de avond. Hij kopte raak op aangeven van Jere Uronen. Doelpuntenmakers Pohjanpalo wilde uitbundig gaan juichen, maar kwam tijdens het vieren van het doelpunt tot het besef dat hij het ingetogen moest vieren. De inzet van Pohjanpalo was de enige inzet van Finland op doel.

Strafschop

Een kwartier voor tijd misten de Denen, die tot 22 doelpogingen kwamen, een strafschop via Pierre-Emile Højbjerg. Saillant detail is dat normaliter waarschijnlijk Eriksen de strafschop genomen zou hebben. De penalty was toegekend na een overtreding van de Fin Paulus Arajuuri op Yussuf Poulsen.

Donderdag komen de Denen weer in actie. Dan spelen ze in Kopenhagen tegen België.

Meer uit Voetbal

Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA.

8 minuten geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

2 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

2 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

3 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

3 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

12 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

14 uur geleden